Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Фин сум,културен,кавалер и секогаш сум коректен.Посветувам љубов,време и внимание но никогаш не го добивам истото за возврат,најчесто ме повредуваат и разочаруваат,никако не можам да најдам некоја со која што ќе се кликнеме и со која се ќе биде лесно.
Ми здосади веќе и сум многу разочаран.
Незнам каде грешам?
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.720
Поени од реакции
1.477
Фин сум,културен,кавалер и секогаш сум коректен.Посветувам љубов,време и внимание но никогаш не го добивам истото за возврат,најчесто ме повредуваат и разочаруваат,никако не можам да најдам некоја со која што ќе се кликнеме и со која се ќе биде лесно.
Ми здосади веќе и сум многу разочаран.
Незнам каде грешам?
Немаш ти грешка се сменија времињата жените денес бараат да ги мавнеш од ѕидhttps://youtu.be/FLHhp8K_Kew
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Од трудноќа :свиркам:
Користете презервативи, или вадете го патлакот со време да не се жените/мужите ради трудноќа.
Топлата е пример за тоа, и сеа е незадоволна од домаќинот, и пашта ради тоа што нема поклони за 8ми март.
Топличка ГИЛФ си или МИЛФ си ама искрено.поз
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.626
Поени од реакции
34.876
И вазелин да си земе...
При свинска маст да меша хемија :D

Фин сум,културен,кавалер и секогаш сум коректен.Посветувам љубов,време и внимание но никогаш не го добивам истото за возврат,најчесто ме повредуваат и разочаруваат,никако не можам да најдам некоја со која што ќе се кликнеме и со која се ќе биде лесно.
Ми здосади веќе и сум многу разочаран.
Незнам каде грешам?
Многу арно не е на арно :D
 

Sikimco

Подобро ужасен крај, одколку ужаш без крај
Член од
25 јули 2011
Мислења
458
Поени од реакции
99
Фин сум,културен,кавалер и секогаш сум коректен.Посветувам љубов,време и внимание но никогаш не го добивам истото за возврат,најчесто ме повредуваат и разочаруваат,никако не можам да најдам некоја со која што ќе се кликнеме и со која се ќе биде лесно.
Ми здосади веќе и сум многу разочаран.
Незнам каде грешам?
Голем дел од девојките со кои сум комуницирал претпочитат таинственост и неизвесност, тоа им дава некој посебен жар и желба за да се залагаат повеќе за тебе. Ако ти во првите 2-3 месеци отриеш се за себе и ги истрошиш сите "џокери во ракав" после тоа стануваш досаден тип. Мој совет ти е ако имаш 5 фори за да ја придобиеш, не ги користи сите во 2 дена, денеса една после некое време друга и тн. Не изгледај депресивно и очајно, во стилот ти си ми се ако ме откачиш со мене е крај, биди малко цврст, самоуверен и сигурен. Оваа ти е од лично искуство би ми било мило ако ти помогне :D
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Фин сум,културен,кавалер и секогаш сум коректен.Посветувам љубов,време и внимание но никогаш не го добивам истото за возврат,најчесто ме повредуваат и разочаруваат,никако не можам да најдам некоја со која што ќе се кликнеме и со која се ќе биде лесно.
Ми здосади веќе и сум многу разочаран.
Незнам каде грешам?
Никад нема да кликне и биде лесно секогаш има некој проблем. И не ги слушај токмаците дека треба да си шупак за да те сакаат. Кој сака или вреди да се сака кој сака шупаци. Никој! Терај си свое и биди тоа што си.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.626
Поени од реакции
34.876
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.704
Поени од реакции
9.540
,никако не можам да најдам некоја со која што ќе се кликнеме и со која се ќе биде лесно.
Убаво е што поседуваш добри карактеристики, остани таков, фин, културен и добар...но, не ми е јасно, како тоа те повредуваат, не ми е јасно тоа....и....еден совет од мене како поискусна, не мора да значи дека ако имаш некоја девојка со која ке ти иде лесно, дека и така ке остане и ке ти биде интересно....поинтересни се тешките врвови за освојување;)
..и батали мудрости од туѓи искуства, учи од своите, анализирај се , преиспитувај се....ти си еден единствен,немаш копија на овој свет и само ти ке можеш сам себе да се промениш..никој друг.:)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
Убаво е што поседуваш добри карактеристики, остани таков, фин, културен и добар...но, не ми е јасно, како тоа те повредуваат, не ми е јасно тоа....и....еден совет од мене како поискусна, не мора да значи дека ако имаш некоја девојка со која ке ти иде лесно, дека и така ке остане и ке ти биде интересно....поинтересни се тешките врвови за освојување;)
..и батали мудрости од туѓи искуства, учи од своите, анализирај се , преиспитувај се....ти си еден единствен,немаш копија на овој свет и само ти ке можеш сам себе да се промениш..никој друг.:)
кои тешки врвови тетке? Одма се гледа тоа. Што ќе освајаш, ќе глумиш џентлеман? Ке викаш маријачи да и пеат под пенџере? Не ми е јасно тоа. Сите убави работи доаѓаат одненадеш а не со маријачи, и слични глупости.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.704
Поени од реакции
9.540
кои тешки врвови тетке? Одма се гледа тоа. Што ќе освајаш, ќе глумиш џентлеман? Ке викаш маријачи да и пеат под пенџере? Не ми е јасно тоа. Сите убави работи доаѓаат одненадеш а не со маријачи, и слични глупости.
Па види вака, секоја девојка е посебна и бара посебен пристап...и маријачи ке викаш, серенади ке пееш под пенџер, нормално ако ти стало до нејзе...а баш е то убаво..хаххахахаааа...
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Убаво е што поседуваш добри карактеристики, остани таков, фин, културен и добар...но, не ми е јасно, како тоа те повредуваат, не ми е јасно тоа....и....еден совет од мене како поискусна, не мора да значи дека ако имаш некоја девојка со која ке ти иде лесно, дека и така ке остане и ке ти биде интересно....поинтересни се тешките врвови за освојување;)
..и батали мудрости од туѓи искуства, учи од своите, анализирај се , преиспитувај се....ти си еден единствен,немаш копија на овој свет и само ти ке можеш сам себе да се промениш..никој друг.:)
Сакав да ти пишам порака но немаш овозможено па ќе морам тука.
Во кратки црти со последната девојка бев максимално коректен и посветив љубов време и внимание,во очи ми кажа дека ја правам многу среќна за два дена потоа да одлучи дека треба да прекинеме без никакво нејзино образложение.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.704
Поени од реакции
9.540
Сакав да ти пишам порака но немаш овозможено па ќе морам тука.
Во кратки црти со последната девојка бев максимално коректен и посветив љубов време и внимание,во очи ми кажа дека ја правам многу среќна за два дена потоа да одлучи дека треба да прекинеме без никакво нејзино образложение.
Понекогаш е чудно и несфатливо женското однесување, но не се замарај, издржи и потисни ја радозналоста, па нека она се чуди и мисли зошто не ја прашуваш, зошто не си тажен, зошто не те интересира што те откачила.
Продолжи си да бидеш весел, расположен, фин и културен...што ќе треба да е твое, ќе си дојде....
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.378
Поени од реакции
5.840
Фин сум,културен,кавалер и секогаш сум коректен.Посветувам љубов,време и внимание но никогаш не го добивам истото за возврат,најчесто ме повредуваат и разочаруваат,никако не можам да најдам некоја со која што ќе се кликнеме и со која се ќе биде лесно.
Ми здосади веќе и сум многу разочаран.
Незнам каде грешам?
Не ми е јасно каде ги наоѓате таквите цело време, o_O не знам во какви кругови се движиш ама размисли зошто имаш таков патерн, зависи од кој критериум тргнуваш, луѓе се палат на цицка и после се чудат зошто завршиле со крава...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom