Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
LouWeed напиша:
ako e zaljuben BAS VO TAA LICNOST so praime togas???
Реално гледано, што убаво гледаш за детево ако има врска меѓу нив двајца? Освен тоа што кажав, ништо друго неможе да се случи ... башка мали се ... период е, ќе му помине ... љубов не е тоа што го чувствува детево ... љубовта е многууу повеќе, нели?:wink:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Ova za mene se odnesuvase?
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Dobro decki ja stvarno ne sakam da zamaram ama stvarno sum ocaen kako i so sea ne znam.Vi se obrativ ovde kako posledna pomos zasto znam ima poiskusni i popametni,na sum nekoj zenkar tezok prilicno sum introverten i vaka sea ne znam soda pravam zaso veke ni hobi nemam.Da znaev deka ova e ljubov ke se zaklucev doma zasekogas rabotite premnogu gi zemam pri srce toa mi e od majkami nasledno...???????
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Е па ете од нас повозрасни и поискусни прочита што имаме да кажеме ... колку тоа ти помогна незнам, ама друго нема што да се каже ... на тебе си е.
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
burn84 напиша:
Da vo pravo si zaso i do sea drugarski i trckav za sitnici no toa.Mislam deka tuka nema idnina zasto ednostavno tipkata kako da kazam si brka kariera i se razbira poveke gleda interes i tuka nema spas osven ako ne stanam minister za nekoj 10 god.No problem veke dolgo vreme mi e ne mozam da ja izvadam od glava nitu da zagleam drugo devojce neznam zasto prvpat u zivot mi e vaka+totalno stanav antosocijalen do daska pocnav da zeam raboti so ne treba da gi zeam i bukvalno ne znam sto da pravam sega usrav i ispit na fakultet, oslaben sum ne jadam mislam ova kompletno me izluduva24/7 .....mi treba nekojk recept za zaboravanje ili nadminuvanje zasto stanav avtodestruktiven me kapirate?Ako znaete nesto luge pomagajte OCAEN SUM!!!!
Нај лошото што можеш да го направиш е да се затвориш во себе. Одличен совет доби од bibika на прашањето за депресијата. Прочитај го убаво неколку пати, направи било што од наведеното, излези од таа фаза...а љубовните проблеми нема да ти изгледаат толку големи после се. Секој ги има независно од возраста и точно, не може да се избере во кого ќе се заљубиш. Акција дечко, но вистинска акција:star:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
kLiNkA, dwa - ако немате што да кажете во врска со неговата ситуација и да понудите совет, воздржете се од вакви коментари!
KaiTekk - ти пази малку на речник, не си на улица!
Постовите ви се избришани, вратете се на темата!
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
burn84 напиша:
Dobro decki ja stvarno ne sakam da zamaram ama stvarno sum ocaen kako i so sea ne znam.Vi se obrativ ovde kako posledna pomos zasto znam ima poiskusni i popametni,na sum nekoj zenkar tezok prilicno sum introverten i vaka sea ne znam soda pravam zaso veke ni hobi nemam.Da znaev deka ova e ljubov ke se zaklucev doma zasekogas rabotite premnogu gi zemam pri srce toa mi e od majkami nasledno...???????

Burn84 ne zamarash voopshto... nekogas se vljubuvame vo "pogreshni" licnosti toa e fakt, no ako tolku mnogu ti znaci pa prevzemi akcija...sprotivnostite se privlekuvaati toa treba da go znaesh...toa shto taa gleda pink i toa shto saka turbo folk voopshto nee nekoja precka da vie dvajca bidete zaedno...sekogas postoi kompomis...a da se menuvash nema potreba kako shto ti ja sakash onakva kakva shto e i pokraj toa shto mrazish turbo folk a taa saka...ako i taa taka te gleda ne gledam precka da ima vrska pomegu vas i ne gledam deka nekoj treba da se menuva....toa seto samo posebe ke si dojde...;)
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Слушај ваму незнам и неможам да си претставам колку си затрескан во типката, ама верувам дека е бетер од дрога.
Едно можам да ти кажам ако продолжиш да се затвораш да не комуницираш со луѓе, да земаш нешто што не треба да земаш шансите да ја фатиш типката ти се уште помали, не очајувај, бидејќи ако продолжиш да очајуваш можеш тотално да ја изгубиш смислата во животот. Баба ми вика не трчај по автобус и женски , може после тој автобус или девојка подобра ќе дојде.
Знам дека наоѓањето партнер е еден од важните цели во животот ама ако си 22 години уште си млад за да си го упропастуваш животот за нешто што и не е така страшно.
Сума сумарум направи си листа на приоритети во животот, а почетокот да ичгледа вака:
1.Физичко здравје: здраво јадење како квантитативно така и квалитативно, и некаков вид на спортување.
2.Ментално здравје: дружење со што е можно повеќе луѓе(по можност весели и секогаш насмеани), ако ги немаш веднаш да почнеш да бараш , гарант ќе најдеш негде такви.
3.Образование мора да трудиш да постигнеш што е можно подобри резилтати бидејќи учиш за самиот себеси за да можеш после да се снајдеш полесно за работа за да можеш да живееш поквалитетен живот
од тука натаму ти поставувај си ги приоритетите.
Ама ако ги запоставиш овие три приоритети ќе си го упропастиш животот.
Ако не ти се верува, пробај да ги исполнуваш овие три работи барем две-три недели и сам ќе приметиш дека ќе се чувствуваш посамоуверено и ќе бидеш пополн со енергија.
Тогаш пробај си ја среќата ако те одбие верувај ми нема да се притресуваш до толку , бидејќи ќе размислуваш многу потрезвено.
За девојката пак ќе ти кажам може и да е најубава на свет ама ако не си одговарате не се обидувај тоа да го смениш, биди свој , биди тој што си, сигурно ќе се најде некоја друга со која повеќе ќе си одговарате и сигурно ќе водиш посреќен , поздрав и поквалитетен живот.
ВЕРУВАЈ МИ НЕ ВРЕДИ ДА СИ ГО УПРОПАСТУВАШ ЖИВОТОТ ЗА ЕДНА ДЕВОЈКА
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Bacillus gagous напиша:
Слушај ваму незнам и неможам да си претставам колку си затрескан во типката, ама верувам дека е бетер од дрога.
Едно можам да ти кажам ако продолжиш да се затвораш да не комуницираш со луѓе, да земаш нешто што не треба да земаш шансите да ја фатиш типката ти се уште помали, не очајувај, бидејќи ако продолжиш да очајуваш можеш тотално да ја изгубиш смислата во животот. Баба ми вика не трчај по автобус и женски , може после тој автобус или девојка подобра ќе дојде.
Знам дека наоѓањето партнер е еден од важните цели во животот ама ако си 22 години уште си млад за да си го упропастуваш животот за нешто што и не е така страшно.
Сума сумарум направи си листа на приоритети во животот, а почетокот да ичгледа вака:
1.Физичко здравје: здраво јадење како квантитативно така и квалитативно, и некаков вид на спортување.
2.Ментално здравје: дружење со што е можно повеќе луѓе(по можност весели и секогаш насмеани), ако ги немаш веднаш да почнеш да бараш , гарант ќе најдеш негде такви.
3.Образование мора да трудиш да постигнеш што е можно подобри резилтати бидејќи учиш за самиот себеси за да можеш после да се снајдеш полесно за работа за да можеш да живееш поквалитетен живот
од тука натаму ти поставувај си ги приоритетите.
Ама ако ги запоставиш овие три приоритети ќе си го упропастиш животот.
Ако не ти се верува, пробај да ги исполнуваш овие три работи барем две-три недели и сам ќе приметиш дека ќе се чувствуваш посамоуверено и ќе бидеш пополн со енергија.
Тогаш пробај си ја среќата ако те одбие верувај ми нема да се притресуваш до толку , бидејќи ќе размислуваш многу потрезвено.
За девојката пак ќе ти кажам може и да е најубава на свет ама ако не си одговарате не се обидувај тоа да го смениш, биди свој , биди тој што си, сигурно ќе се најде некоја друга со која повеќе ќе си одговарате и сигурно ќе водиш посреќен , поздрав и поквалитетен живот.
ВЕРУВАЈ МИ НЕ ВРЕДИ ДА СИ ГО УПРОПАСТУВАШ ЖИВОТОТ ЗА ЕДНА ДЕВОЈКА
Fala mnogu ubavo ova go kaza stvarno bas se zamisliv
 
Член од
4 мај 2006
Мислења
42
Поени од реакции
0
JAS KE TI POMOGNAM DAJDO
ke japobaras i ke i kazes se sto ti se slucilo i taa sto posto deka ke svati a ova leto ke otides kaj nejze vo luzuiana ili taa ke dojde kaj tebe i ke si pomi nes ubavo i taka ke prodolzis a koga ke ti pomone ke raskines ili ne misli na nejze i ako mozes zaboravija taka mozam jas da ti pomognam
Love can kill you but and can make you to fill butiful
 

osicka

ЅвЕрЧе
Член од
12 декември 2005
Мислења
312
Поени од реакции
4
Mojot problem e neodlusnosta mada znam koj najveke ni se sviga ama nemozam da odoleam na drugite. Sto mislite IMA LI ZA MENE LEK?!
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
osicka напиша:
Mojot problem e neodlusnosta mada znam koj najveke ni se sviga ama nemozam da odoleam na drugite. Sto mislite IMA LI ZA MENE LEK?!
So?:lud:
Dzuli per....aj treba da jades :kez: :icon_lol:
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
Jas imam eden problem ..(ako mozhi da se rechi deka e problem) ..Edno dete rechisi edna godina mi pishi poraki ,mi veli te sakam bla bla takvi nekoi raboti jas 100 pati ako ne i poveke imam recheno NE! megutoa...toj prodolzuva..Shto mislite?! Toa e ljubov ili samo opsesija..:raz::raz:
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Мона , јас мислам дека треба да си го пулиш Саше :):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom