Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.634
Поени од реакции
38.809
И да настане врска тоа ќе биде тоа, не барај ништо повеќе. Затоа не почнувај со другари ништо, оти кад тад ќе прекинете и послем идат проблемите. Можеби само во поодминати години да успее тоа кога и двајцата размислувате за семејство.
Еве ти мој пример од неодамна. Ми беше како сестра, секој ден заедно. Некако она почнува на друг начин да ме гледа и да се однесува со мене. Јас како машко паѓам на тоа и почнува нешто да се буди кај мене. Почнуваме заедно но послем некое време она во рок од еден месец успева да му се врати на бившиот, пак да се скарат и да заврши со друг. Јас завршив со набиени рогови, да ми се смее цело друштво, а нејзино оправдување да биде дека била збунета тој период. Изгубив две особи од еднаш, она како сестра и она како девојче. Што е најтрагично уште искачаме оти имаме иста екипа, ама не можеме два збора да си кажеме.
како којзнае што си изгубил:icon_lol: само деца вакви глупости праат
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
како којзнае што си изгубил:icon_lol: само деца вакви глупости праат
Дека се глупости, глупости се, затоа го советувам подалеку од вакви врски, не завршуваат добро. Да била некоја рандом особа и сум почнал нешто немало да ми биде криво, било поминало. Вака криво ми е оти сум изгубил особа со која заедно сум учел, сум работел, сум пиел, сум идел на одмори, сум делел леб, сме делеле тајни, совети.
И ти да изгубиш близок другар со кој си го поминал голем дел од животот ќе ти биде криво, без разлика на кој начин си го изгубил.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.634
Поени од реакции
38.809
Дека се глупости, глупости се, затоа го советувам подалеку од вакви врски, не завршуваат добро. Да била некоја рандом особа и сум почнал нешто немало да ми биде криво, било поминало. Вака криво ми е оти сум изгубил особа со која заедно сум учел, сум работел, сум пиел, сум идел на одмори, сум делел леб, сме делеле тајни, совети.
И ти да изгубиш близок другар со кој си го поминал голем дел од животот ќе ти биде криво, без разлика на кој начин си го изгубил.
после некое време ќе сфатиш дека тоа е ништо и џабе си го трошел времето.
 
Член од
25 декември 2018
Мислења
9
Поени од реакции
0
Епа вака запознав едно девојче и многу ми се допадна пред се што е реткост во денешницава алхохол, цигарици други глупости непостојат кај неа се допишувавме едно 7 8 месеци еднаш се скаравме и се смиривме потоа прифати врска 1 месец и една вечер бевме заедно јас и таа но бевме во големо друштво мене не ми се допаднаа другарите нејзини и и кажав што е маката што небев весел почна да ми се лути и незбореше по телефон како порано (школска година несме во ист град освен викенд) и за викенд неможевме да се гледаме многу оти неможеше да излегува од дома незнаев што и е почнав да ја прашувам дали ме сака дали пронашла друг итн викаше не не немат такво нешто тоа траеше 4 5 дена и накрај ми рече не те сакам завршивме ''најдов друг'' другар нејзин исто така и мој ми вика оставија јас сум со неа дознав дека не се заедно и бев упорен да не раскинуваме после ми кажа дека повеќе време била сама и се навикнала '' секој викенд ја барав да излезиме од како се запознавме но таа не сакаше да излегува и беше навистина страм од родителите (и не и докажав колку ја сакам неможев насамо да ја викнам а и мене ми беше страм малку) ''

'' А и сега за нова година треба да бидиме заедно што е нај заебано''

Јас ја сакам многу
Знам дека и таа мене ме сака
Другарите/ките наши се чудат
Можи некој да ми помогне како да се смирам со неа?
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
jas na vremeto mnogu ja sakav Sofija Loren, iako bese od druga zemja i i prakav ljubovni pisma i gi gledav site nejzini filmovi nekoj i po nekolku pati, no taa nasla tamu nekoj drug klapco nekoj pijanica Ricard Barton, i mi se idese da odam so prviot avion da go utepam no nemav pasos.Jas se uste mislam na Sofija Loren i se uste imam nejzini sliki vo starite sivonjeri na vratite od vnatresna strana.
Jas ja sakam mnogu.
Znam deka i taa me saka.
 
Член од
25 декември 2018
Мислења
9
Поени од реакции
0
како знаеш дека те сака?
Ми имаше кажано дека не се однесувам како сељак 8 месеци и ја насмеав и ја растажив што е најтрагично повеќе пати додека беше излезена или кај и да бевме бараше начин да остане покрајмене сега знам кај згрешив ама страв ми е дане е прекасно
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.829
Поени од реакции
5.939
Ми имаше кажано дека не се однесувам како сељак 8 месеци и ја насмеав и ја растажив што е најтрагично повеќе пати додека беше излезена или кај и да бевме бараше начин да остане покрајмене сега знам кај згрешив ама страв ми е дане е прекасно
Кај си згрешил бе друже? Никаде не си згрешил ти. Оти бе вака си ја губите машкоста? Јас разбирам се, и младост, и неискуство, и љубов, ама какви п*чки од мажи сте вие бе кога не можете да прифатите кога некоја ќе ве одбие?
Еве ја ќе ти кажам. Никаде не си згрешил ти, не те сака, не те сакала никогаш . Си и бил интересен некое време, видела не ви иде и те баталила. Сега дали во меѓувреме излегол некој друг или не, тотално е небитно. Битно е дека не си и бил на прво место, резерва си.
Ајде, дигај глава. Живот е пред тебе. Ќе излезе нова прилика.
 
Член од
25 декември 2018
Мислења
9
Поени од реакции
0
Кај си згрешил бе друже? Никаде не си згрешил ти. Оти бе вака си ја губите машкоста? Јас разбирам се, и младост, и неискуство, и љубов, ама какви п*чки од мажи сте вие бе кога не можете да прифатите кога некоја ќе ве одбие?
Еве ја ќе ти кажам. Никаде не си згрешил ти, не те сака, не те сакала никогаш . Си и бил интересен некое време, видела не ви иде и те баталила. Сега дали во меѓувреме излегол некој друг или не, тотално е небитно. Битно е дека не си и бил на прво место, резерва си.
Ајде, дигај глава. Живот е пред тебе. Ќе излезе нова прилика.
Али 8 месеци несе малце најмногу ме привлече тоа што е паметна не пие и не пуши.
Додуша немавме некој однос можда и до тоа да е
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.111
Сте немале ништо. Тебе „љубовта“ ти се заснова на претпоставки, а кај неа веќе одамна си ѝ станал неинтересен.
Барај нова.
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Momci povredeni od dronzi treba da si secnat recka ( - minus ) na durshlukot a da nadopunat so x3 / u odnos na koeficientot od dronzite.
*ako si povreden od devojche ; najverojatno bila dronza . \\zashto // mulinjata i na suvo klimaat so glava.
Teshki vreminja, zaglavivme vo LOOP pa ne znaeme kaj terame a nemame kesh da si platime poshteni kurvi kako gospoda. // trik prashanje; samoposluzhuvanje ne e isto so privilegija usluzhuvanje?.
Makedonija ti e kako vozenje kola bez volan. JAKO
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Епа вака запознав едно девојче и многу ми се допадна пред се што е реткост во денешницава алхохол, цигарици други глупости непостојат кај неа се допишувавме едно 7 8 месеци еднаш се скаравме и се смиривме потоа прифати врска 1 месец и една вечер бевме заедно јас и таа но бевме во големо друштво мене не ми се допаднаа другарите нејзини и и кажав што е маката што небев весел почна да ми се лути и незбореше по телефон како порано (школска година несме во ист град освен викенд) и за викенд неможевме да се гледаме многу оти неможеше да излегува од дома незнаев што и е почнав да ја прашувам дали ме сака дали пронашла друг итн викаше не не немат такво нешто тоа траеше 4 5 дена и накрај ми рече не те сакам завршивме ''најдов друг'' другар нејзин исто така и мој ми вика оставија јас сум со неа дознав дека не се заедно и бев упорен да не раскинуваме после ми кажа дека повеќе време била сама и се навикнала '' секој викенд ја барав да излезиме од како се запознавме но таа не сакаше да излегува и беше навистина страм од родителите (и не и докажав колку ја сакам неможев насамо да ја викнам а и мене ми беше страм малку) ''

'' А и сега за нова година треба да бидиме заедно што е нај заебано''

Јас ја сакам многу
Знам дека и таа мене ме сака
Другарите/ките наши се чудат
Можи некој да ми помогне како да се смирам со неа?
Детски работи.
Ај ќе си најдеш нова за некое време. Ако ти се насмее понекогаш, ако ти прави муабет и ти мава некоја рецка не значи дека те бендисува. Чисто онака да знаеш за понатака и да не леташ.

И аман користи точки во пишување.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Епа вака запознав едно девојче и многу ми се допадна пред се што е реткост во денешницава алхохол, цигарици други глупости непостојат кај неа се допишувавме едно 7 8 месеци еднаш се скаравме и се смиривме потоа прифати врска 1 месец и една вечер бевме заедно јас и таа но бевме во големо друштво мене не ми се допаднаа другарите нејзини и и кажав што е маката што небев весел почна да ми се лути и незбореше по телефон како порано (школска година несме во ист град освен викенд) и за викенд неможевме да се гледаме многу оти неможеше да излегува од дома незнаев што и е почнав да ја прашувам дали ме сака дали пронашла друг итн викаше не не немат такво нешто тоа траеше 4 5 дена и накрај ми рече не те сакам завршивме ''најдов друг'' другар нејзин исто така и мој ми вика оставија јас сум со неа дознав дека не се заедно и бев упорен да не раскинуваме после ми кажа дека повеќе време била сама и се навикнала '' секој викенд ја барав да излезиме од како се запознавме но таа не сакаше да излегува и беше навистина страм од родителите (и не и докажав колку ја сакам неможев насамо да ја викнам а и мене ми беше страм малку) ''

'' А и сега за нова година треба да бидиме заедно што е нај заебано''

Јас ја сакам многу
Знам дека и таа мене ме сака
Другарите/ките наши се чудат
Можи некој да ми помогне како да се смирам со неа?
Ќе ти помине ај

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
Епа вака запознав едно девојче и многу ми се допадна пред се што е реткост во денешницава алхохол, цигарици други глупости непостојат кај неа се допишувавме едно 7 8 месеци еднаш се скаравме и се смиривме потоа прифати врска 1 месец и една вечер бевме заедно јас и таа но бевме во големо друштво мене не ми се допаднаа другарите нејзини и и кажав што е маката што небев весел почна да ми се лути и незбореше по телефон како порано (школска година несме во ист град освен викенд) и за викенд неможевме да се гледаме многу оти неможеше да излегува од дома незнаев што и е почнав да ја прашувам дали ме сака дали пронашла друг итн викаше не не немат такво нешто тоа траеше 4 5 дена и накрај ми рече не те сакам завршивме ''најдов друг'' другар нејзин исто така и мој ми вика оставија јас сум со неа дознав дека не се заедно и бев упорен да не раскинуваме после ми кажа дека повеќе време била сама и се навикнала '' секој викенд ја барав да излезиме од како се запознавме но таа не сакаше да излегува и беше навистина страм од родителите (и не и докажав колку ја сакам неможев насамо да ја викнам а и мене ми беше страм малку) ''

'' А и сега за нова година треба да бидиме заедно што е нај заебано''

Јас ја сакам многу
Знам дека и таа мене ме сака
Другарите/ките наши се чудат
Можи некој да ми помогне како да се смирам со неа?
Ако сте заедно за нова година, лапај некоја друга. Win/win ситуација ти е. Ако стварно те сака, ќе ја напиздиш до крај. Ако не те сака, на крај од денот пак си лапаш пиче. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom