Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.502
Поени од реакции
33.647
Ако три пати у 7 дена само дае некој изговор коа ќе побарам да се видиме има ли поента уште да се замарам со неа??
ne bidi naporen
mozda uci ispitna e momentalno
nekad lugjeto 7 dena ne se tusiraat u fevruari ispitna
manjebitno pricinata

3 pati u 7 dena e zamaranje da prasuvas
chill
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не знам зш му се смеете на Black Hok, таа е таа реалност, нема ништо срамно. Има дежурства кај доктори од по 36 часа што се на нозе, без сон, не па да се бањаат. Затоа и се оние дезодоранси од по 72 часа само првиот коментар на македончето е увек, за да не се бања купува ххххх
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Не знам зш му се смеете на Black Hok, таа е таа реалност, нема ништо срамно. Има дежурства кај доктори од по 36 часа што се на нозе, без сон, не па да се бањаат. Затоа и се оние дезодоранси од по 72 часа само првиот коментар на македончето е увек, за да не се бања купува ххххх
Не само дежурства, имало комплицирани операции по 20-тина часа што траат, ама остај ги, деца па ти. На Македончето и една вреќа пари да му дадеш мана ќе најде оти парите биле во вреќа а не во куфер.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
После да не се лутиш ако те викаме небањат. hh

Друго е 20, 36 па и 48 саати поради дежурство, екскурзија или нешто слично, ама 11 дена бе
Највеќе два дена телото може да издржи без вода. Ама ете има научени и по 11 дена кои мислат дека дезодорансот ќе ги заштити. :D

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
После да не се лутиш ако те викаме небањат. hh

Друго е 20, 36 па и 48 саати поради дежурство, екскурзија или нешто слично, ама 11 дена бе
Највеќе два дена телото може да издржи без вода. Ама ете има научени и по 11 дена кои мислат дека дезодорансот ќе ги заштити. :D

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Бог да чува со глупостиве што ги тресеш, од сега нема да пијам вода туку само ќе се бањам зошто телото впива вода:tapp:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ај кажа за пиење, туку за бањање. Два дена и толку, после телото само си бара вода. Иначе вие ако сакате и 22 дена не се бањајте.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
После да не се лутиш ако те викаме небањат. hh

Друго е 20, 36 па и 48 саати поради дежурство, екскурзија или нешто слично, ама 11 дена бе
Највеќе два дена телото може да издржи без вода. Ама ете има научени и по 11 дена кои мислат дека дезодорансот ќе ги заштити. :D

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Da cekas vo Ungarija vo magacin I da te motaat deka robata ne e spremna ke vidis kako e. Ne e deka mene mi odgovaralo, tuku ednostavno nemas kade da se banjas.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
Ај кажа за пиење, туку за бањање. Два дена и толку, после телото само си бара вода. Иначе вие ако сакате и 22 дена не се бањајте.


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
и јас така за малце ќе дехидрирав, па ме фрлија во базен да ме вратат во живот пошто телото ми бараше вода.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.598
Поени од реакции
18.021
Ај кажа за пиење, туку за бањање. Два дена и толку, после телото само си бара вода. Иначе вие ако сакате и 22 дена не се бањајте.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Веза нема, пречесто бањање и изложување на средства за хигиена и топла вода ја суши кожата што придонесува до појава на акни итн. Ако више идеме стрикно на здравствени бенефити и штети од често туширање.

Дури и идат до таму дека причината заради лошата миризба кога се потиш е самото туширање

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-4151484/Is-showering-day-BAD-you.html
 

Kajgana Shop

На врв Bottom