Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
18 март 2019
Мислења
329
Поени од реакции
1.497
Ajde malcem obratno: Dali ti bi bila zadovolna slednite 3-5 god. da gi pominis bez nikakvi skoro ic WoW efekti od tvojot partner prema tebe se i sekogas se desava doma vo 4dzidovi zs za luksus se nema samo za nekoe cveke od vreme na vreme ete za godisnina u restoran ?
Za ljubov ziveeme neli ? Dali bi pristala Ti ili drugite koi mi komentiraa: Dali bi pristapile na vakva vrska ?
Како можеш вака гледаш на работите? Ако некој е за тебе, ќе те сака и богат и сиромав, грд, убав и тн.. Што ако беше во ситуација сега да си финансиски во ред, а за некоја година да ти се стегне џебот? Тогаш треба да те остави таа што била со тебе во периодот кога си имал пари? Дали ти така би постапил?
И многу погрешно ги перцепирате тие луксузи и задоволства. Зошто да сте врзани во 4 ѕида? Малце ли места има во Македонија што можат да се посетуваат викендашки и да се помине со минимални трошоци? Ги имаш Галичник, Мариово, мал милион планини, езера, кањони, водопади, можеш да посетуваш рандом градови и места и да не ви биде монотоно. Не мора секоја година во Венеција да се оди. А ако не може 3 години да се стрпи од непотребни луксузи, што ќе ти е наредните 30 години и кога би имал можности за расфрлање, да те користи како АТМ.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
17.538
Поени од реакции
12.675
Ако те гризе совеста што не си најдеш сиромашна девојка?
Охи, нека си најде женска со исти финансиски проблеми...
.. а како на времето, пред 40 години кога купувавме стан на кредит, па една плата само за рати идеше, остај други трошоци... шуќур со инфлација галопирачка ратите станаа за 7-8 години смешни, па ги ликвидиравме кредитите...
 
Член од
15 август 2021
Мислења
80
Поени од реакции
322
Ajde malcem obratno: Dali ti bi bila zadovolna slednite 3-5 god. da gi pominis bez nikakvi skoro ic WoW efekti od tvojot partner prema tebe se i sekogas se desava doma vo 4dzidovi zs za luksus se nema samo za nekoe cveke od vreme na vreme ete za godisnina u restoran ?
Za ljubov ziveeme neli ? Dali bi pristala Ti ili drugite koi mi komentiraa: Dali bi pristapile na vakva vrska ?
Јебеш партнер ако со тебе е поради луксузни работи.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
4.360
Поени од реакции
29.041
Ajde malcem obratno: Dali ti bi bila zadovolna slednite 3-5 god. da gi pominis bez nikakvi skoro ic WoW efekti od tvojot partner prema tebe se i sekogas se desava doma vo 4dzidovi zs za luksus se nema samo za nekoe cveke od vreme na vreme ete za godisnina u restoran ?
Za ljubov ziveeme neli ? Dali bi pristala Ti ili drugite koi mi komentiraa: Dali bi pristapile na vakva vrska ?
Еве го „Перо“, оној нашиот, од другата тема. :pipi:

Ете ти кажала предходната девојка дека те прифаќа таков, каков што си, дека заедно ќе надминете се. Ама НЕ, ти одлучи дека луксузите одат под дифолт. И каква е таа потреба да се зборува со девојката за твојата ЕКС финансиска состојба?
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
324
Поени од реакции
451
Ajde malcem obratno: Dali ti bi bila zadovolna slednite 3-5 god. da gi pominis bez nikakvi skoro ic WoW efekti od tvojot partner prema tebe se i sekogas se desava doma vo 4dzidovi zs za luksus se nema samo za nekoe cveke od vreme na vreme ete za godisnina u restoran ?
Za ljubov ziveeme neli ? Dali bi pristala Ti ili drugite koi mi komentiraa: Dali bi pristapile na vakva vrska ?
Da.Ako ima pochituvanja, ljubov, strast zaedno ke pomineme niz toj period.Pa jas vo vrska ne bi bila za wow efekti. Dechkoto sigurno se trudi I ne sedi so skrsteni race I ne raboti nisto.Ako gledam deka naogja nachin I e vreden ,go ceni denarot ke imam razbiranje mnogu poveke od nekoj tatin sin koj se perchi so parite na tatko mu sto mu gi dal pravejki wow efekti za da me impresionira I dengubejki .Sigurno ne ostanuvam so nego.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
6.455
Поени од реакции
3.958
Не ни мора да е со неа. Ако и значат тие работи а посебно ако очекува ти да ги платиш баш и не знам колку е паметен избор.
 

Sikimco

ALL BAD THING MUST COME TO AN END!!
Член од
25 јули 2011
Мислења
425
Поени од реакции
76
Drag/a DenaM, Nemam bas ama nikakvi kompleksi sto se materializam tice xD
Drugo jas ne podaruvam na sekoja "riba na 2 noze" tuku samo na nekoja koja mi se dopaga i e vredna vo moite ocite zs sekoj si ima svoi kriteriumi neli?
Ali da se zablagodaram za sovetot za i okolu PARITE

Moe Poopsirno mislejne: za kratki vrski finansiite ne se vazi, ali vo ovie godini koga treba nekoj/a da se zapozna za da se formira Familija, Finansiite se i kako klucen faktor so sozdavajneto na eden DOM. Za site zadovololstva treba da se ima nekoj denar u dzeb ili ti osvojuvas samo so tvojot sarm i ubavina a tvoite partneri/ki plakaat za tebe ?
Za temata lazejne->Baba me ucese: Na Lagata i se kratni nozete :)
Јас кога почнав да излегувам со девојка ми (сега ми е жена) пред 7 години, бевме студенти и примања ми беа стипендијата и финансиите на родителите (кои не беа сјајни). Иако дипломиран машински инженер мојата кариера ја започнав како службеник во приватна фирма за плата од 16 000 ден. Ниту во еден момент финансиите не беа предуслов за нашата врска, ако има љубов и слога има и бога, ако некого го сакаш го сакаш без ралика колку му е дебел паричникот. Во твојата ситуација повеќе гледам проблем кај тебе одколку кај девојките, зошто според муабетот ти имаш комплекс дека мора да ја носиш на скапи патувања и да купуваш скапи поклони. Една ружа од 150 ден и едно чоколадо може многу повеќе да и го стоплат срцето одколку одмор на Бахамите.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
4.772
Поени од реакции
11.417
Една ружа од 150 ден и едно чоколадо може многу повеќе да и го стоплат срцето одколку одмор на Бахамите.
Да не глобализираме... Може и кутија чварки од Златиборац и ракивче...
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
13.245
Поени од реакции
7.006
Една ружа од 150 ден и едно чоколадо може многу повеќе да и го стоплат срцето одколку одмор на Бахамите.
ахааа...сигурно :boksix:
Бахами...ахххххх :ljubove::brlav:

Абе чоколадо и ружа сама ке си купам, ај нека не те лажат.:D
 
Член од
18 септември 2013
Мислења
15
Поени од реакции
27
Epa vaka da si prasam i jas...i da zamolam za pomos :)

Familijarniot biznis propadna i so toa mnogu golemi dolgovi se otvorija i so 2025/6 god ke se isplatat!!
Vo izminative 1,5 godini imav edna slucka..

*Eve kako se odvivase taja...poslem nekoe vreme koga se dejtame (2-3 meseci) neli jas se otvoram so toa sto mi lezi kako problem...im kazivam kakva e situacijata deka ako saka ozbilo so mene mora da odreci od luksuzi i slucni raboti..maksimalno ponekogas u nekoj restoran i toa..za sitno raboti (cvekin, parfermi mali iznenaduvajna ne e problem) ali za patuvaja i pogolemi luksuzi deka ne sum finaniski moken..

+Devojceto prifati i se pomiri so toa-mi rece deka ne e problem i deka zaedno ke go sovladame

- Poslem nekoja nedela od koga i raskazav, mene pocna da me grizi sovesta: Zosto na nekogo da mu gi uskrativam zadovolstvata koi zivotot gi pruzi koga e nekoj vo "normalna" vrska
Zosto taja da strtada, da trpi pokraj mene (jas 28g ona 27g) ako se pasuva uste nekolku godini!Treba familija da se oformuva i slucni prikazni...


Da ne dolzam mnogu..jas pocnam da se zabusavam i vrskata zavrsi...

E SEA poslem odreden persiod naidov na drugo i milo cupe...slednata nedela ke ima eden mesec od koga se gledame..e sega moja molba na VAS od tuka e:
1° Do koga da cekam i da i kazam ?
2° Ako neki vo red..ali ako saka i prifaka..kako jas da postapam so nea ?
3° Sto i kako da prevzemam ako ponovo zagrizi sovesta ?

Fala Mnogu Odnapred :)
Делуваш многу детски, со 0 самодоверба и мислиш дека ако немаш пари, не може да имаш љубов...
ќе ти кажам два ппримери на мои добри пријатели, едниот учен на скромен живот, каде и тој и неговата девојка земаат просечна плата... и уште еден мој добар другар, каде и тој и девојката негова имаат успешни семејни бизниси... овие со “ограничени“ примања, кои само за празник, организираат некое патување до најблискиот соседен град на 40-50 килиометри, со броени пари за гориво и тамму едвај да испијат едно кафе и некој скромен ручек (плескавица или 10 ќебапи)... ама се стварно среќни, задоволни и ужуваат во тоа... другиве пак секој викенд одат на ручеци, вечери во луксузни ресторани, за продолжен викенд се на егзотични места со авион или кола, сето тоа нормално го документираат со 10 сториња дневно, ама длабоко се несреќни во врската, се караат за најмали ситници, се нешто не им чини, не се задоволни...

Треба да си расчистиш првиот самиот што сакаш... дали си спремен за врска, ако некоја вистински те сака, ќе е со е со тебе, не битно дали живееш во гарсоњера или пентхаус... дали петок вечер ќе ја носиш во некој луксузен ресторан на вечера или само ќе испиете кратко еспресо во најблискиот малски кафич... ако пак сметаш дека периодов треба да посветиш повеќе внимание на фамилијата, на решавање на проблемите, па не можеш да и се посветиш на врската, тогаш подобро тргни ги овие теми настрана, фокусирај се на бизнисот, па кога ќе застанете пак на нозе, тогаш барај си девојка... само немој да си наоѓаш самоутеха во тоа дека ако немаш пари, некоја ќе ја земеш “на душа“
 

Kajgana Shop

На врв Bottom