Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
5 мај 2014
Мислења
87
Поени од реакции
30
да не и каже ми се свиѓаш тоа е најглупо според мене да и се каже на било која женска.
хахахах не, не и не е најглупо да и каже дека ја сфиѓа и дека сака нешто посериозно со нејзе, според мене најглупо на една жена/женска шо може еден маж/дечко да и каже е: сакаш да одиме до кај мене? сакаш да се повозиме малку наоколу ? итн...долга е листата ;)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
:facepalm:
Многу гледате филмови. Јас си играм со косата кога ми е досадно, а не кога ми се допаѓа некој. До кај 20 години да се толерира некој да пише вакви работи, после ваљда ви е јасно дека се глупости извадени од глупи тинејџерски магазинчиња.

@x-leader , на твоето 255то барање совет на темава имам да ти кажам да и кажиш. Кажи му на чупето дека ти се бендисува. Па ако те откачи, ќе си најдиш друга. Ај молимте не си ја мачи душата више.
 
S

Samurai_Sk

Гостин
:facepalm:
Многу гледате филмови. Јас си играм со косата кога ми е досадно, а не кога ми се допаѓа некој. До кај 20 години да се толерира некој да пише вакви работи, после ваљда ви е јасно дека се глупости извадени од глупи тинејџерски магазинчиња.

@x-leader , на твоето 255то барање совет на темава имам да ти кажам да и кажиш. Кажи му на чупето дека ти се бендисува. Па ако те откачи, ќе си најдиш друга. Ај молимте не си ја мачи душата више.
ddd.gif
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
друже ако од срце насмееш девојче 80% си завршил работа. Потоа следува малце комплимент и акција.
 
Член од
5 мај 2014
Мислења
87
Поени од реакции
30
а, ако не е заинтересирана ни тоа нема да заврши работа :D
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Тоа знам.. Али треба со нешто да ја подбуцнам за да видам дали ќе дава знаци..

п.с. какви се тие интимски муабети ?
Другар комплицирана работа се жениве и не барај ама од никого совет да дознаеш дали ти на неа и се допаѓаш. Биди маж и плесни и во лице дека ти се допаѓа! На следниот состанок оди подготвен земи една роза пази да не е вештачка една мене очи ќе ми извадеше зш била вештачка. Покажи и внимание и дејствувај госпот ти дал и раце и нозе почни да ја пипкаш ко случајно види како ќе реагира и влечи потег тргни да ја бациш. Значи ризикувај или ќе добиеш или ќе знаеш дека не е за тебе.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
друже ако од срце насмееш девојче 80% си завршил работа. Потоа следува малце комплимент и акција.
Зависи, кај оние што не добиваат внимание и со рака да ги погалиш малце, едно здраво да им речеш, малце фин да испаднеш има да се заљубат и да те гледаат со очињата како мачево на аватаров, али оние шо добиваат пажња од сите страни и душата да им ја дадеш малце им е.
 
Член од
5 мај 2014
Мислења
87
Поени од реакции
30
Другар комплицирана работа се жениве
јас не се согласувам со оваа твоја констатација, бидејќи поголем број од нас знае точно шо сака од еден маж, а и верувам во тоа. Нормално го бараат во секој од вас, доколку го немате тоа шо го бараат, тогаш се знае кој е исходот ;)

Така да не се согласувам дека се комплицирани жените, туку вие сте тие кои комплицираат :)
 
S

Samurai_Sk

Гостин
јас не се согласувам со оваа твоја констатација, бидејќи поголем број од нас знае точно шо сака од еден маж, а и верувам во тоа. Нормално го бараат во секој од вас, доколку го немате тоа шо го бараат, тогаш се знае кој е исходот ;)

Така да не се согласувам дека се комплицирани жените, туку вие сте тие кои комплицираат :)
Ма немој...Вие секогаш викате на почеток ти си се што сум посакал и кога ке забележите дека стварно маж е залубен во вас и прави се за вас... тогаш тој маж не е веќе интересен, нема веќе возбуда во врската, нема интриги, нема несигурност и викате извини ама јас веќе ги немам истите чуства за тебе. И жените не биле комплицирани :confused: ма со вас само тип како Dan Bilzerian таков писхопат
 
Член од
5 мај 2014
Мислења
87
Поени од реакции
30
ама не се сите исти ;)

пак не ти држи вода пишаново :)
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
јас не се согласувам со оваа твоја констатација, бидејќи поголем број од нас знае точно шо сака од еден маж, а и верувам во тоа. Нормално го бараат во секој од вас, доколку го немате тоа шо го бараат, тогаш се знае кој е исходот ;)

Така да не се согласувам дека се комплицирани жените, туку вие сте тие кои комплицираат :)
Биди добар ќе ти се качи на глава и ќе те шутне биди лош ќе те сака и ќе те трпи ама нема да и чиниш пак на неа. Плус има да ти најде 30000 причини зошто не си за неа , а всушност сака да е со тебе и незнам уште што не. Да не филозофирам јас се е кажано во клипов.
 
B

Borg_Drone

Гостин
@x-leader , на твоето 255то барање совет на темава имам да ти кажам да и кажиш. Кажи му на чупето дека ти се бендисува. Па ако те откачи, ќе си најдиш друга. Ај молимте не си ја мачи душата више.
Извини али советов е контрапродуктивен. На многу други начини може да се открие дали некоја или некој е заинтересиран/а за тебе без да се отвориш. Затоа треба работите секогаш да се тераат пополека и да си оставиш простор и за тебе но и да оставиш простор и за неа за запознавање. На овој твој совет се добива во 99% од случаевите корпа. Ако некој ужива кога е со тебе и обратно ако ти уживаш со таа личност која ужива со тебе тоа ќе се забележи и тогаш треба да се дејствува, а не после два состанока. Само кога теренот е безбеден треба да се дејствува а не на секое второ излегување со секоја личност. Зошто жените се поманипулативни од мажите и им се може да бидат манипулативни, затоа твојот совет е контрапродуктивен.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
9 јули 2016
Мислења
129
Поени од реакции
52
јас не се согласувам со оваа твоја констатација, бидејќи поголем број од нас знае точно шо сака од еден маж, а и верувам во тоа. Нормално го бараат во секој од вас, доколку го немате тоа шо го бараат, тогаш се знае кој е исходот ;)

Така да не се согласувам дека се комплицирани жените, туку вие сте тие кои комплицираат :)
Жените се комплицирани створења, не кажуваат што мислат навистина и секоја реченица ја интерпретираат. Воопшто не се приземјени. Ти ќе кажеш: Ќе одиш да купиш бурек. Таа тоа ќе го интерпретира како: Имаш љубавница. Ужас.[DOUBLEPOST=1492333669][/DOUBLEPOST]Исто така изгледа дека жените не можат да се концентрираат на површинската содржина на една информација, се’ гледаат преку нивните „емоции“. За разлика од нив мажите знаат да ги отстранат емоциите доколку тоа се бара од нив. На работното место е страшно да имаш споулаени женишта, кои прават интриги.
 
Последно уредено:
Член од
24 мај 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Што би помислиле кога блиски другари/ки на ваш/а бивш/а интензивно ве бараат на кафе/пијачка и сл? Со типот раскинавме пред 5 месеци пошто ме извара со друга, он не сакаше да признае, јас дознав од други луѓе итн итн се до крајот коа беше у тесно и сам призна. Во периодот кога уште ништо не знаев типката негова нова ми се јави од негов телефон и ми се дереше да не го барам бла бла се и сфашта какви се не мизерни ствари кон мене. Он се вадеше после дека таа му е другарка пијана била и сите тие типични муабети. Тоа беше моментот кога дознав. После тоа кога го барав да разговараме ради ствариве он на моменти уште негираше, на моменти потврдуваше, на моменти одбиваше секаков муабет со мене итн....после некое време дури ме викна и на пијачка по повод неговиот роденден. После тоа се оддалечивме скроз. Со негово друштво сум искачала ок ни било али не ми биле нешто којзнае колку блиски. Но пред една недела една наша другарка што ја знам преку него ме викна на кафе као наводно имала муабет со мене. Ја прашав за што ме бара она рече нешто за неа за работа да ме прашала и ок прифатив. После саат време одкако се најдовме му се јавува него демек онака да го чуе и отиде до вц и збореа скришно. Кога се врати и реков дека ја си одам пошто нешто ми беше сумљиво. Она ме убедуваше да останам и типот после неполни 10 мин се појавува на местово со новата типка. Јас нормално во истиот момент без збор станав и си отидов а они останаа. Следниот ден истава негова другарка пак ми ѕвонеше да се видиме. А во меѓувреме овие неколку дена ме бараат и други луѓе кои го знаат и не знам што да мислам. Не сакам да се замарам решив да продолжам понатаму и не планирам да се враќам на нешто што еднаш завршило, поготово на начин како што заврши, но во прашалници сум околу ситуацијава...ваше мислење??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom