Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
neznam zosto me izneveri,se bese dobro,duri i vencavka imavme zakazano...........
Ама ти мислиш дека било добро.Ете таа планирала да го сподели животот со тебе,што значи те сакала,се тоа супер.Но сепак те изневерила.Каков ви беше сексот последниов период?Размисли околу тоа.Да не би те задоволувала тебе девојката,дали ти не би почнал да ’’шеташ’’ наоколу ?
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
neznam zosto me izneveri,se bese dobro,duri i vencavka imavme zakazano...........
Како Господ никој не е.....денот коа си дознал дека има друг,треба да го славиш како празник.....и да ти биде јасно,дека цел живот ќе си го поминел со ороспија,ако не си дознал на време....сите околу тебе ќе знаеле и ќе ти се смееле.

Не очајувај,бе.....ти си дозволил да те опседне темнината на депресијата....заради тоа сега ќе мислиш дека пропаднал светот......а сети се,дека ти воопшто не си ни имал женска....туку тоа било само ороспија која што ти го исполнувала времето.

Т.е префрли си ја приказната во мозокот,дека ти си тој што се каеш за времето што ти го потрошила....и дека конечно си ја баталил.

И сега пробај да си ги оствариш сите соништа што си ги имал до моментот,кога си ја запознал нејзе.


Плус сега имаш време,да направиш резиме,и во твојот карактер да направиш модификација,и да вметнеш се она што си го донел како заклучок во овие години откако постоиш.

Со тоа ќе станеш појака личност,и ќе му речеш ДА на животот....доста си бил безгласна буква до сега.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
neznam zosto me izneveri,se bese dobro,duri i vencavka imavme zakazano...........
Очигледно ништо не било добро. Плус сега имаш време да сфатиш зошто те изневерила.
Ништо не ти е, времето ќе те излечи.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
7 godini bev vo vrska.....no zavrsi katastrofalno.......mnogu boli.....me izneverila....dali nekoj misli deka moze da pomine preku toa?????????
Оној којшто може, не го боли. Тебе те боли, значи не можеш да преминеш преку тоа.

И не треба, според мене.

Очигледно не била добра врската, штом дошло до неверство. Имало недостаток на комуникација, не сте се договориле околу некоја работа и дошло до тоа што дошло. Ти зарила нож во грб, тоа е тоа.

Веројатно си во депресија, што значи дека си бил премногу силен премногу долго и си истрошен. Сега е моментот да бараш помош кај пријателите, семејството и кај сите што можат да ти помогнат.

И потоа ќе се кренеш пак и ќе бидеш посилен човек и животот ќе ти биде поубав. Проверено и потврдено.


Поздрав и со лесно (y)
 
B

BrunoFresh

Гостин
7 godini bev vo vrska.....no zavrsi katastrofalno.......mnogu boli.....me izneverila....dali nekoj misli deka moze da pomine preku toa?????????
Уф друже тоа изневерување колку го мразам немаш појма. Мака ми е на своја душа кога слушам вака дека толку години сте оделе и на крај те изневерила.Како моја болја ја сваќам и мнгоу се нервирам, затоа што премногу мразам изневерување, лажење и такви работи. НЕзнам како да ти помогнам , едноставн ода се смириш и да средиш нервите. Немој со глупости праење, а и ако можиш разговарајте смирено зошто се десило тоа, зошто со некој друг, колку време се гледале(иако нема да ти кажи точно). И какво изневерување уствари поточно имале. Ако се тоа можеш да го свариш, дај си сам време. Види дали можеш да живееш без неа или не. Ако можеш, и ако се опоравиш ( а и ти преполагам да се опоравиш и да не се замараш. Знам дека те боли и каква е таа болка, но едноставно УСПЕЈ во тоа да се опоравиш). Доколку тој еден/два, сеедно, месеци неможеш да живееш без неа, тогаш врати и се. Али прво да се разговара на тој проблем. Види како срцето ќе те понеси. Но немој да се вратиш па да живееш во страв. Едноставно разговарај прво со неа, па со самиот себе.
Тоа е од мене друже и...пази се од такви. Многу се гнасни! (извини али само ја кажувам вистината за некои што ветувале 7 години и на крај се понашале како тоа да биле само 7 часа!)
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Да сака да го направи тоа, нема да биде толку директна.
Само се зафркава, ништо повеќе. Има друг начин да те однесе во кревет. :LOL:
Либерте на јазик, не значи либерте во кревет.
Или како да кажам, куче што лае, не каса.
Толку "речници" се извадени за тумачење на женскиот јазик, те за ова да не знаете?! :)
Oh but ur not right... :)

Куче што лае а не каса протнува реченици од типот „Леле колку сум згодна, сигурно сакаш да ме ебеш“. Поговорката е апсолутно на место во некои случаи, но овој се кладам дека не е таков.

Кога би ја притиснал, метафорички кажано, да, таа ќе се повлече, зашто очигледно до сега само таа притиска, а тој е повлечен. Во секој однос, без разлика каков е, оној што ќе замавне со раката, другиот ја трга главата. Природен закон е. До сега таа замавнувала, кога тој ќе замавне, таа ќе ја тргне главата.

Поентата е дека таа сака да го легне него и тука нема дискусија. Многу е едноставно, секој нека се стави себе си како пример. Ако некој не сакаш да го ебеш, не му кажуваш „еби ме“ па колку сака нека биде зафрканција. Никој никогаш никому на зафрканција не му кажал еби ме, па после да рече, не бе се зезав само. Освен секако, ако нема фетиш на малтретирање на околината и ако не е исклучително злобна личност.

И кога сме кај поговорките, еве една од мене. Секоја лага - пола вистина. Еве уште една: Сто пати кажана лага - станува вистина. Сакаш уште една? Мазена мачка не игра оро. :)
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Очигледно не била добра врската, штом дошло до неверство. Имало недостаток на комуникација, не сте се договориле околу некоја работа и дошло до тоа што дошло. Ти зарила нож во грб, тоа е тоа.
Не бре брат...зошто оваа реченица си ја ставил во златен пост.

Зар има на светов оправдување за неверство???

Каква сака нека им била врската,битно е дека тој ова што го дознава сега го боли....а треба и да дознае колку пати го има изварано во текот на тие 7години,за да му стане јасно дека,тоа си е до личноста,а не да бара вина во врската дали била добра или лоша.:)
 
Член од
2 август 2011
Мислења
139
Поени од реакции
44
anonimna prasuva nesum zacleneta - kakov sovet bi mi dale ako ve prasam deka posle dvaeset godini brak i toa sreken so dve kerki sakam i me saka zenet covek? raboti so mene se gledame, baknuvame a za drugo nemame kade a sigurna sum koga bi sakala jas i bi imale nekoe skrisno mesto za poveke od baknuvanje i galenje bi sakal i toj da legne so mene.:(
--- надополнето: 31 јануари 2012 во 19:59 ---
anonimna prasuva nesum zacleneta - kakov sovet bi mi dale ako ve prasam deka posle dvaeset godini brak i toa sreken so dve kerki sakam i me saka zenet covek? raboti so mene se gledame, baknuvame a za drugo nemame kade a sigurna sum koga bi sakala jas i bi imale nekoe skrisno mesto za poveke od baknuvanje i galenje bi sakal i toj da legne so mene.:(
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
anonimna prasuva nesum zacleneta - kakov sovet bi mi dale ako ve prasam deka posle dvaeset godini brak i toa sreken so dve kerki sakam i me saka zenet covek? raboti so mene se gledame, baknuvame a za drugo nemame kade a sigurna sum koga bi sakala jas i bi imale nekoe skrisno mesto za poveke od baknuvanje i galenje bi sakal i toj da legne so mene.:(
--- надополнето: 31 јануари 2012 во 19:59 ---
anonimna prasuva nesum zacleneta - kakov sovet bi mi dale ako ve prasam deka posle dvaeset godini brak i toa sreken so dve kerki sakam i me saka zenet covek? raboti so mene se gledame, baknuvame a za drugo nemame kade a sigurna sum koga bi sakala jas i bi imale nekoe skrisno mesto za poveke od baknuvanje i galenje bi sakal i toj da legne so mene.:(
Многу среќен полн со љубов?! Оди факнетесе. Овде прашањето јас не го разбирам:D
Зачлени се на форумов ќе се едуцираш за брзо:icon_lol:
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
anonimna prasuva nesum zacleneta - kakov sovet bi mi dale ako ve prasam deka posle dvaeset godini brak i toa sreken so dve kerki sakam i me saka zenet covek? raboti so mene se gledame, baknuvame a za drugo nemame kade a sigurna sum koga bi sakala jas i bi imale nekoe skrisno mesto za poveke od baknuvanje i galenje bi sakal i toj da legne so mene.:(
--- надополнето: 31 јануари 2012 во 19:59 ---
anonimna prasuva nesum zacleneta - kakov sovet bi mi dale ako ve prasam deka posle dvaeset godini brak i toa sreken so dve kerki sakam i me saka zenet covek? raboti so mene se gledame, baknuvame a za drugo nemame kade a sigurna sum koga bi sakala jas i bi imale nekoe skrisno mesto za poveke od baknuvanje i galenje bi sakal i toj da legne so mene.:(
Што совет да се даде ? Што очекуваш?
По 20 години заедно и 2 ќерки треба заради почит да не се осмелиш на такво нешто ,а не пак да размислуваш за повеќе.
Ако веќе толку не можеш без него најмалку што можеш да направиш е да го испочитуваш сопругот и отворено да му кажеш дека е готово помеѓу вас .
Но во денешницава полесно е да се излаже отколку да се соочи човек со вистината.
Каде отиде човештвово, дете ако треба да и дава совет на жена со две деца.:facepalm:
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
anonimna prasuva nesum zacleneta - kakov sovet bi mi dale ako ve prasam deka posle dvaeset godini brak i toa sreken so dve kerki sakam i me saka zenet covek? raboti so mene se gledame, baknuvame a za drugo nemame kade a sigurna sum koga bi sakala jas i bi imale nekoe skrisno mesto za poveke od baknuvanje i galenje bi sakal i toj da legne so mene.:(
--- надополнето: 31 јануари 2012 во 19:59 ---
anonimna prasuva nesum zacleneta - kakov sovet bi mi dale ako ve prasam deka posle dvaeset godini brak i toa sreken so dve kerki sakam i me saka zenet covek? raboti so mene se gledame, baknuvame a za drugo nemame kade a sigurna sum koga bi sakala jas i bi imale nekoe skrisno mesto za poveke od baknuvanje i galenje bi sakal i toj da legne so mene.:(
Многу гледање серии не е на арно.....

Тргај дома у кујна,и не туку ми се бакнувај,и пипнувај со женети,и тоа баш на работа.

Си слушнала за поговорката "не го ставај к*рот таму кај што го вадиш лебот"......епа ако не си ја слушнала тогаш ќе ја осетиш на твоја кожа,и ќе сфатиш дека животот не е шпанско-турска серија...па ај кој со кого стигне да си праи вон-брачни секс задоволства.


Инаку ти џабе си 20години во брак...и џабе имаш две ќерки....кога си заостанала во некој луд и неостварен тинејџерски филм.


Ти чим си дозволила да стасаш до бакнување,на работа,и тоа со женет маж....тогаш за тебе нема иднина.....џабе ти е и да прекинеш....бидејќи пак за секое незадоволство во бракот,ќе бараш надворешна утеха.


Ај здраво....и да се здрави и живи твоите две ќерки и твојот сопруг.....а за тебе ти посакувам да ти се оствари ова "nekoe skrisno mesto za poveke od baknuvanje i galenje bi sakal i toj da legne so mene".....и да те остават и швалерот,и сопругот,и двете ќерки...и да питаш по улица,за да ти излезат сите лудории од твојот хормонален дисбаланс.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
anonimna prasuva nesum zacleneta - kakov sovet bi mi dale ako ve prasam deka posle dvaeset godini brak i toa sreken so dve kerki sakam i me saka zenet covek? raboti so mene se gledame, baknuvame a za drugo nemame kade a sigurna sum koga bi sakala jas i bi imale nekoe skrisno mesto za poveke od baknuvanje i galenje bi sakal i toj da legne so mene.:(
--- надополнето: 31 јануари 2012 во 19:59 ---
anonimna prasuva nesum zacleneta - kakov sovet bi mi dale ako ve prasam deka posle dvaeset godini brak i toa sreken so dve kerki sakam i me saka zenet covek? raboti so mene se gledame, baknuvame a za drugo nemame kade a sigurna sum koga bi sakala jas i bi imale nekoe skrisno mesto za poveke od baknuvanje i galenje bi sakal i toj da legne so mene.:(
На погрешно место е прашањево.
Она сака, он сака....им фали стан.
Тоа по огласите
http://pazar3.mk/Listing#id_location=4&id_category=3061&q=&ad_type=ForRent
[
 
К

Кики.

Гостин
anonimna prasuva nesum zacleneta - kakov sovet bi mi dale ako ve prasam deka posle dvaeset godini brak i toa sreken so dve kerki sakam i me saka zenet covek? raboti so mene se gledame, baknuvame a za drugo nemame kade a sigurna sum koga bi sakala jas i bi imale nekoe skrisno mesto za poveke od baknuvanje i galenje bi sakal i toj da legne so mene.:(
Уште што нема да прочитам на форумов... :tapp:
Како може да сте во среќен брак 20 години, со две деца и да не можеш отворено да му кажеш на сопругот што те мачи? Зошто на ваши години се понижувате и наместо одговорите да ги барате дома со партнерот, пишувате на форуми?
Да не ве учам јас, срамота е, ама овие работи се решаваат дома. Ќе седнете и ќе зборувате што ви се случува со бракот, дали има иднина, како со децата и сл., затоа што во оваа ситуација не сте сами со партнерот, освен тоа и колегата најверојатно има семејство. Не размислувате дека ќе уништите две семејства поради глупост?
Инаку, зошто не се потрудите да си ја вратите убавината во бракот? Зошто не му покажете на партнерот дека ви треба внимание или нешто слично? Ако веќе нема спас тогаш откажете се и отворено и фер кажете му на партнерот дека не можете да го продолжите тој живот. Само внимавајте многу, затоа што ако после тоа нешто се случи со колегата, ќе нема назад, а вие ќе го изгубите вашето семејство.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom