Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
Во брак сум 5 години и сексот никогаш не бил одличен ниту чест ама сега откако се породив па и во бременоста година и 7 месеци сме немале секс или точно десет месеци откако сум породена. Бременоста беше ризична па ајде некако проголтував што нема никаква блискост , сега живееме во двособен стан со две бебиња па и мајка ми спие со нас ... имавме неколку муабети зошто е така и одговоррот беше дека нема каде( иако тоа воопшто не е одговор затоа што има каде) . Никаква блискост, никаква интимност многу фрустрација затоа што ниту сум дебела нити грда и со пореметени хормони од бременоста толку многу потреба имам за секс и интима , си купив вибратор ам едвај ретко некогаш сум сама да го употребам. Купивме поголем стан кој е во изградба и ќе биде готов за некој месец , маж ми вика дека таму ќе се средат работите ама јас ептен се оладив до тој степен да веќе немам желба да имам секс со него. Да не те пипне мажот толку време или да шепне еднаш барем дека едвај чека да сме сами некогаш... на мајка ми станот е празен , кола имаме нова , место за секс има ако сакаш и се убаво ама ние како брат и сестра
многу лошо кога не те сака.
 
Член од
22 април 2019
Мислења
14
Поени од реакции
5
Како нема каде да живее, а има празен стан? Зошто уствари дозволивте да спие со вас и да ви ја растури блискоста?

Па и таа до толку нема осет дека на некој му треба да биде сам, дека пречи и поради тоа може да настанат кавги.

Него ако мажот ти сака има каде, не мора дома, ама изгледа и тој има некаков проблем и му одговара тоа што никогаш не сте сами.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Мајка ми е со нас затоа што ми треба помош со двете деца , ние ја повикавме , бебиња се , уште се будат навечер по два пати ... ама и таа иде на работа и тогаш остануваме сами и за викенд преку ден си излага мајка ми ама тогаш од децата не можел ...[DOUBLEPOST=1556491399][/DOUBLEPOST]
многу лошо кога не те сака.
Ма и јас веќе не го сакам , кога немаш блискост нема како да сакаш некого,ама па ептен безвезе , само што се родија деца , купивме стан :(
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
кази му си купив вибратор наредно е шваљер. и види со ке ти казе[DOUBLEPOST=1556491564][/DOUBLEPOST]
кази му си купив вибратор наредно е шваљер. и види со ке ти казе
и вие очигледно не сте се ни сакале никогаш, него што сте се земале и што сте праеле деца стварно не ми е јасно, па сексот е најбитната работа во една врска.[DOUBLEPOST=1556491747][/DOUBLEPOST]
кази му си купив вибратор наредно е шваљер. и види со ке ти казе[DOUBLEPOST=1556491564][/DOUBLEPOST]
и вие очигледно не сте се ни сакале никогаш, него што сте се земале и што сте праеле деца стварно не ми е јасно, па сексот е најбитната работа во една врска.
и уште нешто ако има љубов ке бидете среќни и во една соба ако нема и во палата ништо, значи не е до материјалното него до друго, а што е тоа?
 
Последно уредено:
Член од
22 април 2019
Мислења
14
Поени од реакции
5
кази му си купив вибратор наредно е шваљер. и види со ке ти казе[DOUBLEPOST=1556491564][/DOUBLEPOST]
и вие очигледно не сте се ни сакале никогаш, него што сте се земале и што сте праеле деца стварно не ми е јасно, па сексот е најбитната работа во една врска.
Не мислам дека е најважна ама мислам дека е проблем кога е многу редок или го нема. Иначе нема против да користам вибратор сама , ете така размислува а која е причината појма немам . Иначе доста складен брак имавме претходно , без проблеми .
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
Не мислам дека е најважна ама мислам дека е проблем кога е многу редок или го нема. Иначе нема против да користам вибратор сама , ете така размислува а која е причината појма немам . Иначе доста складен брак имавме претходно , без проблеми .
мислам дека ти е лош изговорот дека не си дебела и грда и дека ти е потребата ради хормони од бременост а ти со години немаш секс. и муабетот не му смета вибратор е исто ко ти да казеш не ми смета шваљерка. и немој да се лаѕеме не ни личи на годините сепак возрасни луѓе сме нели?
 
Член од
22 април 2019
Мислења
14
Поени од реакции
5
мислам дека ти е лош изговорот дека не си дебела и грда и дека ти е потребата ради хормони од бременост а ти со години немаш секс. и муабетот не му смета вибратор е исто ко ти да казеш не ми смета шваљерка. и немој да се лаѕеме не ни личи на годините сепак возрасни луѓе сме нели?
И мене ми е чудно што вика дека не му смета ама тоа ми го кажал[DOUBLEPOST=1556493181][/DOUBLEPOST]
мислам дека ти е лош изговорот дека не си дебела и грда и дека ти е потребата ради хормони од бременост а ти со години немаш секс. и муабетот не му смета вибратор е исто ко ти да казеш не ми смета шваљерка. и немој да се лаѕеме не ни личи на годините сепак возрасни луѓе сме нели?
Маж ми има 50 години а јас 34 може затоа е таа разлика во потребите и сваќањата ама мене ми смета
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.123
Поени од реакции
15.937
Не мислам дека е најважна ама мислам дека е проблем кога е многу редок или го нема. Иначе нема против да користам вибратор сама , ете така размислува а која е причината појма немам . Иначе доста складен брак имавме претходно , без проблеми .
Јас не мислам дека е најбитната работа во врска/брак, да беше така, што ќе одржувавме врски, бракови и ќе се секиравме еден за друг, само ќе се титкавме по потреба.

Али дека треба да го има и да е добар, треба. Е сега, ај некако тебе да те разбереме со бременостите, ај ризик, па хормони како ќе се свртат, али тој никако не можам да си врзам дека нејќе секс и дека не му смета што ти си зела вибратор до него жив и способен. Не знам, чудно ми е дечко ти/сопруг да нејќе да те секса. Јас тука гледам огромен проблем, најдобро да си поправите муабет и да видите што од сето ова.
 
Член од
22 април 2019
Мислења
14
Поени од реакции
5
мислам дека ти е лош изговорот дека не си дебела и грда и дека ти е потребата ради хормони од бременост а ти со години немаш секс. и муабетот не му смета вибратор е исто ко ти да казеш не ми смета шваљерка. и немој да се лаѕеме не ни личи на годините сепак возрасни луѓе сме нели?
И сериозно размислувам за швалер :(
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
И мене ми е чудно што вика дека не му смета ама тоа ми го кажал[DOUBLEPOST=1556493181][/DOUBLEPOST]
Маж ми има 50 години а јас 34 може затоа е таа разлика во потребите и сваќањата ама мене ми смета
а му смета станот колата и децата и се останато а, јако јако.
него кај ти текна на тебе пластика да си купиш, нека те гушка и нека ти вика те сакам чим ти е ок.[DOUBLEPOST=1556493416][/DOUBLEPOST]
И сериозно размислувам за швалер :(
раѕговор и само раѕговор.
 
Член од
22 април 2019
Мислења
14
Поени од реакции
5
Јас не мислам дека е најбитната работа во врска/брак, да беше така, што ќе одржувавме врски, бракови и ќе се секиравме еден за друг, само ќе се титкавме по потреба.

Али дека треба да го има и да е добар, треба. Е сега, ај некако тебе да те разбереме со бременостите, ај ризик, па хормони како ќе се свртат, али тој никако не можам да си врзам дека нејќе секс и дека не му смета што ти си зела вибратор до него жив и способен. Не знам, чудно ми е дечко ти/сопруг да нејќе да те секса. Јас тука гледам огромен проблем, најдобро да си поправите муабет и да видите што од сето ова.
Муабетот е правен веќе два пати во 4 месеци и веќе ми е безвезе да зборам затоа што испаѓа јкако да молам за секс . И да имаме секс сега ќе ми биде многу непријатно , не ми е близок тој човек веќе.
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
а му смета станот колата и децата и се останато а, јако јако.
него кај ти текна на тебе пластика да си купиш, нека те гушка и нека ти вика те сакам чим ти е ок.[DOUBLEPOST=1556493416][/DOUBLEPOST]
раѕговор и само раѕговор.
на 50 год. деца праел некој?
 
Член од
21 април 2019
Мислења
145
Поени од реакции
116
Во брак сум 5 години и сексот никогаш не бил одличен ниту чест ама сега откако се породив па и во бременоста година и 7 месеци сме немале секс или точно десет месеци откако сум породена. Бременоста беше ризична па ајде некако проголтував што нема никаква блискост , сега живееме во двособен стан со две бебиња па и мајка ми спие со нас ... имавме неколку муабети зошто е така и одговоррот беше дека нема каде( иако тоа воопшто не е одговор затоа што има каде) . Никаква блискост, никаква интимност многу фрустрација затоа што ниту сум дебела нити грда и со пореметени хормони од бременоста толку многу потреба имам за секс и интима , си купив вибратор ам едвај ретко некогаш сум сама да го употребам. Купивме поголем стан кој е во изградба и ќе биде готов за некој месец , маж ми вика дека таму ќе се средат работите ама јас ептен се оладив до тој степен да веќе немам желба да имам секс со него. Да не те пипне мажот толку време или да шепне еднаш барем дека едвај чека да сме сами некогаш... на мајка ми станот е празен , кола имаме нова , место за секс има ако сакаш и се убаво ама ние како брат и сестра
Извини, искрен ќе бидам но, маж ти има швалерка или станал геј.
 
Член од
22 април 2019
Мислења
14
Поени од реакции
5
а му смета станот колата и децата и се останато а, јако јако.
него кај ти текна на тебе пластика да си купиш, нека те гушка и нека ти вика те сакам чим ти е ок.[DOUBLEPOST=1556493416][/DOUBLEPOST]
раѕговор и само раѕговор.
Пишав дека ми смета што немаме секс , не ми е ок. Ќе купам пластика и пробам повевеќе работи за да не отиде работава надвор од контрола[DOUBLEPOST=1556493817][/DOUBLEPOST]
на 50 год. деца праел некој?
Да , со ин витро :)[DOUBLEPOST=1556493888][/DOUBLEPOST]
Извини, искрен ќе бидам но, маж ти има швалерка или станал геј.
И јас мислам дека има швалерка :(
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Мајка ми е со нас затоа што ми треба помош со двете деца , ние ја повикавме , бебиња се , уште се будат навечер по два пати ... ама и таа иде на работа и тогаш остануваме сами и за викенд преку ден си излага мајка ми ама тогаш од децата не можел ...
Па нели не знаеш зошто е тоа така, а сега па вие сте ја повикале за помош за да има кој да ви чува деца преку ноќ?

Тогаш нека си спие со вас чим дошла на ваше барање, а јас мислев нема каде. Сакате помош и мирно да спиете, а сакаш и сами во станот. Не иде тоа заедно.

Како и да е ќе се најдат 15 минути во 24 часа. Овде може има поголем проблем од мајка ти. Не верувам некој да издржи толку време, а жена да го моли.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
22 април 2019
Мислења
14
Поени од реакции
5
Па нели не знаеш зошто е тоа така, а сега па вие сте ја повикале за помош за да има кој да ви чува деца преку ноќ?

Тогаш нека си спие со вас чим дошла на ваше барање, а јас мислев нема каде. Сакате помош и мирно да спиете, а сакаш и сами во станот. Не иде тоа заедно.

Како и да е ќе се најдат 15 минути во 24 часа. Овде може има поголем проблем од мајка ти. Не верувам некој да издржи толку време, а жена да го моли.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Не се разбираме нешто.
Баш мајка ми што е тука јас би искористила и излегла сама со маж ми у град ќе се начукаме и ќе имаме секс у кола или хотел или кај мајка ми во стан
 

Kajgana Shop

На врв Bottom