Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

LowKey

John Obi Mikel
Член од
16 мај 2022
Мислења
8
Поени од реакции
31
Еден совет после долга сериозна врска ја запросив меѓу тоа не кажа да или не само ме молеше да го чувам прстенот( за кога ке било време тогаш )

Боље вака шо ти се деси, него ко ова на клипов. Замисли 4 дена пред венчање да те остаи.

Не знам шта да радим, Мирољубе помагај.
Драги пријатељу, Тебе може једино Перанович да помогне. :pos::pos::pos:

ако доџеш на киоск и ради тамо нека жена реци молим вас папирне марамице,и гледај тамо, негледај њој у очи, може да прави неке гримасе, да се кревељи :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
730
Поени од реакции
924
Еден совет после долга сериозна врска ја запросив меѓу тоа не кажа да или не само ме молеше да го чувам прстенот( за кога ке било време тогаш )
Како што пиша членот погоре, имаш простор за загриженост. Ако размислуваме искрено, ти рекла не поради неколку сценарија кои се бројат на прсти:

а) Не гледа иднина со тебе поради ХХХ причини.

б) Има друг, а додека тој не и даде зелено светло, таа ќе ти го троши тебе времето.

в) Нема еднаков напор помеѓу двајцата во врската, тоа значи дека ќе те користи до тој момент до кога не мора повеќе да биде со тебе. Знам полно типови за кои мислев дека буквално цел живот ќе бидат со "таа" девојка, па на крај му имаа раскинато врски подолги од 5 години преку порака/повик...

г) Човек кој вистински те сака, и на стакло ќе оди за тебе. // facts //
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
232
Поени од реакции
109
Ми треба женско мислење, можи некоја членка да ми пише лп?
 
Член од
10 јуни 2022
Мислења
54
Поени од реакции
78
Еден совет после долга сериозна врска ја запросив меѓу тоа не кажа да или не само ме молеше да го чувам прстенот( за кога ке било време тогаш )
Маци одма ќе ти кажам најискрено не си го троши времето повеќе,не те заслужува.
 

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
790
Поени од реакции
1.288
Еден совет после долга сериозна врска ја запросив меѓу тоа не кажа да или не само ме молеше да го чувам прстенот( за кога ке било време тогаш )
Напумпај ја прво па после дели прстени, така тоа од памтивек се прави.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.717
Поени од реакции
1.469
Поминува некој период како сум сам и незнам како и каде воопшто да запознаам девојка? Да излогувам во град и тоа најчесто сам познаниците што ги имам кој женет, кој ќе измисли иззговор некој и тоа е и сум демотивиран дека воопшто ќе најдам девојка...
 

Sikimco

Подобро ужасен крај, одколку ужаш без крај
Член од
25 јули 2011
Мислења
457
Поени од реакции
98
Поминува некој период како сум сам и незнам како и каде воопшто да запознаам девојка? Да излогувам во град и тоа најчесто сам познаниците што ги имам кој женет, кој ќе измисли иззговор некој и тоа е и сум демотивиран дека воопшто ќе најдам девојка...
Не ги заборавај социјалните мрежи и не се преоптеретувај со тоа како ќе најдеш нова девојка. Од искуство ти велам подобро без друштво одколку во лошо друштво. И јас бев во слична ситуација после 2ипол години ми раскина зошто не била среќна и незнаела што сака (бла бла бла) за после 15-20 дена да ја видам како шета со друг. Ми требаше 2-3 месеци да се свестам што понатаму и да сватам дека животот продолжува понатаму. После разделбата спортувај, вежбај, помага за да си ја извадиш нервозата и фрустрацијата, плус тоа е ќе се набилдаш малку и ќе си за нијанса попривлечен за новата партнерка.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.717
Поени од реакции
1.469
Не ги заборавај социјалните мрежи и не се преоптеретувај со тоа како ќе најдеш нова девојка. Од искуство ти велам подобро без друштво одколку во лошо друштво. И јас бев во слична ситуација после 2ипол години ми раскина зошто не била среќна и незнаела што сака (бла бла бла) за после 15-20 дена да ја видам како шета со друг. Ми требаше 2-3 месеци да се свестам што понатаму и да сватам дека животот продолжува понатаму. После разделбата спортувај, вежбај, помага за да си ја извадиш нервозата и фрустрацијата, плус тоа е ќе се набилдаш малку и ќе си за нијанса попривлечен за новата партнерка.
Да социјални мрежи психопатката има зборено нешто по мои познаници и познанички што дури на улица се прават дека незнаат кој сум. Реков 1000 пати што се замара со мене нели јас ја кочев да оди напред за да ми рече никогаш нема да се ослободиш од мене и секоја нова ќе ти ја саботирам , а веќе година дена како не сме заедно јас еднаш не ја побарав ,а таа нонстоп пробува да ме контактира и изнервира...
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.503
Поени од реакции
9.408
Напумпај ја прво па после дели прстени, така тоа од памтивек се прави.
Така е, најпаметна работа, да видат прво дали може бремена да остане, оти како што гледам многу парови мака мачат со плодноста и забременувањето на жената, па одат на ин витра, триста инекции, прегледи, па на крај ке се разведат....страшно...(y)
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.530
Поени од реакции
34.792
Така е, најпаметна работа, да видат прво дали може бремена да остане, оти како што гледам многу парови мака мачат со плодноста и забременувањето на жената, па одат на ин витра, триста инекции, прегледи, па на крај ке се разведат....страшно...(y)
Вака се размислуваше во времето на баба ми :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom