Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

M

Moon Child

Гостин
Па незнам нејкам да е too much :D аа ии сакам нешо сериозно со него ,не нешо што ке потрае месец дена и тоа е дополнителен проблем незнам каков впечаток ке остави тоа а и кој било мој потег, хаха тешко мене :)
Ако продолжиш со ова темпо нема да му оставиш никаков впечаток, ќе му досади да си праќате погледи само. Кога ќе се видите сврти ја на шала и покани го на кафе, на пример речи, кафево од кога го пиеме, историско стана. :) Може тој се срами да те покани, а и нема правило дека секогаш машкото треба да биде тој што ќе го покани девојчето.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
епа хелоооу:)
имам еден проблемм и се надевам дека ке ми помогнете што да правам или барем ќе дадете ваше мислење.
Ми се свиѓа еден дечко колега од на факс.Имаше женска до пред 3 месеци ама ние се имавме на фб од пред тоа и ми пишуваше онака колешке како е и слични муабети(даваше некои знаци дека му се свиѓам ама не беа премногу очигледни) :) од кога раскинаа гледам сите врски ги прекинал со неа,не се повеќе пријатели,немаа слики повеќе заедно,други што ределе слики нивни и тие беа тргнати.Муабетите ни се сменаа на мн подобро,скоро секој ден пишувавме па дури пред месец дена ме викна на кафе али неможев да одам од некои причини тогаш во моментот( не дека не сакав туку не можев ) и мене ми беше страшно глупаво што му реков односно измислив нешто да не одиме и фала богу не се налути.Тогаш не правевме муабет во живо но после тоа се сретнавме на факс и тој дојде прв се поздрави и одтогаш кај ке ме види дали било од близу или далеку ми се смешка,ми мафта ,ме гледа буквално очите не ги трга од мене,доаѓа обавезно прв да се поздрави па дури и со моите другарки во една прилика се запозна.Имавме полагање и пред тоа тој ми рече кога ке завршиме дека обавезно ке излезиме но во меѓувреме го деактивира фб за да учи( не му е прв пат да го деактивира,може човекот да живее без фб :) ) и од тогаш еве веќе 2 недели не комуницираме на тој начин,и немам негов број,но на факс секој ден се гледаме муабети ова она ама мене ми е глупаво да прашам кога ќе во врати фб или пак недајбоже број да му побарам :)Нормално јас кога не гледам во него моите другарки гледаат и следат што прави викаат дека ме гледа нонстоп дека се смешка,само гледа да е во моја близина и др. ИИИИ ке си пукнам буквално пошо многу ми фалии,се губам пред него кога ми е во близина осекјам пеперутки како мало дете некое леле ,од друга страна страв ми е да не се смири со бившата или пак да не си најде некоја хаха дај кажете дали има некој лек или морам да чекам да се сети да дојде на фб? или пак трето решение?
За крај морам да кажам дека ми е страв што ке се деси понатаму ,не сакам да го изгубамм тој е премногу добар ама и гледам дека баш добро знае што прави за да се затрескам во него хаха или пак мене само ми се причинува.Нвм мислам дека е фраерче или пак глуми пред мене фраерче и дека знае да се понаша со женски и незнам зошто ама јас не сакам да верувам дека е ист како моите предходни бивши што се праеле фраери...не сакам...
извинете што е предолго ...
Одлично чим го деактивирал профилот на ФБ, не се замарај со таква комуникација ИЧ. Чим ти рекол дека ќе пиете кафе после испит, шо ќе ти фали да го прашаш ко ќе се сретнете на факс, кога е слободен за кафе? Зошто да чекаш да се активира на ФБ или полесна е виртуелната комуникација? 21 век е и нема ништо страшно чим имаш муабет со некој да го поканиш на кафе. Не се секирај нема да ти падне чинот или да ти се уништи женственоста ако поканиш тип кој ти се свиѓа на кафе ;)
Ослпбоди го срцето :icon_lol:
--- надополнето: 9 февруари 2012 во 21:52 ---
Па незнам нејкам да е too much :D аа ии сакам нешо сериозно со него ,не нешо што ке потрае месец дена и тоа е дополнителен проблем незнам каков впечаток ке остави тоа а и кој било мој потег, хаха тешко мене :)
пф.....сериозноста на врската не се гледа по тоа кој кого прв ќе покани на кафе драга :)
Пробај, па ќе видиш каков впечаток ќе остаиш.
 
Член од
27 февруари 2011
Мислења
66
Поени од реакции
30
Па незнам нејкам да е too much :D аа ии сакам нешо сериозно со него ,не нешо што ке потрае месец дена и тоа е дополнителен проблем незнам каков впечаток ке остави тоа а и кој било мој потег, хаха тешко мене :)
Барај му број. Нема теоретски шанси да не ти го дае и баш ке му биде мило ако му го побараш.
поздрав (y)
 
Член од
31 јануари 2012
Мислења
12
Поени од реакции
3
Slobodno kazi mu ti za kafe, cim toj seuste se vrtka okolu tebe i ti se smeska sega ceka na tebe ti da kazes za kafe pri bidejki toj prv te prasal ali ti vo momentot ne si mozela sega na tebe ti e redot toa da go napravis ;)
 
Член од
9 февруари 2012
Мислења
7
Поени од реакции
0
Единствена причина поради која не сакав јас да го поканам беше да не добие некој впечаток дека тоа јас го правам со секој и слично... не сакам да изгледам како сите девојчина што тој може во секое време да ги добие,мислам ме сваќате...а и некако во живо пострашно ми изгледаше на фб пример муабети муабети ке паднеше и тоа а вака во 5 мин кога ке се видиме незнамм како ке изгледа али ке пробам :))) а за бројот тоа ке почека,да се надеваме ако го поканам дека тој ке праша за број иначе како ке се договориме :)) и фала ви најмногу :*
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
епа хелоооу:)
имам еден проблемм и се надевам дека ке ми помогнете што да правам или барем ќе дадете ваше мислење.
Ми се свиѓа еден дечко колега од на факс.Имаше женска до пред 3 месеци ама ние се имавме на фб од пред тоа и ми пишуваше онака колешке како е и слични муабети(даваше некои знаци дека му се свиѓам ама не беа премногу очигледни) :) од кога раскинаа гледам сите врски ги прекинал со неа,не се повеќе пријатели,немаа слики повеќе заедно,други што ределе слики нивни и тие беа тргнати.Муабетите ни се сменаа на мн подобро,скоро секој ден пишувавме па дури пред месец дена ме викна на кафе али неможев да одам од некои причини тогаш во моментот( не дека не сакав туку не можев ) и мене ми беше страшно глупаво што му реков односно измислив нешто да не одиме и фала богу не се налути.Тогаш не правевме муабет во живо но после тоа се сретнавме на факс и тој дојде прв се поздрави и одтогаш кај ке ме види дали било од близу или далеку ми се смешка,ми мафта ,ме гледа буквално очите не ги трга од мене,доаѓа обавезно прв да се поздрави па дури и со моите другарки во една прилика се запозна.Имавме полагање и пред тоа тој ми рече кога ке завршиме дека обавезно ке излезиме но во меѓувреме го деактивира фб за да учи( не му е прв пат да го деактивира,може човекот да живее без фб :) ) и од тогаш еве веќе 2 недели не комуницираме на тој начин,и немам негов број,но на факс секој ден се гледаме муабети ова она ама мене ми е глупаво да прашам кога ќе во врати фб или пак недајбоже број да му побарам :)Нормално јас кога не гледам во него моите другарки гледаат и следат што прави викаат дека ме гледа нонстоп дека се смешка,само гледа да е во моја близина и др. ИИИИ ке си пукнам буквално пошо многу ми фалии,се губам пред него кога ми е во близина осекјам пеперутки како мало дете некое леле ,од друга страна страв ми е да не се смири со бившата или пак да не си најде некоја хаха дај кажете дали има некој лек или морам да чекам да се сети да дојде на фб? или пак трето решение?
За крај морам да кажам дека ми е страв што ке се деси понатаму ,не сакам да го изгубамм тој е премногу добар ама и гледам дека баш добро знае што прави за да се затрескам во него хаха или пак мене само ми се причинува.Нвм мислам дека е фраерче или пак глуми пред мене фраерче и дека знае да се понаша со женски и незнам зошто ама јас не сакам да верувам дека е ист како моите предходни бивши што се праеле фраери...не сакам...
извинете што е предолго ...
Не се секирај... само ќе си дојде све на свое место. Само ти чекај некое чудо да си се деси само од себе и сигурно ќе се омажиш со четвртиот најголем фраер во Дељадровце. Сигурна ти е иднината. ;)
 
Член од
9 февруари 2012
Мислења
7
Поени од реакции
0
стар почетник овде пишав за совет а не некој да се исмејува...а за четвртиот фраер во Дељадровце ова од искуство ми кажуваш?:cool: фала срцка си
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.321
Поени од реакции
7.372
стар почетник овде пишав за совет а не некој да се исмејува...а за четвртиот фраер во Дељадровце ова од искуство ми кажуваш?:cool: фала срцка си
Еј, во основно учев заедно со четвртиот фраер во Дељадровце. Ветувам дека ќе те запознаам со типот доколку не го направиш следното:
На колегата од факс му се избациш у живо и му кажеш у 4 саат идеме на кафе у Соул Паб.
Мажите после одредено време го губат итнересот за одредени жени доколку нема фидбек од другата страна.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.697
Поени од реакции
20.960
имај си во предвид дека машките сме многи полесни и понаивни од женските.
одма можиш да не заведеш , уште полесно да не пикниш во кревет.
не сме како вас, така да за на кафе одење лесна работа.
ич не му се думај.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
^^

Викни го дома на спремање задачи, ако е посветен по ука и наука.
 
Член од
13 јануари 2012
Мислења
1.800
Поени од реакции
1.665
Единствена причина поради која не сакав јас да го поканам беше да не добие некој впечаток дека тоа јас го правам со секој и слично... не сакам да изгледам како сите девојчина што тој може во секое време да ги добие,мислам ме сваќате...а и некако во живо пострашно ми изгледаше на фб пример муабети муабети ке паднеше и тоа а вака во 5 мин кога ке се видиме незнамм како ке изгледа али ке пробам :))) а за бројот тоа ке почека,да се надеваме ако го поканам дека тој ке праша за број иначе како ке се договориме :)) и фала ви најмногу :*
кратко кажано несакаш ти да му побараш за да не мисли дека си лесна женска.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Единствена причина поради која не сакав јас да го поканам беше да не добие некој впечаток дека тоа јас го правам со секој и слично... не сакам да изгледам како сите девојчина што тој може во секое време да ги добие,мислам ме сваќате...
Ја не те сфаќам, де подобјасни.
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Ја не те сфаќам, де подобјасни.
Според мене, мислам дека сака да каже дека типот е убав и дека може да ја има било која женска.
Така нешто ?

Се извинувам ако грешам.
 
Член од
13 јануари 2012
Мислења
1.800
Поени од реакции
1.665
Ја не те сфаќам, де подобјасни.
Сака да каже ако таа го побара прва или го покани да не е како останатите лесни женски што тој ги имал или може да ги има ако посака.Така нешто
 

Kajgana Shop

На врв Bottom