Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Od kaj znajs deka sum ergen?
Tebe deckoto te pusta sama na odmor so drugarki, valjda jas mozam da dobijam dozvola za da si pisam po forumi :toe: .
Ti be cupe uste so cel um mislis od Capari sum, ne pak drugo .
Еми со ова понашање од кај да мислам дека си, од Лондон ? :D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.640
Поени од реакции
38.823
владе е тип од оние по утрински емисии што вртат. Што седи пред кооперација и јаде изветреани чварки со ракивче и после дома доаѓа пие смути од крастајци за да се детоксифицира.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.119
Поени од реакции
10.446
Не знам дали ми треба совет, веројатно ми треба некој да ми каже дека сум идиот што се замарам со ова. Ама ми тежеше некое време на ум, па еве да го извадам од мене.

Типкава флертуваше цела година со мене на работа. Не е фул тајм вработена кај мене, доаѓаше неколку пати во месецот ама едноставно имавме некој посебен однос. Доаѓаше и ме бараше мене директно, увек ни идеше муабетот, увек беше од уво до уво накезена и увек влагавме у проблеми со шефовите зошто гледаа дека забушаваме и маубет си правиме цело време. Сакав да ја викнам да искочиме ама се деси коронава, ја немаше неколку месеци на работа, и се решив да ја побарам приватно, надвор од работа. Успеав да дојдам до нејзиниот број, и пишав, ме изигнорира едно добри три недели и ми врати после тоа. Почнавме муабет ама работава беше јас пиши, она после недела две врати. И се додека не ми пукна филм и ја прашав да не ја замарам пошто вака ми нема смисла. Ми даде еден куп паметни изговори, што имаа смисла и ми рече да се осеќам слободно да и пишам кога сакам. Јас го прифатив тоа и од нигде никаде, тотално избрзано ја викнав да искочиме. Првин ми рече да, ама мн била зафатена сега, на што јас додадов еден мн чизи коментар и ми рече дека никогаш нема да искочи со мене, да заборавам на тоа. Фак ит, лајф гоус он.

Неколку месеца после тоа, мој другар почна да се гледа со нејзина најдобра другарка. Од нигде никаде, врска немав дека се другарки. Едноставно бевме договорени на кафе и се шокирав кога ја видов таму. Почнавме муабет да правиме, се беше океј, беше мн напната на почеток ама се опушти, почна да ми збори, си поминавме топ ама баш топ. Приметија другариве дека нешто се дешава меѓу нас и не оставија сами. Типкава беше тотално into me. Се понашаше како некоја заљубена тинејџерка. Седевме на клупа у парк у еден момент, ми пушташе песни што и се свиѓале, слики нејзини ми покажуваше, види колку бев слатка како малечка, такви некои смешни ствари ама флертуваше цело време. Ми се залепи како пијавица и со мене седеше, неќеше да се дружи со никој друг. Вечерта отидовме сите кај мене, пиевме, се зезавме, и другар ми ме праша да не планирам пак да пробам нешто со нејзе, пошто му изгледало дека ме свиѓа. Девојка му исто приметила. И јас му реков милион посто, на ова чекав со месеци. Неговиот совет беше да не правам ништо. Ми рече од тоа што он дознал, она немала многу дечковци, не била таква девојка, немој да бидеш нападен ми рече, дај и време. Ова ви е прв пат да се дружите надвор од работа, сега ради нас ќе имате шанса да се гледате почесто, да те упознае и ќе имаш прилика. Ама трпение. И јас реков океј, еве вечерва не пробувам ништо.

Вечерта заврши, ме викна она да ја испратам надвор до кола. Ме замоли ако може да и ја извадам колата од паркинг со мојата картица да не плаќа паркинг, и реков океј, нема проблем. Ама ќе треба да дојдеш со мене у кола ми рече, да поминеме и после ќе те оставам пред влез ми рече. Јас реков океј. Влеговме у кола, имав некој филинг дека ќе имаме момент, дека ќе треба да ја бацам, дека ќе сакам да ја бацам ама ми текна на маубетов на другар ми и си реков, што ако тоа е совет од нејзината другарка, што ако стварно треба да чекам и да бидам трпелив. Не направив ништо, ја гушнав само и ја поздравив. И пишав вечерта дали стигнала безбедно, ми рече да, пиша дека преубаво си поминала. Од овој момент, се што и пишав ми остана на seen. Ми направи таков игнор као да не постојам на светов хахахахаха. Игнор, као не знам што да и згрешив у животот. Другар ми само ми кажа не се замарај, не сакаше ништо повеќе да ми каже и остана на тоа. И не е битно на крај краева, ама ми остана енигма што у курац се деси. Што беше проблемот. Најдоброто објаснение што си го дадов сам на себе беше дека не ме свиѓаше многу многу, ама дента убаво си помина, имавме момент и веројатно советов на другар ми беше ужас. Требаше да направам нешто. Дури и да не се десеше ништо, барем немаше да ми биде криво како сега. Али се осеќам ужасно зашто дел од мене верува дека вечерта имав шанса, и ја пропутштив зошто послушав глуп совет од другар. Можеби све ќе беше поинаку ако направев нешто, можеби и немаше. Ама мислата ме јаде, многу. Јбг..
Јас мислам дека дури и да си пробал нешто повеќе, исходот ќе бил ист. Само што сега имаш простор за да се прашуваш себе си што би било кога би било и да се измачуваш себе си со хипотетички ситуации. Сега ништо нема да постигнеш ако се измачуваш со такви прашања, едноставно go on, а ако некогаш имаш пак прилика со девојчево, мислам дека е подобро е да си директен и да си ја слушаш твојата интуиција.
 
Последно уредено:

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.179
Абе Владе битно љубов да има, и во брак да си 100 години пак постои развод.
Jas dobronameren sovet ti dadov. Pripazi si malce, na majka priroda ne i e gajle kolku napredna i emancipirana si i kolku vrskata vi e harmonicna i idilicna. Brojcanikot sekoj mesec ti otcukuva . Uste nekoja godinka imas max :toe:
Автоматски споено мислење:

владе е тип од оние по утрински емисии што вртат. Што седи пред кооперација и јаде изветреани чварки со ракивче и после дома доаѓа пие смути од крастајци за да се детоксифицира.
Bas takov sum, kako me proceni od prva da si ibis vekot :)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Jas dobronameren sovet ti dadov. Pripazi si malce, na majka priroda ne i e gajle kolku napredna i emancipirana si i kolku vrskata vi e harmonicna i idilicna. Brojcanikot sekoj mesec ti otcukuva . Uste nekoja godinka imas max :toe:
Автоматски споено мислење:


Bas takov sum, kako me proceni od prva da si ibis vekot :)
За шо ми отчукува, јас нигде не се изјаснив дека сакам брак и деца. Фала на советот ќе го имам во предвид во иднина, сега засега не е потребен, таман сме вака. ;)
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.137
Поени од реакции
28.890
Не знам дали ми треба совет, веројатно ми треба некој да ми каже дека сум идиот што се замарам со ова. Ама ми тежеше некое време на ум, па еве да го извадам од мене.

Типкава флертуваше цела година со мене на работа. Не е фул тајм вработена кај мене, доаѓаше неколку пати во месецот ама едноставно имавме некој посебен однос. Доаѓаше и ме бараше мене директно, увек ни идеше муабетот, увек беше од уво до уво накезена и увек влагавме у проблеми со шефовите зошто гледаа дека забушаваме и маубет си правиме цело време. Сакав да ја викнам да искочиме ама се деси коронава, ја немаше неколку месеци на работа, и се решив да ја побарам приватно, надвор од работа. Успеав да дојдам до нејзиниот број, и пишав, ме изигнорира едно добри три недели и ми врати после тоа. Почнавме муабет ама работава беше јас пиши, она после недела две врати. И се додека не ми пукна филм и ја прашав да не ја замарам пошто вака ми нема смисла. Ми даде еден куп паметни изговори, што имаа смисла и ми рече да се осеќам слободно да и пишам кога сакам. Јас го прифатив тоа и од нигде никаде, тотално избрзано ја викнав да искочиме. Првин ми рече да, ама мн била зафатена сега, на што јас додадов еден мн чизи коментар и ми рече дека никогаш нема да искочи со мене, да заборавам на тоа. Фак ит, лајф гоус он.

Неколку месеца после тоа, мој другар почна да се гледа со нејзина најдобра другарка. Од нигде никаде, врска немав дека се другарки. Едноставно бевме договорени на кафе и се шокирав кога ја видов таму. Почнавме муабет да правиме, се беше океј, беше мн напната на почеток ама се опушти, почна да ми збори, си поминавме топ ама баш топ. Приметија другариве дека нешто се дешава меѓу нас и не оставија сами. Типкава беше тотално into me. Се понашаше како некоја заљубена тинејџерка. Седевме на клупа у парк у еден момент, ми пушташе песни што и се свиѓале, слики нејзини ми покажуваше, види колку бев слатка како малечка, такви некои смешни ствари ама флертуваше цело време. Ми се залепи како пијавица и со мене седеше, неќеше да се дружи со никој друг. Вечерта отидовме сите кај мене, пиевме, се зезавме, и другар ми ме праша да не планирам пак да пробам нешто со нејзе, пошто му изгледало дека ме свиѓа. Девојка му исто приметила. И јас му реков милион посто, на ова чекав со месеци. Неговиот совет беше да не правам ништо. Ми рече од тоа што он дознал, она немала многу дечковци, не била таква девојка, немој да бидеш нападен ми рече, дај и време. Ова ви е прв пат да се дружите надвор од работа, сега ради нас ќе имате шанса да се гледате почесто, да те упознае и ќе имаш прилика. Ама трпение. И јас реков океј, еве вечерва не пробувам ништо.

Вечерта заврши, ме викна она да ја испратам надвор до кола. Ме замоли ако може да и ја извадам колата од паркинг со мојата картица да не плаќа паркинг, и реков океј, нема проблем. Ама ќе треба да дојдеш со мене у кола ми рече, да поминеме и после ќе те оставам пред влез ми рече. Јас реков океј. Влеговме у кола, имав некој филинг дека ќе имаме момент, дека ќе треба да ја бацам, дека ќе сакам да ја бацам ама ми текна на маубетов на другар ми и си реков, што ако тоа е совет од нејзината другарка, што ако стварно треба да чекам и да бидам трпелив. Не направив ништо, ја гушнав само и ја поздравив. И пишав вечерта дали стигнала безбедно, ми рече да, пиша дека преубаво си поминала. Од овој момент, се што и пишав ми остана на seen. Ми направи таков игнор као да не постојам на светов хахахахаха. Игнор, као не знам што да и згрешив у животот. Другар ми само ми кажа не се замарај, не сакаше ништо повеќе да ми каже и остана на тоа. И не е битно на крај краева, ама ми остана енигма што у курац се деси. Што беше проблемот. Најдоброто објаснение што си го дадов сам на себе беше дека не ме свиѓаше многу многу, ама дента убаво си помина, имавме момент и веројатно советов на другар ми беше ужас. Требаше да направам нешто. Дури и да не се десеше ништо, барем немаше да ми биде криво како сега. Али се осеќам ужасно зашто дел од мене верува дека вечерта имав шанса, и ја пропутштив зошто послушав глуп совет од другар. Можеби све ќе беше поинаку ако направев нешто, можеби и немаше. Ама мислата ме јаде, многу. Јбг..
Едноставно е другар, си се затрескал малку и сега се секираш шо би било ако би било. Не се секирај не е љубов ќе помине.
Во денешно време каде сите се со телефоните од спална соба, вц па се до работа некој да не одвои 2 мин од своето време да праша едноставно како си, што правиш или да прати некое меме и да ти покаже било какво внимание значи само едно...не е заинтересирана...па колку и да е зафатена.
Сега со социјалниве мрежи/инстаграми една девојка може и преку 5 типови шо и се пуштаат да има.
И нема ништо страшно во тоа, олади малку и не ја напнувај со ништо...едноставно прави се шо те прави среќен не мисли на неа и почни разговор со други девојки, енергијата што ја трошиш на неа фокусирај ја на нешто друго.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.179
За шо ми отчукува, јас нигде не се изјаснив дека сакам брак и деца. Фала на советот ќе го имам во предвид во иднина, сега засега не е потребен, таман сме вака. ;)
I rece se vakcinirase od kovid taka?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Oti nemase potreba?
Оти дома старите се вакцинирани, во овие три години сум имала безброј контакти со заразени па ништо,јас млада здрава мома, чему вакцина.
Дали мислиш дека не се вакцинирав заради неплодност :ROFLMAO:
Блазесити.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.179
Оти дома старите се вакцинирани, во овие три години сум имала безброј контакти со заразени па ништо,јас млада здрава мома, чему вакцина.
Дали мислиш дека не се вакцинирав заради неплодност :ROFLMAO:
Блазесити.
Mislam. Ne si ti tolku hrabra kolku sto se pravis, naprotiv edno vreme svesta ti se imase zemeno.
Od druga strana ni jas ne ziveam vo saksija. Site cupinja sto gi znam od 30+ ( mazeni ili ne) koi nemaa rodeno ili bea vo plan za drugo treto izbegnuvaja vakcina duri i po cena na zivot sto se veli. Ne e bitno dali ima vistina vo toa ili ne, ednostavno instiktot da stanat majki eden den im bese pojak duri i od nivnoto zdravje. Ne sakaa duri ni da rizikuvaat. Normalno retko nekoi otvoreno da priznaat deka e toa pricinata, vprocem ko i ti, no so tie sto sum poblizok toa bese edinstvenata pricina za da ne zemat vakcina. Stravot deka nema da mozat da imaat deca.
Ali ajde ete za tebe ke recime deka nemalo potreba. Ok uzivaj, taka e, ne deka jas ke treba da zatrudnuvam doprva.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Mislam. Ne si ti tolku hrabra kolku sto se pravis, naprotiv edno vreme svesta ti se imase zemeno.
Od druga strana ni jas ne ziveam vo saksija. Site cupinja sto gi znam od 30+ ( mazeni ili ne) koi nemaa rodeno ili bea vo plan za drugo treto izbegnuvaja vakcina duri i po cena na zivot sto se veli. Ne e bitno dali ima vistina vo toa ili ne, ednostavno instiktot da stanat majki eden den im bese pojak duri i od nivnoto zdravje. Ne sakaa duri ni da rizikuvaat. Normalno retko nekoi otvoreno da priznaat deka e toa pricinata, vprocem ko i ti, no so tie sto sum poblizok toa bese edinstvenata pricina za da ne zemat vakcina. Stravot deka nema da mozat da imaat deca.
Ali ajde ete za tebe ke recime deka nemalo potreba. Ok uzivaj, taka e, ne deka jas ke treba da zatrudnuvam doprva.
Лелеееј ако се плашам од вакцина е заради миокардитис еве отворено ти кажвам, за друго не ни се замарам. Ај да не ојме офтопик, сепак јас не се пожалив во темата.
 
J

joli1

Гостин
Не знам дали ми треба совет, веројатно ми треба некој да ми каже дека сум идиот што се замарам со ова. Ама ми тежеше некое време на ум, па еве да го извадам од мене.

Типкава флертуваше цела година со мене на работа. Не е фул тајм вработена кај мене, доаѓаше неколку пати во месецот ама едноставно имавме некој посебен однос. Доаѓаше и ме бараше мене директно, увек ни идеше муабетот, увек беше од уво до уво накезена и увек влагавме у проблеми со шефовите зошто гледаа дека забушаваме и маубет си правиме цело време. Сакав да ја викнам да искочиме ама се деси коронава, ја немаше неколку месеци на работа, и се решив да ја побарам приватно, надвор од работа. Успеав да дојдам до нејзиниот број, и пишав, ме изигнорира едно добри три недели и ми врати после тоа. Почнавме муабет ама работава беше јас пиши, она после недела две врати. И се додека не ми пукна филм и ја прашав да не ја замарам пошто вака ми нема смисла. Ми даде еден куп паметни изговори, што имаа смисла и ми рече да се осеќам слободно да и пишам кога сакам. Јас го прифатив тоа и од нигде никаде, тотално избрзано ја викнав да искочиме. Првин ми рече да, ама мн била зафатена сега, на што јас додадов еден мн чизи коментар и ми рече дека никогаш нема да искочи со мене, да заборавам на тоа. Фак ит, лајф гоус он.
Red flag-ови се болдираново.

Првиов дел од моабетов е од типот на сака кур - нејќе да го земе. Глумење заинтересираност преку индиректно флертување се со цел да си ja задоволи потребата за пажња, а чим таа пажња ја добива од други извори, автоматски станува незаинтересирана за тебе. Биди свесен дека скоро секоја жена разговара со повеќе мажи, т.е и се удвараат повеќе типци истовремено на социјални мрежи.

Не секој седи на социјални мрежи секојдневно или нон-стоп, но три недели да ти врати на порака ти е доволен показател дека не си и примарен кандидат за врска или нешто друго. Ти вратила на порака после неколку недели бидејќи сака да си и резерва, т.е ако не и успее со примарниот кандидат, знае дека ќе и успее со тебе. Не дозволувај да бидеш нечија резерва.

Никој не е толку зафатен што не може да одвои време за личност за која што е заинтересирана. Едноставно чим почне со изговори зашто не може да се сретне со тебе, бегај.

Типкава беше тотално into me. Се понашаше како некоја заљубена тинејџерка. Седевме на клупа у парк у еден момент, ми пушташе песни што и се свиѓале, слики нејзини ми покажуваше, види колку бев слатка како малечка, такви некои смешни ствари ама флертуваше цело време. Ми се залепи како пијавица и со мене седеше, неќеше да се дружи со никој друг. Вечерта отидовме сите кај мене, пиевме, се зезавме, и другар ми ме праша да не планирам пак да пробам нешто со нејзе, пошто му изгледало дека ме свиѓа. Девојка му исто приметила. И јас му реков милион посто, на ова чекав со месеци. Неговиот совет беше да не правам ништо. Ми рече од тоа што он дознал, она немала многу дечковци, не била таква девојка, немој да бидеш нападен ми рече, дај и време. Ова ви е прв пат да се дружите надвор од работа, сега ради нас ќе имате шанса да се гледате почесто, да те упознае и ќе имаш прилика. Ама трпение. И јас реков океј, еве вечерва не пробувам ништо.
Можеби грешам, но според мене не била заљубена или како што пиша into you. Нејзе у тој момент и била потребна пажња и валидација која што ја добивала од тебе, а која што од другите не би ја добила (веројатно бидејќи ја познаваат подобро од тебе), па затоа ти покажувала слики и не се одвојувала од тебе. Чисто сумљам дека другите би ги интересирало како изгледала како мала и колку била слатка, или пак некои смешни нејзини слики.

Вечерта заврши, ме викна она да ја испратам надвор до кола. Ме замоли ако може да и ја извадам колата од паркинг со мојата картица да не плаќа паркинг, и реков океј, нема проблем. Ама ќе треба да дојдеш со мене у кола ми рече, да поминеме и после ќе те оставам пред влез ми рече. Јас реков океј. Влеговме у кола, имав некој филинг дека ќе имаме момент, дека ќе треба да ја бацам, дека ќе сакам да ја бацам ама ми текна на маубетов на другар ми и си реков, што ако тоа е совет од нејзината другарка, што ако стварно треба да чекам и да бидам трпелив. Не направив ништо, ја гушнав само и ја поздравив. И пишав вечерта дали стигнала безбедно, ми рече да, пиша дека преубаво си поминала. Од овој момент, се што и пишав ми остана на seen. Ми направи таков игнор као да не постојам на светов хахахахаха. Игнор, као не знам што да и згрешив у животот. Другар ми само ми кажа не се замарај, не сакаше ништо повеќе да ми каже и остана на тоа. И не е битно на крај краева, ама ми остана енигма што у курац се деси. Што беше проблемот. Најдоброто објаснение што си го дадов сам на себе беше дека не ме свиѓаше многу многу, ама дента убаво си помина, имавме момент и веројатно советов на другар ми беше ужас. Требаше да направам нешто. Дури и да не се десеше ништо, барем немаше да ми биде криво како сега. Али се осеќам ужасно зашто дел од мене верува дека вечерта имав шанса, и ја пропутштив зошто послушав глуп совет од другар. Можеби све ќе беше поинаку ако направев нешто, можеби и немаше. Ама мислата ме јаде, многу. Јбг..
Те викна да ја испратиш, или да и платиш паркинг со твојата картица? Мислам дека е делумно јасно.

Мој совет ти е да не ги слушаш многу другарите, поготово кога се работа околу ТВОЈОТ љубовен живот. Можеби тука си ја пропуштил и единствената шанса што си ја имал со неа, само бидејќи твојот другар ти дал совет ,,да не бидеш нападен" (а не би бил). Уште у кола да си и кажал дека имаш чувства за неа или пак да си и се приближел со намера да ја залапаш сега би знаел на што си и не би се замарал со непотребни работи.

Ти направила така бидејќи за неа си само резерва. У случај тој што го свиѓа да ја откачи, голема е веројатноста да ти пише за излагање користејќи куп изговори зашто не можела у минатото и зашто те оставала на seen, или пак ќе се обиде да излезете така што ќе се договори со другарка и на твојот другар.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.179
Лелеееј ако се плашам од вакцина е заради миокардитис еве отворено ти кажвам, за друго не ни се замарам. Ај да не ојме офтопик, сепак јас не се пожалив во темата.
Pa cel muabet e za da ne dojdis do situacija da se pozalis. Podobro da se spreci otkolku da se leci neli :cautious:
Sega mi e pojasno oti se vleckate 12 godini ama ne te zema.
Ali ok, ete da ne odime offtopic povekje.
P.s uste ova. Kaj ke odis be ti vecer na rakice i saltice bez sertifikat a? a? a?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom