Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
29 декември 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дечки, ако има некој шо го имат заебано како мене и нема кај за нова год, пишете па може да си се договориме :)
 
Член од
29 ноември 2017
Мислења
70
Поени од реакции
21
Zdravo mi trrba sovet vaka jas idev so ednno devojce 4 godini se sakavme mnogu odednas po poraka ni vika kraj tolku i veke 4 meseci ne sme zaedno ja baram sekoj den nema decko ali nesaka kontakt so mene nikakov u momentov imam manekenka edna so mene ali ne mi e nisto osobeno zaradi toa sto nemam custva sprema mea i kazav me razbra sakam da si ja vratam bivsata dali da se pojavuvam na mesta kade ide bivsata so ovaa ili ke stvoram kontra efekt
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.842
Поени од реакции
7.617
Zdravo mi trrba sovet vaka jas idev so ednno devojce 4 godini se sakavme mnogu odednas po poraka ni vika kraj tolku i veke 4 meseci ne sme zaedno ja baram sekoj den nema decko ali nesaka kontakt so mene nikakov u momentov imam manekenka edna so mene ali ne mi e nisto osobeno zaradi toa sto nemam custva sprema mea i kazav me razbra sakam da si ja vratam bivsata dali da se pojavuvam na mesta kade ide bivsata so ovaa ili ke stvoram kontra efekt
Секогаш треба да бидете среќни кога некој/а ќе ви рече "крај е", има многу полоша работа а тоа е "дај ми време да размислам"
 
Член од
25 декември 2018
Мислења
9
Поени од реакции
0
Zdravo mi trrba sovet vaka jas idev so ednno devojce 4 godini se sakavme mnogu odednas po poraka ni vika kraj tolku i veke 4 meseci ne sme zaedno ja baram sekoj den nema decko ali nesaka kontakt so mene nikakov u momentov imam manekenka edna so mene ali ne mi e nisto osobeno zaradi toa sto nemam custva sprema mea i kazav me razbra sakam da si ja vratam bivsata dali da se pojavuvam na mesta kade ide bivsata so ovaa ili ke stvoram kontra efekt
Ова е нешто слично како кај мене ако не сте се виделе 4 месеци ако ја сакаш побарајја ако те одбие како кај мене барај друга
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.645
Поени од реакции
4.945
Секогаш треба да бидете среќни кога некој/а ќе ви рече "крај е", има многу полоша работа а тоа е "дај ми време да размислам"
Да бе, што е финтата со тоа, размислува како да е метафизичко прашање. И претпоставуваше што ќе донесе одлука...мене ми изгледа како сељачка финта за откажување.[DOUBLEPOST=1546109465][/DOUBLEPOST]
Zdravo mi trrba sovet vaka jas idev so ednno devojce 4 godini se sakavme mnogu odednas po poraka ni vika kraj tolku i veke 4 meseci ne sme zaedno ja baram sekoj den nema decko ali nesaka kontakt so mene nikakov u momentov imam manekenka edna so mene ali ne mi e nisto osobeno zaradi toa sto nemam custva sprema mea i kazav me razbra sakam da si ja vratam bivsata dali da se pojavuvam na mesta kade ide bivsata so ovaa ili ke stvoram kontra efekt
Ништо на првата во најдобар случај ќе и текне кратко време да бидеш со неа, "маникенката" или ќе те откачи или ќе си најде друг...а ти трета или два и пол...и сите среќни o_O и ебани и глупи.
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
399
Поени од реакции
472
Што кога ке раскинете и отпосле дознаеш некој работи за неа,не ја сакам ја мразам,се чуствуем некако како да сакам одмазда,знам не е едина на свет,знам пукаат бракови секој ден знам животот е еден ,што е мое ке си дојде и бла бла бла...
Ама чекај бе ало не е ова заебанција,ти ја однела младоста и јас ке кутим као нешто така требало да биде.
Незнам вака не сум се чуствувал никад,ке направам некоја глупост чуствуем
 
Член од
27 јануари 2018
Мислења
375
Поени од реакции
1.231
Што кога ке раскинете и отпосле дознаеш некој работи за неа,не ја сакам ја мразам,се чуствуем некако како да сакам одмазда,знам не е едина на свет,знам пукаат бракови секој ден знам животот е еден ,што е мое ке си дојде и бла бла бла...
Ама чекај бе ало не е ова заебанција,ти ја однела младоста и јас ке кутим као нешто така требало да биде.
Незнам вака не сум се чуствувал никад,ке направам некоја глупост чуствуем

Многу е важно кој ти го кажал тоа, што поточно си слушнал.
И зошто прво не провериш во приказните?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.918
Ама чекај бе ало не е ова заебанција,ти ја однела младоста и јас ке кутим као нешто така требало да биде.
Незнам вака не сум се чуствувал никад,ке направам некоја глупост чуствуем
Toa e младоста - љубовни нервози. После нема да ги имаш, ќе имаш други - социо-економски, па здравствени покасно.
 
Член од
30 декември 2018
Мислења
2
Поени од реакции
0
Zdravo forumisti.
Vo ljubovna vrska sum i imam golemi problemi so svojata devojka ne sum zenet no problemot e toa sto ona ne mi veruva sto god da i kazuvam za mene se sakame i dvajcata no sto god da i kazam ne mi veruva mozam da vi dadam del od problemite ( deka sum bil zenet deka sum imal seksualen odnos deka sum ja izneveruval i kapak deka sum ja lazel ) ve molam dali moze da mi pomognete kako da postapam da bi si ja spasil vrskata.Mnogu vi blagodaram
 
Член од
7 февруари 2015
Мислења
38
Поени од реакции
16
Zdravo forumisti.
Vo ljubovna vrska sum i imam golemi problemi so svojata devojka ne sum zenet no problemot e toa sto ona ne mi veruva sto god da i kazuvam za mene se sakame i dvajcata no sto god da i kazam ne mi veruva mozam da vi dadam del od problemite ( deka sum bil zenet deka sum imal seksualen odnos deka sum ja izneveruval i kapak deka sum ja lazel ) ve molam dali moze da mi pomognete kako da postapam da bi si ja spasil vrskata.Mnogu vi blagodaram
Нема спасување. Она има несигурности и да се биде во врска со личност што е несигурна е многу исцрпувачки. Не ти мислам ништо лошо ама ако сакаш да имаш мирна глава ти препорачувам да ја баталиш врскава, а она треба да иде на психолог, мада кај нас психолозиве не знам колку се ефикасни. Едноставно не можеш да ја промениш неа и како она размислува. Можеш да ја насочиш, но зависи до неа дали ќе сака да се промени. А и ако веќе се одлучиш да и раскинеш, подготви се барем три недели после тоа да те замара дневно за тоа "како смееш да ми раскинеш" и "ама зошто не се вратиме заедно те молам да се вратиме заедно".

Нема спас братче. Или продужуваш да се нервираш и да си нарушуваш твое ментално здравје и остануваш со неа, или ќе ја баталиш и ќе се осеќаш слободно како никогаш до сега.
 
Член од
30 декември 2018
Мислења
2
Поени од реакции
0
Нема спасување. Она има несигурности и да се биде во врска со личност што е несигурна е многу исцрпувачки. Не ти мислам ништо лошо ама ако сакаш да имаш мирна глава ти препорачувам да ја баталиш врскава, а она треба да иде на психолог, мада кај нас психолозиве не знам колку се ефикасни. Едноставно не можеш да ја промениш неа и како она размислува. Можеш да ја насочиш, но зависи до неа дали ќе сака да се промени. А и ако веќе се одлучиш да и раскинеш, подготви се барем три недели после тоа да те замара дневно за тоа "како смееш да ми раскинеш" и "ама зошто не се вратиме заедно те молам да се вратиме заедно".

Нема спас братче. Или продужуваш да се нервираш и да си нарушуваш твое ментално здравје и остануваш со неа, или ќе ја баталиш и ќе се осеќаш слободно како никогаш до сега.
Blagodaram
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
Zdravo forumisti.
Vo ljubovna vrska sum i imam golemi problemi so svojata devojka ne sum zenet no problemot e toa sto ona ne mi veruva sto god da i kazuvam za mene se sakame i dvajcata no sto god da i kazam ne mi veruva mozam da vi dadam del od problemite ( deka sum bil zenet deka sum imal seksualen odnos deka sum ja izneveruval i kapak deka sum ja lazel ) ve molam dali moze da mi pomognete kako da postapam da bi si ja spasil vrskata.Mnogu vi blagodaram
бегај подалеку од такви, умот ќе ти го испие
 

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207
Значи фала ви другари. Инече за префрлување не бива. Оно сигурно можеше со врски така вака ама ние бевме сигурни дека ќе сме заедно. Закаснивме ете немавме среќа. Сепак не сакам и врски сега да правам проблеми. И затоа бев многу изнервиран и она исто и не ни оди чатот сега на фб исто и во живо. мада фала ви многу пошто навистина се смирив ептен!!! ;)[DOUBLEPOST=1441203666][/DOUBLEPOST]А другари ми треба само уште еден совет. Јас сум малку реков горе љуоморен така кога ќе видам кгоа девојка ми става лајкови на фб на други и кога еве сега баш видов една моја другарка објавила лијк и ти давам деве личности и ги оценуваш од 0-100. И ја прашав кои се тие и биле двајца мои другари. И ги оценила така повисоко со 80-ка и се изнервирав пак другари... и ми рече дека лајк штракнала бидејќи мислела дека ајс ќе бидам личноста. Еве знам глупости ама ми треба стварно совет... Може ми е смешно но... :D
Зачувај го постов, прочитај го ко ќе завршиш средно и смејсе
Охоо не да се смеам, не можам да си ги гледам постовиве. :facepalm:
Случајно барајќи нешто назад во моите поранешни содржини, налетав на ова. :pos:
 
Член од
30 август 2018
Мислења
4
Поени од реакции
1
Здраво, ми треба помош малолетен сум и ми се свиѓа многу едно девојче, се допишувам со нејзе и све иаме некаква "BRAT" врска ама ја ја сакам за девојка и такви ср*ња (иам некое посебно чуство кон нејзе) а не за да бидам нешто како брат или само пријател. Девојчето е заинтересирано во мене знам од другарки нејзини, но девојчето е заакано во некој германец/македонец, дечкото само сака да ја ебе нишо друго, и цело време имаат некоја глупа врска каде што раскинуваат постојано и постојано се смируваат. Дали може совет што да правам, за после да не патам по нејзе. Пс. немаме искочено само во школо иаме зборено малку нешто и плус иаме многу сличности слушаме слични песни, иаме исти мислења и такви работи.
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
Не сакам за ова да пишуваам тука, но не можам на никој да прашам за совет. Мој многу добар другар уште од основно е во врска со девојката веќе 2 години. Уште од почетокот се гледаше дека девојчето не е на место, сите му укажувавме на тоа, али се затреска ептен овој и што да му правиме. Првата година додека беа заедно не ја гледав многу често, обично не излегуваше со нас. Потоа почна почесто да ја носи и се збилиживме. Од летото навака почнав да ја приметувам дека флертува со мене. На почетокот не бев сигурен, потоа тоа стана се почесто и по очигледно. И јас бидејки по природа сум глупак почнав да и враќам на флертовите, но секако на шала. Никогаш не сум ни помислил да направам нешто. Е сега настана проблемот. Кога славевме нова година, бевме заедно и излеговме на цигара. Двајцата бевме под дејство, се смеевме се глупиравме, се гушкавме и типката ме залапа. Траеше тоа некој 5-10 секунди додека се свестив што се дешава. Ја тргнав на страна и само и реков да не се глупира. Сега сум во огромна дилема дали да му кажам на другарот или не. Слепо е затрескан, не знам како би реагирал. Да ја видев со друг немаше воопшто да се мислам, одма ќе му кажев. Вака го редам нашето пријателство на раб, а и односот со другите во друштвото. А и да не му кажам, ја знам каква кучка е, утре ако се скараат нешо, таа може да му каже. Ставрно не знам што да правам. Многу сакам да му ја објаснам ситуацијата, ама не знам на кој начин. Некој совети како би постапиле вие во ваква ситуација?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom