Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Романтичарка

надежна форумџика
Член од
31 октомври 2009
Мислења
382
Поени од реакции
91
Брат, учам со нејзе 2 години, последниве 5-6 месеца многу се зближивме, ми се свиѓа девојчето .. Е сега, проблемот е што не знам дали јас и се свиѓам на нејзе. Во школо цело време онака ми добацува, еј што праиш бе, добар ли си, коа си легна, зашо не се избричиш, учеше ли денес, добро сеа не нонстоп, али 80 % од времето. Не знаев што да правам пошо ако и кажам дали сака да има нешто со мене може да се оддалечи, може ме смета само како другар, не знам .. Поради тоа реков дали е паметно да ја викнам на кафе и да и кажам се у лице, па што биде нека биде.
Дали и на неа и се допаѓаш многу зависи какви муабети ти кажува,за какви работи ти се доверува и како се однесува спрема тебе.Ако не ти веќе битно дали сакаш да ти остане другарка или не,можеш и искрен да бидеш со неа.
Само внимавај во таа ситуација може повреден да останеш само ти,па биди подготвен на се.
 

Fasty

Артист
Член од
1 август 2011
Мислења
182
Поени од реакции
47
Епа --барам женска:) ! па одпосле би дискутирал на оваа тема
 
Член од
22 мај 2011
Мислења
134
Поени од реакции
34
Брат, учам со нејзе 2 години, последниве 5-6 месеца многу се зближивме, ми се свиѓа девојчето .. Е сега, проблемот е што не знам дали јас и се свиѓам на нејзе. Во школо цело време онака ми добацува, еј што праиш бе, добар ли си, коа си легна, зашо не се избричиш, учеше ли денес, добро сеа не нонстоп, али 80 % од времето. Не знаев што да правам пошо ако и кажам дали сака да има нешто со мене може да се оддалечи, може ме смета само како другар, не знам .. Поради тоа реков дали е паметно да ја викнам на кафе и да и кажам се у лице, па што биде нека биде.
Не ја мисли толко ..без ризик нема ништо ..имав слична ситуација како твојата у средно ..па од шо ја мислев многу што..како..зошто..ке се каам или не пропадна се ..иди и директно..ако те гледа како другарка културно ке те одбие и ке помине преку се, и пак ќе биде пријатели ..или подобрата варијата ке ја ќариш и ке си уживаш..Од тебе зависи :)
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Ајде дечкото сака да ја легне каква врска...Премногу е млад за врска,нека си го направи ќеифот и ќе му помине.Или пријатели со бенефиции.Малце нека добие искуство дечкото како љубовник после врска нека брка,не планира да се венча со неа :)
 

MunichBastards

Red Scouser
Член од
9 август 2011
Мислења
154
Поени од реакции
78
Еј, а ако ја викам .. Кај да ја однесам у Скопјево, онака фино место знаете некое за вакви ситуации ?
 

MunichBastards

Red Scouser
Член од
9 август 2011
Мислења
154
Поени од реакции
78
Абе ќе платам 500 денари, ама место некое добро ми треба, дома да ја викнам кај мене ќе биде премногу нападно да го ебам, ќе мисли ќе сакам да ја силувам ..
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Женско било каде ќе сака ако си и привлечен.Но нејзиното не значи не е тогаш за мене е силување и не правам ништо,но ако рече не знам дали го сакам ова или не сум спремна тоа значи дека не е доволно запалена и сака повеќе.Тоа женските го прават како тест и продолжи напред не ја слушај :)
 
Член од
28 февруари 2009
Мислења
284
Поени од реакции
138
Дојде ред и на мене, па ајде и јас малку да се поплачам патем и да соберам некој совет. :) Имам две годишна врска, дечко ми и јас живееме скоро 200 км раздалечени. Бидејки бев на факлутет бевме 2 години неразделни. Сега кога се вратив дома почнаа кавгите. Морам искрено да признаам дека не сум сигурна дали кавгите ги поттикнувам јас или тој. Почнавме да се лажеме за без причина и ред други работи. Раскинавме на повеке од 1 месец но сепак неможевме еден без друг и пак се вративме. Сега кога пак се слушаме се случуваат преголеми кавги за тоа што се случувало предходниве месеци кога не бевме заедно. Едноставно освен кавга нема за што да правиме муабет. Се трудам на многу начини да почниме друг муабет но се завршува со молчење на телефонот.. Незнам што да направам веќе.
Дали некој го имал истиот проблем, како да го разбијам тоа молчење што страшно ме нервира.
 
P

PewDiePie

Гостин
Брат, учам со нејзе 2 години, последниве 5-6 месеца многу се зближивме, ми се свиѓа девојчето .. Е сега, проблемот е што не знам дали јас и се свиѓам на нејзе. Во школо цело време онака ми добацува, еј што праиш бе, добар ли си, коа си легна, зашо не се избричиш, учеше ли денес, добро сеа не нонстоп, али 80 % од времето. Не знаев што да правам пошо ако и кажам дали сака да има нешто со мене може да се оддалечи, може ме смета само како другар, не знам .. Поради тоа реков дали е паметно да ја викнам на кафе и да и кажам се у лице, па што биде нека биде.
Ова таа што ти го вика другар,е класично пуштање вода,ем да те има на нишан ем да си стои доволно на дистанца,немој да си паднал и да испукаш да и кажеш дека ја свиѓаш,ќе те изгори. Мој совет батали ја,вакви еден куп ги има,се кладам дека и со други истите добацувања ги прави.
--- надополнето: Oct 2, 2011 11:42 AM ---
Дојде ред и на мене, па ајде и јас малку да се поплачам патем и да соберам некој совет. :) Имам две годишна врска, дечко ми и јас живееме скоро 200 км раздалечени. Бидејки бев на факлутет бевме 2 години неразделни. Сега кога се вратив дома почнаа кавгите. Морам искрено да признаам дека не сум сигурна дали кавгите ги поттикнувам јас или тој. Почнавме да се лажеме за без причина и ред други работи. Раскинавме на повеке од 1 месец но сепак неможевме еден без друг и пак се вративме. Сега кога пак се слушаме се случуваат преголеми кавги за тоа што се случувало предходниве месеци кога не бевме заедно. Едноставно освен кавга нема за што да правиме муабет. Се трудам на многу начини да почниме друг муабет но се завршува со молчење на телефонот.. Незнам што да направам веќе.
Дали некој го имал истиот проблем, како да го разбијам тоа молчење што страшно ме нервира.
Нервозна ситуација е зошто не сте заедно,отиди кај него и бидете си заедно. Лонг дистнс рилејшншипс невр уорк.
 
Член од
28 февруари 2009
Мислења
284
Поени од реакции
138
Нервозна ситуација е зошто не сте заедно,отиди кај него и бидете си заедно. Лонг дистнс рилејшншипс невр уорк.[/quote]

Ме замисли.. но сепак мислам дека не е се така лесно. Кога ке отидам и се вратам се осекам како некоја искористена ку*ва :confused: ако заедно кога сме ни е добро тогаш треба да има и шо муабет да се прави и на тел. Незнам сепак :mad:
 
P

PewDiePie

Гостин
Ме замисли.. но сепак мислам дека не е се така лесно. Кога ке отидам и се вратам се осекам како некоја искористена ку*ва :confused: ако заедно кога сме ни е добро тогаш треба да има и шо муабет да се прави и на тел. Незнам сепак :mad:
Абе немој така да збориш за себе алоо,имаме ние машките малце чудна психа,он од тоа што е незадоволен дека не си со него тоа незадоволство го истура на тебе на разни начини,не дека сака да се кара за глупости сака да се кара зошто си си отишла,си го сфаќа тоа дека си го напуштила. Имај трпение зошто типот сигурно многу те сака,а зошто ти да не му приредиш некое изнендување и да дојдеш ненајавена да го посетиш,сигурно ќе се израдува и се кладам во животот дека нема да се скарате цело време дур сте заедно. Ти викам караниците доаѓаат како резултат на незадоволство. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom