Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.958
Поени од реакции
3.664
Здраво на сите... би сакал да слушнам мислење/совет, поготово од женска страна... со една девојка сум во контакт некој си 4 месеци... 4 месеци, интензивно пишување, слушање, како да сме во врска, а се на се не сме излегле ни 5 пати овој период... муабетот кој најчесто она го иницира се одвива одлично се до моментот кога ќе ја поканам да излеземе... прв дејт не се деси ништо, потоа ни требаше можеби 1 месец да се договориме, најчесто ме откачуваше со некои глупави изговори, конечно се видовме, а потоа исто... изморен од тие нејзини “изговори“, таа нејзина игра топло-ладно, инсистирав да разговараме на кај ќе иде “врскава“ или што и да е ова меѓу нас... ми кажа дека и е убаво, ужива со мене, ама дека и е страв да се опушти од некои претходни разочарувања... краток период се беше во ред, поинтензивни излегувања, дружби, секс... и одново пак старата топло - ладно игра... се немаме видено 2 недели, одржуваме некаков си контакт... ќе ве молам за мислење како вие би изреагирале во ваква ситуација?
Odrzuva ona kontakt i so nekoj drug, ti si rezervata... batali, ne ti treba. Ako si ja klecal kazi si u komardziski stil deka si kjar i deka ne igras poveke.
 
Член од
23 октомври 2021
Мислења
3
Поени од реакции
10
Za zhal raskinav so dechkoto sinokja, zatoa shto mnogu nezainteresirano se ponashashe so mene vo posledno vreme, beshe laden, praveshe kako shto nego mu odgovara, sinokja mi dojde preku glava od se zatoa shto imashe staveno slika na instagram stori, so edna negova drugarka koja shto slaveshe rodenden, a do togash voopshto nemashe staveno slika so nekoe drugo devojche iako ima otideno na rodenden i kaj drugi drugarki. Za so mene vikashe deka ne staval sliki nikogash, so negovi partnerki, toest devojki. Toa beshe kapache na se, mu gi kazhav moite neiskazhani zborovi i se shto mi lezheshe na srce i raskinavme. A tolku mnogu ne sakav da dojde do toa, go sakav mnogu i se ushte go sakam, a toj toa ne go ceneshe, ne beshe svesen kakva lichnost ima pokraj nego, so sekoe moe nema vrska on se povekje i povekje me gubeshe, kolku i da ne sakav da bide taka. Sega sum mnogu povredena od negova strana, me bole srceto, ne znam kako kje go nadminam ova. Se osekjam prazno, razocharano, tazhno. Go pushtiv da ode iako go sakam mnogu, ali go poslushav razumot i sega mozhe toa da e pravilna odluka, ali sepak srceto strada. Tolku mnogu se trudev okolku nashata vrska da opstane, tolku mnogu nokji vo solzi pominav, sto pati pomisliv da raskinime, ama ne mozhev, go sakav i ushte go sakam premnogu, ne znam kako kje prodolzham ponataki. Shto da pravam, kako da se spravam so ova, mi treba sovet, duri i dokolku nekoj saka da naprave poopshirno razgovor so mene za ova, neka mi pishe poraka.
Автоматски споено мислење:

Za zhal raskinav so dechkoto sinokja, zatoa shto mnogu nezainteresirano se ponashashe so mene vo posledno vreme, beshe laden, praveshe kako shto nego mu odgovara, sinokja mi dojde preku glava od se zatoa shto imashe staveno slika na instagram stori, so edna negova drugarka koja shto slaveshe rodenden, a do togash voopshto nemashe staveno slika so nekoe drugo devojche iako ima otideno na rodenden i kaj drugi drugarki. Za so mene vikashe deka ne staval sliki nikogash, so negovi partnerki, toest devojki. Toa beshe kapache na se, mu gi kazhav moite neiskazhani zborovi i se shto mi lezheshe na srce i raskinavme. A tolku mnogu ne sakav da dojde do toa, go sakav mnogu i se ushte go sakam, a toj toa ne go ceneshe, ne beshe svesen kakva lichnost ima pokraj nego, so sekoe moe nema vrska on se povekje i povekje me gubeshe, kolku i da ne sakav da bide taka. Sega sum mnogu povredena od negova strana, me bole srceto, ne znam kako kje go nadminam ova. Se osekjam prazno, razocharano, tazhno. Go pushtiv da ode iako go sakam mnogu, ali go poslushav razumot i sega mozhe toa da e pravilna odluka, ali sepak srceto strada. Tolku mnogu se trudev okolku nashata vrska da opstane, tolku mnogu nokji vo solzi pominav, sto pati pomisliv da raskinime, ama ne mozhev, go sakav i ushte go sakam a znam kako kje prodolzham ponataki. Shto da pravam, kako da se spravam so ova, mi treba sovet.
 
Последно уредено:

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.541
Поени од реакции
34.841
A tolku mnogu ne sakav da dojde do toa, go sakav mnogu i se ushte go sakam, a toj toa ne go ceneshe, ne beshe svesen kakva lichnost ima pokraj nego, so sekoe moe nema vrska on se povekje i povekje me gubeshe, kolku i da ne sakav da bide taka. Sega sum mnogu povredena od negova strana, me bole srceto, ne znam kako kje go nadminam ova. Se osekjam prazno, razocharano, tazhno. Go pushtiv da ode iako go sakam mnogu, ali go poslushav razumot i sega mozhe toa da e pravilna odluka, ali sepak srceto strada.
Слушај си го разумот, правилно ти зборува.
Љубовта не е еднонасочна улица. Не труди се. Не вреди :pipi:
 
Член од
15 јуни 2021
Мислења
4
Поени од реакции
5
Вака со дечко ми сме заедно година и нешто, и вчера баш ми призна нешто што го мачело подолго време и за кое не знаел дали е нормално или нешто не било океј со него. Го почна муабетот со тоа дека бил сигурен дека ме сака, дека нема да сака некоја друга како мене и дека бил убеден дека врската што јас и он ја имаме немало да ја најде на друго место. Проблемот е што он кога ќе видел некоја атрактивна девојка на улица чувствувал инстинкти ајде да се изразам во буквална смисла на зборот сакал да ја е*е и ништо повеќе, не дека таа му се свиѓа и мисли на нејзе и ме би ме варал него само дека му се случувало тоа доста често. Пробувам да се фокусирам моментално на факс ама после ова на ништо друго не можам, па би сакала да слушнам мислење од некој што можеби има слично искуство како моето.
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.244
Поени од реакции
3.162
Вака со дечко ми сме заедно година и нешто, и вчера баш ми призна нешто што го мачело подолго време и за кое не знаел дали е нормално или нешто не било океј со него. Го почна муабетот со тоа дека бил сигурен дека ме сака, дека нема да сака некоја друга како мене и дека бил убеден дека врската што јас и он ја имаме немало да ја најде на друго место. Проблемот е што он кога ќе видел некоја атрактивна девојка на улица чувствувал инстинкти ајде да се изразам во буквална смисла на зборот сакал да ја е*е и ништо повеќе, не дека таа му се свиѓа и мисли на нејзе и ме би ме варал него само дека му се случувало тоа доста често. Пробувам да се фокусирам моментално на факс ама после ова на ништо друго не можам, па би сакала да слушнам мислење од некој што можеби има слично искуство како моето.
Нормално е.
 
Член од
21 јуни 2021
Мислења
1.098
Поени од реакции
3.469
Шо подразбираш под асален дечко?
Линк
Вака со дечко ми сме заедно година и нешто, и вчера баш ми призна нешто што го мачело подолго време и за кое не знаел дали е нормално или нешто не било океј со него.
Јас па си реков ти признал дека е геј. А он бил само напален.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom