Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
13 април 2021
Мислења
3.040
Поени од реакции
10.249
Чоече јас сум отиден јабана...Девојчето не е ни некој модел па да сум затрескан у тело,едноставно да се гушнеме и да пропаднам у некој сон ми е доволно,(млад сум да животот треба да се користи да се забавувам да пробувам нови работи да не си го трошам најубавото време на една и единствена ама на ете кажи ми нешто што незнам се имам пробано да ја заборавам , да ја одсакам, врти сучи пак се ми се сведува на неа како да трчам маратон без крај и колку и да трчам кое темпо и да го трчам ја пак се враќам на стартот)
А за лапање,мување,еб*ње тоа не ми е ни во преден план иако сум тежок вирџин...Нема враќање за мене толку се плашам да изгубам тоа што го имам , што како и да е ќе го изгубам на крај , а не би можел после одбивање да го продолжам школото во ист клас со неа тоа би било дневна тортура..
Вљубен си.
Собери храброст и кажи и.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.720
Поени од реакции
2.478
Чоече јас сум отиден јабана...Девојчето не е ни некој модел па да сум затрескан у тело,едноставно да се гушнеме и да пропаднам у некој сон ми е доволно,(млад сум да животот треба да се користи да се забавувам да пробувам нови работи да не си го трошам најубавото време на една и единствена ама на ете кажи ми нешто што незнам се имам пробано да ја заборавам , да ја одсакам, врти сучи пак се ми се сведува на неа како да трчам маратон без крај и колку и да трчам кое темпо и да го трчам ја пак се враќам на стартот)
А за лапање,мување,еб*ње тоа не ми е ни во преден план иако сум тежок вирџин...Нема враќање за мене толку се плашам да изгубам тоа што го имам , што како и да е ќе го изгубам на крај , а не би можел после одбивање да го продолжам школото во ист клас со неа тоа би било дневна тортура..
Ја ставаш на пиедестал. Јас би ти препорачал да поработиш на себе, стилот пренамени си го на твојата возраст, по можност најк и нуларица. Имаш ли воопшто машки другари или само она ти е? Ако имаш искачај повише со нив, ако немаш здружи се со некој. Почни да вежбаш. Се ова што ти го кажувам ќе ти влијае позитивно на самодоверба, а кога би ја добил не би се замарал дали ќе сака да ти е другарка откога ќе и кажеш.
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.383
Поени од реакции
3.077
Порано кога бев мал и со ниска перцепција на работите околу мене лесно се заљубував слушајќи го Мерлин со неговите идиотски текстови за ослабување на машкоста и доведување до статус-плачипичка..Иначе порано кога бев заљубен гасев цигари од рака,се сечев со нож,се бодев со шестар и го пишував името на таа во која сум заљубен,ударав во ѕид со рацете и тн..Со тек на времето сфатив дека не е тоа тоа... и сега во овие години можам да кажам дека пичкината магија е доста јака ама не е пресудна..
 
Последно уредено:
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.724
Поени од реакции
9.759
Крусер беше тоа

Залапај ја или задрапај ја, онака, другарски. Не мора муабет.


Со лесно.
Залапај го Б.

Помалку директно: викни го на кафе Б.

...

Со лесно.

...

Со убо!
Следниот пат кога ќе се видите за да правите муабет за дечко ѝ, залапај ја. И кажи ѝ дека не сакаш да биде со него, туку сакаш да биде со тебе.

После тоа или ќе ја изгубиш или ќе завршите во врска. А ако ништо не направиш во овој стил, секако ќе ја изгубиш.

Со лесно.
Минимум 60 поста има вакви, легенда.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.103
Чоече јас сум отиден јабана...Девојчето не е ни некој модел па да сум затрескан у тело,едноставно да се гушнеме и да пропаднам у некој сон ми е доволно,(млад сум да животот треба да се користи да се забавувам да пробувам нови работи да не си го трошам најубавото време на една и единствена ама на ете кажи ми нешто што незнам се имам пробано да ја заборавам , да ја одсакам, врти сучи пак се ми се сведува на неа како да трчам маратон без крај и колку и да трчам кое темпо и да го трчам ја пак се враќам на стартот)
А за лапање,мување,еб*ње тоа не ми е ни во преден план иако сум тежок вирџин...Нема враќање за мене толку се плашам да изгубам тоа што го имам , што како и да е ќе го изгубам на крај , а не би можел после одбивање да го продолжам школото во ист клас со неа тоа би било дневна тортура..
shto imas?

najdi si gi jajcata a ako nemozes daj i sansa na ovaa da te klocne pa da osetis bar malku deka si masko...
 
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
Кој се заљубил, тој се заебал. Уживајте си во животот дечки, не си отворајте проблеми во овие кризни времиња. Се е минливо во животот.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Како да разберам што сака???!?!
Значи другари сме (јас ја сакам ама ништо не превземам во врска со тоа на поголемо ниво се кога ќе станеме се поблиски јас поебувам се испагаѓам како нај другарскиот другар што постоел па после пак се трудам да се зближам и се тоа во loop)И сега еден ден си пишуваме до 2 додека не заспие сабајлето ме чекаат гмм пораки и ми праќа слики , во школо „никад ближи“,другарите ми викаат цел час ми се пуштала си врткала косата си тропкала нозете додека сме седеле заедно, а следниот ден во буквален превод ја заболе ама не ја заболе премногу да ме одјебе скроз од планетава, и после нема контакт некое време и ми стигаат пораки за некои банални работи од школо и после пак четување и после пак не заинтересираност?!
Не сум јас некое цвеќе за мирисање во 2ипол години мислам дека со неа сум си поебал 2 прилики кога сме биле преблиски ама сега дајте некој совет да не заебам трети пат работава , не сакам да терам со исто темпо ама и сепак не сакам да ја загубам како другарка ако се што се случило било „другарски“ а јас претерувам у главата:?
Еве ти кратко видео што треба да направиш:
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.383
Поени од реакции
3.077
Кој се заљубил, тој се заебал.
Не е ни тоа решение,ако ги игнорираш емоциите и од надворешна страна пробуваш да бидеш ладен лик на кој не му чита ни една емоција полека ќе се претвораш во Гебелс во анфасот и профилот..."Бери" од плодовите од двете дрва и пробувај им го вкусот и гледај да се одржуваш на "таласите" кои удараат во тебе од двете страни...
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.503
Поени од реакции
9.408
Кој се заљубил, тој се заебал. Уживајте си во животот дечки, не си отворајте проблеми во овие кризни времиња. Се е минливо во животот.
Ljubi, ljubi, al glavu ne gubi!!!
 
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
Не е ни тоа решение,ако ги игнорираш емоциите
Само тоа е лекот другар, а изгледа уште не си ја сфатил денешницава каква е. Конзумирањето љубов е скапа супстанца денес, повеќето што исконзумирале денес 99% си имаат последици и трауми. А кажи ми вреди ли да се заљубиш во некоја па пример цело време да не те рецка, а ти ѕвезди и симнуваш, чуда правиш, па алоо, се прашуваш ли дали заслужила такво нешто или еве да си во врска со нејзе едно 5 години и да ти каже еден ден, види вака душо, јас повеќе не чувствувам хемија со тебе и да се фати со некој друг ебач шо и тој за некое време ќе и здосади и истото ќе му го рече.. Да го поправам членов подоле, Љуби, Љуби, АМА Глава Губи. Да се заљубиш денес во женско, ти батка си ризикуваш дел од животот автоматски. Подобро занимавајте си се со нешто попаметно во животот, гледајте да успеете, да напредувате и да бидете среќни со тие што ве сакаат и поддржуваат. Многумина што се развеле или се оставиле, љубовта скапо ги чинела и не постигнале ништо во животот, всушност си го уништиле. Пазете се од жениве денес. Можеби ви изгледа сето ова чудно, но ова е од моја гледна точка.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.720
Поени од реакции
2.478
Само тоа е лекот другар, а изгледа уште не си ја сфатил денешницава каква е. Конзумирањето љубов е скапа супстанца денес, повеќето што исконзумирале денес 99% си имаат последици и трауми. А кажи ми вреди ли да се заљубиш во некоја па пример цело време да не те рецка, а ти ѕвезди и симнуваш, чуда правиш, па алоо, се прашуваш ли дали заслужила такво нешто или еве да си во врска со нејзе едно 5 години и да ти каже еден ден, види вака душо, јас повеќе не чувствувам хемија со тебе и да се фати со некој друг ебач шо и тој за некое време ќе и здосади и истото ќе му го рече.. Да го поправам членов подоле, Љуби, Љуби, АМА Глава Губи. Да се заљубиш денес во женско, ти батка си ризикуваш дел од животот автоматски. Подобро занимавајте си се со нешто попаметно во животот, гледајте да успеете, да напредувате и да бидете среќни со тие што ве сакаат и поддржуваат. Многумина што се развеле или се оставиле, љубовта скапо ги чинела и не постигнале ништо во животот, всушност си го уништиле. Пазете се од жениве денес. Можеби ви изгледа сето ова чудно, но ова е од моја гледна точка.
Симнување ѕвезди и такви ствари ги правиш првите 1-3 месеци. Не ми е јасно како уопште некој може да биде заљубен после пет години врска, ама ај тоа може е до мене. Многу нормално е да те замени после некое време ако и здосадиш, истото е и во обратен правец. Во право си дека треба да гледаме да успееме и да бидеме среќни, ама успат треба и да се заљубиме, да се замараме како да ја привлечеме, со тоа што никогаш не треба да ја ставаме партнерката на прво место, грешка што веројатно си ја направил чим се жалиш дека те оставила после 5 години врска.
Автоматски споено мислење:

И еден цитат од големиот мислител Сале Тру:
Рибо превари ме, сутра чу да наџем другу.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom