Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
10 март 2017
Мислења
1
Поени од реакции
1
jas imam eden mnogu golem problem i navistina neznam vise ke eksplodiram se nadeva deka ke se najde nekoe resenie ili nekoe vase mislenje optimisticko ili barem nadezno... vaka jas imam 19god nemam roditeli i ziveam sam i se sto sum napravil sam sum napravil sekoja greska so si ja imam napraveno sam si ja imam plateno da ne skokam od temata sepak vaka: posle raskinuvanjeto so bifsata idev 1 god i raskinavme nejzinite ne i davaa da se gleda so mene i jas veke nemozev da izdrzam i puknavi ona se otkaza od mene posto i zabranuvaa i seto toa... ja prebolev nekako 4 meseci nesakav devojce vo oci da vidam no potoa si sfativ deka ne e zivotot crno bel i se gledav so nekoj devojki onaka na muvanje da kazeme ili zabava no posle toa si rekov jas zasluzivam povtorno da ja doziveam magijata na ljubovta i se zaljubiv vo edna devojka od malo imase decko ama toj stv ne ja zasluzuvase i raskinaa od koga ona me zapozna poubavo znaci za se bevme zaedno sekako jas bev nekako so nejzinite povrzan i bev navistina mn povrzan so niv jadev piev kaj niv gi osekav kako bliski no jas idev so kerka im i toa go krievme od cel svet neznam ona ima 17 god jas skoro za 2 meseca 20 i pocnav i da gi izbeguvam mojte drugari poso stv se bezobrazni i ne sfakaat sto e ljubov nema vrska i jas i ona bevme svesni deka vleguvame vo nesto sto ne e ''vozmozno'' posle 2 meseci majkai dozna deka jas i ona sme decko i devojka pocna da i ja puni glavata i tn. tatko i do den denes neznae ama mn mi e zal devojceto stv e prem dobra so niv a oni ja gazat ja komandaat i kako da ziveat vo 1 vek. isto kako i so bivsata.. a navistina mn ja sakam za nea zimovo i drva nosev i poslednite pari sum im gi daval na nejzinite se sum naprail so mozam majkai se kurva so drug a tatko i znae i se ebat vo parovi znaci a decata toa go znaat i navistina ama ne navleguvam nivni zivot.. oni se odnesuvaat so nea kako da ne postoi a jas za se sum i poddrska ako treba i racete vo ogan da gi stavam ke gi stavam tolku mn ja sakam i mi znaci i neznam so da praam se bes okej dodeka imav pari im pomagav znaci na sekoj mozen nacin i finansiski i fizicki i psihicki i se i do denot koga bratot nejzin pomal e 12 g ima i togas bese nova godina so niv slavev i super mi bese i bevme do prodavnica i jas taka od 4 caski vino malce me fati i nekogas od kejf ke si ukradam cokoldce od reptil i on me vide pocna i on da krade ama nenasitno i mi kaza da ne kazuvam poso i on ne kazuvase za mene i sestramu i ja drzev taa tajna mu kazav samo da pazi so prai da ne go fatat posto znam sto ke se desi i od toa so se plaesev toa mi tropna na vrata!!!! go fatile vo reptil i tatkomu dosol i on za da go izvadi negoviot gas kazal jas sum go ucel da krade nez ti so ne i jas bev izlezen a bukvalno sekoj den bev kaj niv swe gledav so ana nikoj ne znaese osven majkai i eve me idam na vrata i i tropam i mi vika idi idi mn e nervozen se uplasila da ne me tepa rekol ke vidi sea ke mu kazam nakurcen bil do daska piel heleks hahaha omg mislamm.... i go vika brat i i mu vika aj kazi mu na zoki sto ukrade i on vika cokolado i vikam te fatija bravo i mi zabrani da se gledam so bilo koj i so devojkami i so site na se dobro so napraviiv se zaboravija luge stv pomognete mi nesakam da ja izgubam mn mi znaci!!!!!!!! :( i sea posledno vreme se gledame koa ke i zavrsat casovite od skolo i taka posle skolo koa gubi casovi a nejzinite ne ja pustatt ni pod razno so mene da se druzi a baska ne ja pustaat ni da iskaca od doma sto da prava pomognete mi stv nesakam da ja ostavam i da si zamina spremen sum na se i sum i kazal da im se sprotivstavi ama strav i e od nejzinite nez od kaj toj strav TOA LI E RODITELSTVO BE!! DECATA OD RODITELOT DA SE PLASAT? a eve sekoj den i kazuvam da napravi nesto posto mene jas koga go slusam toa mn mi e tesko!! ja izmacuvaat spremen sum i da prijavam za semejno nasilstvo ama nez dali ova spaga vo toj vid znaci ja izmacuvaat psihicki ke ja poremetat neznam kako da i pomognam a nejzinite ne sum znael deka se tolkavi gnasi od luge neznaete sto se ne pravat znaci zimi se bi gu ubil ve molam da mi kazete nekoj sovet vi blagodaram :)
A AKO NEMAM RODITELI NE ZNACI DEKA NE SUM COVEK NIZ STO SE IMAM POMINATO NEKOJ LUGE NEMAAT NI 5% OD MOEVO SE OSEKAM KAKO SAM DA SUM NA SVETOT :3
 
Последно уредено:

Mr.MisteryMan

Шарлатан по природа
Член од
4 март 2017
Мислења
90
Поени од реакции
45
Сакам да прашам нешто, прашање за мажите, дали сте имале нешто со chubby girl, curvy не дебели баш но така малку крупни :D, јас лично не и една стварно вака на лице е многу убава и ме пали ми дава знак дека и она е заинтересирана, но некако се се мислам дека искуството ако нешто се деси нема да биде пријатна како што си мислам.
Ако успееш да и докажеш дека е секси и дека те пали и таа да се опушти, верувај ми, многу ќе уживаш. ;)[DOUBLEPOST=1489141140][/DOUBLEPOST]
It's simple, I am afraid I wont enjoy it :D
Се е во главата, ако си одлучил да уживаш - ќе уживаш. Ќе ти биде интересно.[DOUBLEPOST=1489141596][/DOUBLEPOST]
jas imam eden mnogu golem problem i navistina neznam vise ke eksplodiram se nadeva deka ke se najde nekoe resenie ili nekoe vase mislenje optimisticko ili barem nadezno... vaka jas imam 19god nemam roditeli i ziveam sam i se sto sum napravil sam sum napravil sekoja greska so si ja imam napraveno sam si ja imam plateno da ne skokam od temata sepak vaka: posle raskinuvanjeto so bifsata idev 1 god i raskinavme nejzinite ne i davaa da se gleda so mene i jas veke nemozev da izdrzam i puknavi ona se otkaza od mene posto i zabranuvaa i seto toa... ja prebolev nekako 4 meseci nesakav devojce vo oci da vidam no potoa si sfativ deka ne e zivotot crno bel i se gledav so nekoj devojki onaka na muvanje da kazeme ili zabava no posle toa si rekov jas zasluzivam povtorno da ja doziveam magijata na ljubovta i se zaljubiv vo edna devojka od malo imase decko ama toj stv ne ja zasluzuvase i raskinaa od koga ona me zapozna poubavo znaci za se bevme zaedno sekako jas bev nekako so nejzinite povrzan i bev navistina mn povrzan so niv jadev piev kaj niv gi osekav kako bliski no jas idev so kerka im i toa go krievme od cel svet neznam ona ima 17 god jas skoro za 2 meseca 20 i pocnav i da gi izbeguvam mojte drugari poso stv se bezobrazni i ne sfakaat sto e ljubov nema vrska i jas i ona bevme svesni deka vleguvame vo nesto sto ne e ''vozmozno'' posle 2 meseci majkai dozna deka jas i ona sme decko i devojka pocna da i ja puni glavata i tn. tatko i do den denes neznae ama mn mi e zal devojceto stv e prem dobra so niv a oni ja gazat ja komandaat i kako da ziveat vo 1 vek. isto kako i so bivsata.. a navistina mn ja sakam za nea zimovo i drva nosev i poslednite pari sum im gi daval na nejzinite se sum naprail so mozam majkai se kurva so drug a tatko i znae i se ebat vo parovi znaci a decata toa go znaat i navistina ama ne navleguvam nivni zivot.. oni se odnesuvaat so nea kako da ne postoi a jas za se sum i poddrska ako treba i racete vo ogan da gi stavam ke gi stavam tolku mn ja sakam i mi znaci i neznam so da praam se bes okej dodeka imav pari im pomagav znaci na sekoj mozen nacin i finansiski i fizicki i psihicki i se i do denot koga bratot nejzin pomal e 12 g ima i togas bese nova godina so niv slavev i super mi bese i bevme do prodavnica i jas taka od 4 caski vino malce me fati i nekogas od kejf ke si ukradam cokoldce od reptil i on me vide pocna i on da krade ama nenasitno i mi kaza da ne kazuvam poso i on ne kazuvase za mene i sestramu i ja drzev taa tajna mu kazav samo da pazi so prai da ne go fatat posto znam sto ke se desi i od toa so se plaesev toa mi tropna na vrata!!!! go fatile vo reptil i tatkomu dosol i on za da go izvadi negoviot gas kazal jas sum go ucel da krade nez ti so ne i jas bev izlezen a bukvalno sekoj den bev kaj niv swe gledav so ana nikoj ne znaese osven majkai i eve me idam na vrata i i tropam i mi vika idi idi mn e nervozen se uplasila da ne me tepa rekol ke vidi sea ke mu kazam nakurcen bil do daska piel heleks hahaha omg mislamm.... i go vika brat i i mu vika aj kazi mu na zoki sto ukrade i on vika cokolado i vikam te fatija bravo i mi zabrani da se gledam so bilo koj i so devojkami i so site na se dobro so napraviiv se zaboravija luge stv pomognete mi nesakam da ja izgubam mn mi znaci!!!!!!!! :( i sea posledno vreme se gledame koa ke i zavrsat casovite od skolo i taka posle skolo koa gubi casovi a nejzinite ne ja pustatt ni pod razno so mene da se druzi a baska ne ja pustaat ni da iskaca od doma sto da prava pomognete mi stv nesakam da ja ostavam i da si zamina spremen sum na se i sum i kazal da im se sprotivstavi ama strav i e od nejzinite nez od kaj toj strav TOA LI E RODITELSTVO BE!! DECATA OD RODITELOT DA SE PLASAT? a eve sekoj den i kazuvam da napravi nesto posto mene jas koga go slusam toa mn mi e tesko!! ja izmacuvaat spremen sum i da prijavam za semejno nasilstvo ama nez dali ova spaga vo toj vid znaci ja izmacuvaat psihicki ke ja poremetat neznam kako da i pomognam a nejzinite ne sum znael deka se tolkavi gnasi od luge neznaete sto se ne pravat znaci zimi se bi gu ubil ve molam da mi kazete nekoj sovet vi blagodaram :)
A AKO NEMAM RODITELI NE ZNACI DEKA NE SUM COVEK NIZ STO SE IMAM POMINATO NEKOJ LUGE NEMAAT NI 5% OD MOEVO SE OSEKAM KAKO SAM DA SUM NA SVETOT :3
Не можеш да пријавиш за семејно насилство, зашто ќе треба девојчето да „сведочи“ дека е малтретирана, ама мислам дека тоа не би го направила, така што ќе се зафркнеш доколку пријавиш. Друго, не можеш многу да направиш во врска со нејзиното семејство, затоа што тие се такви и веројатно нема да можеш ти да ги смениш. Продолжи вака со девојчето како и до сега и биди и поддршка, потруди се да не ти прекине поради нејзиниот притисок (постои голема веројатност и да попушти под притисокот и да прекинете). Двајцата можете да им се спротивставите на нејзините, но ќе треба време. Сега за сега, продолжете вака тајно да се гледате по часовите, без да знаат нејзините. Ви треба големо трпение и на двајцата. Со среќа.
 
Последно уредено:
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
jas imam eden mnogu golem problem i navistina neznam vise ke eksplodiram se nadeva deka ke se najde nekoe resenie ili nekoe vase mislenje optimisticko ili barem nadezno... vaka jas imam 19god nemam roditeli i ziveam sam i se sto sum napravil sam sum napravil sekoja greska so si ja imam napraveno sam si ja imam plateno da ne skokam od temata sepak vaka: posle raskinuvanjeto so bifsata idev 1 god i raskinavme nejzinite ne i davaa da se gleda so mene i jas veke nemozev da izdrzam i puknavi ona se otkaza od mene posto i zabranuvaa i seto toa... ja prebolev nekako 4 meseci nesakav devojce vo oci da vidam no potoa si sfativ deka ne e zivotot crno bel i se gledav so nekoj devojki onaka na muvanje da kazeme ili zabava no posle toa si rekov jas zasluzivam povtorno da ja doziveam magijata na ljubovta i se zaljubiv vo edna devojka od malo imase decko ama toj stv ne ja zasluzuvase i raskinaa od koga ona me zapozna poubavo znaci za se bevme zaedno sekako jas bev nekako so nejzinite povrzan i bev navistina mn povrzan so niv jadev piev kaj niv gi osekav kako bliski no jas idev so kerka im i toa go krievme od cel svet neznam ona ima 17 god jas skoro za 2 meseca 20 i pocnav i da gi izbeguvam mojte drugari poso stv se bezobrazni i ne sfakaat sto e ljubov nema vrska i jas i ona bevme svesni deka vleguvame vo nesto sto ne e ''vozmozno'' posle 2 meseci majkai dozna deka jas i ona sme decko i devojka pocna da i ja puni glavata i tn. tatko i do den denes neznae ama mn mi e zal devojceto stv e prem dobra so niv a oni ja gazat ja komandaat i kako da ziveat vo 1 vek. isto kako i so bivsata.. a navistina mn ja sakam za nea zimovo i drva nosev i poslednite pari sum im gi daval na nejzinite se sum naprail so mozam majkai se kurva so drug a tatko i znae i se ebat vo parovi znaci a decata toa go znaat i navistina ama ne navleguvam nivni zivot.. oni se odnesuvaat so nea kako da ne postoi a jas za se sum i poddrska ako treba i racete vo ogan da gi stavam ke gi stavam tolku mn ja sakam i mi znaci i neznam so da praam se bes okej dodeka imav pari im pomagav znaci na sekoj mozen nacin i finansiski i fizicki i psihicki i se i do denot koga bratot nejzin pomal e 12 g ima i togas bese nova godina so niv slavev i super mi bese i bevme do prodavnica i jas taka od 4 caski vino malce me fati i nekogas od kejf ke si ukradam cokoldce od reptil i on me vide pocna i on da krade ama nenasitno i mi kaza da ne kazuvam poso i on ne kazuvase za mene i sestramu i ja drzev taa tajna mu kazav samo da pazi so prai da ne go fatat posto znam sto ke se desi i od toa so se plaesev toa mi tropna na vrata!!!! go fatile vo reptil i tatkomu dosol i on za da go izvadi negoviot gas kazal jas sum go ucel da krade nez ti so ne i jas bev izlezen a bukvalno sekoj den bev kaj niv swe gledav so ana nikoj ne znaese osven majkai i eve me idam na vrata i i tropam i mi vika idi idi mn e nervozen se uplasila da ne me tepa rekol ke vidi sea ke mu kazam nakurcen bil do daska piel heleks hahaha omg mislamm.... i go vika brat i i mu vika aj kazi mu na zoki sto ukrade i on vika cokolado i vikam te fatija bravo i mi zabrani da se gledam so bilo koj i so devojkami i so site na se dobro so napraviiv se zaboravija luge stv pomognete mi nesakam da ja izgubam mn mi znaci!!!!!!!! :( i sea posledno vreme se gledame koa ke i zavrsat casovite od skolo i taka posle skolo koa gubi casovi a nejzinite ne ja pustatt ni pod razno so mene da se druzi a baska ne ja pustaat ni da iskaca od doma sto da prava pomognete mi stv nesakam da ja ostavam i da si zamina spremen sum na se i sum i kazal da im se sprotivstavi ama strav i e od nejzinite nez od kaj toj strav TOA LI E RODITELSTVO BE!! DECATA OD RODITELOT DA SE PLASAT? a eve sekoj den i kazuvam da napravi nesto posto mene jas koga go slusam toa mn mi e tesko!! ja izmacuvaat spremen sum i da prijavam za semejno nasilstvo ama nez dali ova spaga vo toj vid znaci ja izmacuvaat psihicki ke ja poremetat neznam kako da i pomognam a nejzinite ne sum znael deka se tolkavi gnasi od luge neznaete sto se ne pravat znaci zimi se bi gu ubil ve molam da mi kazete nekoj sovet vi blagodaram :)
A AKO NEMAM RODITELI NE ZNACI DEKA NE SUM COVEK NIZ STO SE IMAM POMINATO NEKOJ LUGE NEMAAT NI 5% OD MOEVO SE OSEKAM KAKO SAM DA SUM NA SVETOT :3
Sekoja greska se plakja,ova ke ti bide pamet za drug pat da ne krades. A mislam i deka e najdobro vaka sto se desilo zatoa sto,kako sto kazuvas devojkata ima nefunkcionalno semejstvo. Taka da i ti ke bides del od problemot ako prodolzis da se gledas so nea.
 

Mr.MisteryMan

Шарлатан по природа
Член од
4 март 2017
Мислења
90
Поени од реакции
45
Sekoja greska se plakja,ova ke ti bide pamet za drug pat da ne krades. A mislam i deka e najdobro vaka sto se desilo zatoa sto,kako sto kazuvas devojkata ima nefunkcionalno semejstvo. Taka da i ti ke bides del od problemot ako prodolzis da se gledas so nea.
Значи според тебе, треба да се откаже од тоа што го сака и да не продолжи да се бори за неа?
 
S

Samurai_Sk

Гостин
jas imam eden mnogu golem problem i navistina neznam vise ke eksplodiram se nadeva deka ke se najde nekoe resenie ili nekoe vase mislenje optimisticko ili barem nadezno... vaka jas imam 19god nemam roditeli i ziveam sam i se sto sum napravil sam sum napravil sekoja greska so si ja imam napraveno sam si ja imam plateno da ne skokam od temata sepak vaka: posle raskinuvanjeto so bifsata idev 1 god i raskinavme nejzinite ne i davaa da se gleda so mene i jas veke nemozev da izdrzam i puknavi ona se otkaza od mene posto i zabranuvaa i seto toa... ja prebolev nekako 4 meseci nesakav devojce vo oci da vidam no potoa si sfativ deka ne e zivotot crno bel i se gledav so nekoj devojki onaka na muvanje da kazeme ili zabava no posle toa si rekov jas zasluzivam povtorno da ja doziveam magijata na ljubovta i se zaljubiv vo edna devojka od malo imase decko ama toj stv ne ja zasluzuvase i raskinaa od koga ona me zapozna poubavo znaci za se bevme zaedno sekako jas bev nekako so nejzinite povrzan i bev navistina mn povrzan so niv jadev piev kaj niv gi osekav kako bliski no jas idev so kerka im i toa go krievme od cel svet neznam ona ima 17 god jas skoro za 2 meseca 20 i pocnav i da gi izbeguvam mojte drugari poso stv se bezobrazni i ne sfakaat sto e ljubov nema vrska i jas i ona bevme svesni deka vleguvame vo nesto sto ne e ''vozmozno'' posle 2 meseci majkai dozna deka jas i ona sme decko i devojka pocna da i ja puni glavata i tn. tatko i do den denes neznae ama mn mi e zal devojceto stv e prem dobra so niv a oni ja gazat ja komandaat i kako da ziveat vo 1 vek. isto kako i so bivsata.. a navistina mn ja sakam za nea zimovo i drva nosev i poslednite pari sum im gi daval na nejzinite se sum naprail so mozam majkai se kurva so drug a tatko i znae i se ebat vo parovi znaci a decata toa go znaat i navistina ama ne navleguvam nivni zivot.. oni se odnesuvaat so nea kako da ne postoi a jas za se sum i poddrska ako treba i racete vo ogan da gi stavam ke gi stavam tolku mn ja sakam i mi znaci i neznam so da praam se bes okej dodeka imav pari im pomagav znaci na sekoj mozen nacin i finansiski i fizicki i psihicki i se i do denot koga bratot nejzin pomal e 12 g ima i togas bese nova godina so niv slavev i super mi bese i bevme do prodavnica i jas taka od 4 caski vino malce me fati i nekogas od kejf ke si ukradam cokoldce od reptil i on me vide pocna i on da krade ama nenasitno i mi kaza da ne kazuvam poso i on ne kazuvase za mene i sestramu i ja drzev taa tajna mu kazav samo da pazi so prai da ne go fatat posto znam sto ke se desi i od toa so se plaesev toa mi tropna na vrata!!!! go fatile vo reptil i tatkomu dosol i on za da go izvadi negoviot gas kazal jas sum go ucel da krade nez ti so ne i jas bev izlezen a bukvalno sekoj den bev kaj niv swe gledav so ana nikoj ne znaese osven majkai i eve me idam na vrata i i tropam i mi vika idi idi mn e nervozen se uplasila da ne me tepa rekol ke vidi sea ke mu kazam nakurcen bil do daska piel heleks hahaha omg mislamm.... i go vika brat i i mu vika aj kazi mu na zoki sto ukrade i on vika cokolado i vikam te fatija bravo i mi zabrani da se gledam so bilo koj i so devojkami i so site na se dobro so napraviiv se zaboravija luge stv pomognete mi nesakam da ja izgubam mn mi znaci!!!!!!!! :( i sea posledno vreme se gledame koa ke i zavrsat casovite od skolo i taka posle skolo koa gubi casovi a nejzinite ne ja pustatt ni pod razno so mene da se druzi a baska ne ja pustaat ni da iskaca od doma sto da prava pomognete mi stv nesakam da ja ostavam i da si zamina spremen sum na se i sum i kazal da im se sprotivstavi ama strav i e od nejzinite nez od kaj toj strav TOA LI E RODITELSTVO BE!! DECATA OD RODITELOT DA SE PLASAT? a eve sekoj den i kazuvam da napravi nesto posto mene jas koga go slusam toa mn mi e tesko!! ja izmacuvaat spremen sum i da prijavam za semejno nasilstvo ama nez dali ova spaga vo toj vid znaci ja izmacuvaat psihicki ke ja poremetat neznam kako da i pomognam a nejzinite ne sum znael deka se tolkavi gnasi od luge neznaete sto se ne pravat znaci zimi se bi gu ubil ve molam da mi kazete nekoj sovet vi blagodaram :)
A AKO NEMAM RODITELI NE ZNACI DEKA NE SUM COVEK NIZ STO SE IMAM POMINATO NEKOJ LUGE NEMAAT NI 5% OD MOEVO SE OSEKAM KAKO SAM DA SUM NA SVETOT :3
Ma tebe problemot ti e sto mnogu emocionalno gi sfakas rabotite, toa ti e problemot. kakva lubov ziti se 20 godini uste nemas a ona 17 za kakva lubov zboruvas ??? Zal mi e sto nemas roditeli, ama toa izgleda pridonese ti mnogu emocionalno da gi sfakas rabotite, uste zivotot e pred tebe ne unistuvaj mladost so vakvi gluposti toa ke mi bide moja preproaka nego vidi uci, studiraj, educiraj se investiraj vo trud sto ke pridonese da imas zivot so mnogu dozivuvanja, interesni momenti vo idnina, a ne da trosis energija, vreme, mladost so "lubovni" prikazni. Ke se kaes posle nekoe vreme da znaes ako prodolzis so vakvi drami
 
Последно уредено од модератор:

Mr.MisteryMan

Шарлатан по природа
Член од
4 март 2017
Мислења
90
Поени од реакции
45
Ako prodolzi so nea,ke ima cel zivot problemi so nejzinite. Ti procita deka doma kaj devojka mu ima svingeraj?
Прочитав, само муабетот ми беше ако стварно ја сака да не се откажува, не мора да значи дека таа ќе биде таква и ќе го прави тоа што го прават нејзините (иако во најголемиот број случаеви, има шанса детето да го прави тоа што го правеле родителите). Велам да проба и да и биде позитивна работа во нејзиниот живот. Е сега ако не оди работата понатаму, нема што да продолжи да се замара. Ама прво нека проба.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.720
Поени од реакции
1.477
jas imam eden mnogu golem problem i navistina neznam vise ke eksplodiram se nadeva deka ke se najde nekoe resenie ili nekoe vase mislenje optimisticko ili barem nadezno... vaka jas imam 19god nemam roditeli i ziveam sam i se sto sum napravil sam sum napravil sekoja greska so si ja imam napraveno sam si ja imam plateno da ne skokam od temata sepak vaka: posle raskinuvanjeto so bifsata idev 1 god i raskinavme nejzinite ne i davaa da se gleda so mene i jas veke nemozev da izdrzam i puknavi ona se otkaza od mene posto i zabranuvaa i seto toa... ja prebolev nekako 4 meseci nesakav devojce vo oci da vidam no potoa si sfativ deka ne e zivotot crno bel i se gledav so nekoj devojki onaka na muvanje da kazeme ili zabava no posle toa si rekov jas zasluzivam povtorno da ja doziveam magijata na ljubovta i se zaljubiv vo edna devojka od malo imase decko ama toj stv ne ja zasluzuvase i raskinaa od koga ona me zapozna poubavo znaci za se bevme zaedno sekako jas bev nekako so nejzinite povrzan i bev navistina mn povrzan so niv jadev piev kaj niv gi osekav kako bliski no jas idev so kerka im i toa go krievme od cel svet neznam ona ima 17 god jas skoro za 2 meseca 20 i pocnav i da gi izbeguvam mojte drugari poso stv se bezobrazni i ne sfakaat sto e ljubov nema vrska i jas i ona bevme svesni deka vleguvame vo nesto sto ne e ''vozmozno'' posle 2 meseci majkai dozna deka jas i ona sme decko i devojka pocna da i ja puni glavata i tn. tatko i do den denes neznae ama mn mi e zal devojceto stv e prem dobra so niv a oni ja gazat ja komandaat i kako da ziveat vo 1 vek. isto kako i so bivsata.. a navistina mn ja sakam za nea zimovo i drva nosev i poslednite pari sum im gi daval na nejzinite se sum naprail so mozam majkai se kurva so drug a tatko i znae i se ebat vo parovi znaci a decata toa go znaat i navistina ama ne navleguvam nivni zivot.. oni se odnesuvaat so nea kako da ne postoi a jas za se sum i poddrska ako treba i racete vo ogan da gi stavam ke gi stavam tolku mn ja sakam i mi znaci i neznam so da praam se bes okej dodeka imav pari im pomagav znaci na sekoj mozen nacin i finansiski i fizicki i psihicki i se i do denot koga bratot nejzin pomal e 12 g ima i togas bese nova godina so niv slavev i super mi bese i bevme do prodavnica i jas taka od 4 caski vino malce me fati i nekogas od kejf ke si ukradam cokoldce od reptil i on me vide pocna i on da krade ama nenasitno i mi kaza da ne kazuvam poso i on ne kazuvase za mene i sestramu i ja drzev taa tajna mu kazav samo da pazi so prai da ne go fatat posto znam sto ke se desi i od toa so se plaesev toa mi tropna na vrata!!!! go fatile vo reptil i tatkomu dosol i on za da go izvadi negoviot gas kazal jas sum go ucel da krade nez ti so ne i jas bev izlezen a bukvalno sekoj den bev kaj niv swe gledav so ana nikoj ne znaese osven majkai i eve me idam na vrata i i tropam i mi vika idi idi mn e nervozen se uplasila da ne me tepa rekol ke vidi sea ke mu kazam nakurcen bil do daska piel heleks hahaha omg mislamm.... i go vika brat i i mu vika aj kazi mu na zoki sto ukrade i on vika cokolado i vikam te fatija bravo i mi zabrani da se gledam so bilo koj i so devojkami i so site na se dobro so napraviiv se zaboravija luge stv pomognete mi nesakam da ja izgubam mn mi znaci!!!!!!!! :( i sea posledno vreme se gledame koa ke i zavrsat casovite od skolo i taka posle skolo koa gubi casovi a nejzinite ne ja pustatt ni pod razno so mene da se druzi a baska ne ja pustaat ni da iskaca od doma sto da prava pomognete mi stv nesakam da ja ostavam i da si zamina spremen sum na se i sum i kazal da im se sprotivstavi рama strav i e od nejzinite nez od kaj toj strav TOA LI E RODITELSTVO BE!! DECATA OD RODITELOT DA SE PLASAT? a eve sekoj den i kazuvam da napravi nesto posto mene jas koga go slusam toa mn mi e tesko!! ja izmacuvaat spremen sum i da prijavam za semejno nasilstvo ama nez dali ova spaga vo toj vid znaci ja izmacuvaat psihicki ke ja poremetat neznam kako da i pomognam a nejzinite ne sum znael deka se tolkavi gnasi od luge neznaete sto se ne pravat znaci zimi se bi gu ubil ve molam da mi kazete nekoj sovet vi blagodaram :)
A AKO NEMAM RODITELI NE ZNACI DEKA NE SUM COVEK NIZ STO SE IMAM POMINATO NEKOJ LUGE NEMAAT NI 5% OD MOEVO SE OSEKAM KAKO SAM DA SUM NA SVETOT :3
Сакаш искрен совет ? Бегтај дур е време од неа ! Со такви ич да си немаш работа како си ја засакал така ја преболуваш не те заслужува ниту те цени само те користи размисли малкул.
 
Член од
19 јули 2014
Мислења
142
Поени од реакции
23
Друштво, кој знае знае кој не.. Имам прашувано предходно..
Има девојче едно, многу ми се свиѓа и све.. до сега имаме излезено 2 пати, али и 2та состаноци беа онака се запознававме општо.. На фб не пишуваме баш многу многу.. Таа има 19 јас 21 година..
Све океј али незнам од кај да почнам.. Понекогаш ми иди све да и изнапишам на фб (дека мн ми се свиѓа, дека сакам нешто повеќе со неа..) али размислував и сега 3 пат кога ќе излезиме (ако излезиме) да и кажам дека неможам више морам да признаам многу ми се свиѓаш па натака што ќе ми текни...

Што да правам ? некој совет ?
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Друштво, кој знае знае кој не.. Имам прашувано предходно..
Има девојче едно, многу ми се свиѓа и све.. до сега имаме излезено 2 пати, али и 2та состаноци беа онака се запознававме општо.. На фб не пишуваме баш многу многу.. Таа има 19 јас 21 година..
Све океј али незнам од кај да почнам.. Понекогаш ми иди све да и изнапишам на фб (дека мн ми се свиѓа, дека сакам нешто повеќе со неа..) али размислував и сега 3 пат кога ќе излезиме (ако излезиме) да и кажам дека неможам више морам да признаам многу ми се свиѓаш па натака што ќе ми текни...

Што да правам ? некој совет ?
Женска не се фаќа така, кога ке излезиш терај муабет со самодоберба не да и кажеш ми се свиѓаш така скоро секоја ке те одбие многу детски свучи тоа ми се свиѓаш што чекаш да ти каже???? 99% ке ти каже јас те сметам за другар не дека не и се свиѓаш но премногу глупски звучи, што после ке ја прашаш ајде да се бакнеме???? у п.м 21 години имааш биди маж прочитај дали ти дава знаци, женска ти дава знаци кога зборува со тивок глас со тебе те гледа право во очи, игра со нејзината коса, се допира околку вратот едноставно ти дава знак дека и она го мисли истото body language се надевам знаеш што е, и со самиот муабет ти дава знаци, чим ти дава знаци после муабет или на кола или на клупа само сами да сте терај некој интимски муабет и бакни ја и нека почне магијата, ти прави прв потег златно правило, без многу компликаци кога е моменот прави го потегот, не со зборови ми се свиѓаш
 
Последно уредено од модератор:
Член од
19 јули 2014
Мислења
142
Поени од реакции
23
Тоа знам.. Али треба со нешто да ја подбуцнам за да видам дали ќе дава знаци..

п.с. какви се тие интимски муабети ?
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Тоа знам.. Али треба со нешто да ја подбуцнам за да видам дали ќе дава знаци..

п.с. какви се тие интимски муабети ?
Ако сте сами доближи и се многу блиску, тој интимски муабет трае 15-20 секунди кажи имааш многу убави очи, коса, насмевка било ако ти дава насмевка не чекај грабни ја. Важно треба да дојдеш до тој момент
 
Последно уредено од модератор:
Член од
5 мај 2014
Мислења
87
Поени од реакции
30
Ако сте сами доближи и се многу блиску, тој интимски муабет трае 15-20 секунди кажи имааш многу убави очи, коса, насмевка било ако ти дава насмевка не чекај грабни ја. Важно треба да дојдеш до тој момент

хахаха може погрешно ќе биде сфатен ако и дава комплименти така :)

дали ти дава знаци, женска ти дава знаци кога зборува со тивок глас со тебе те гледа право во очи, игра со нејзината коса, се допира околку вратот едноставно ти дава знак дека и она го мисли истото body language
најважното го заборави според мене, ќе биде опуштена, своја,а за гласот мислам дека не си во право, баш напротив машките зборуваат потивко кога некоја им се сфиѓа :)
 
Последно уредено:
S

Samurai_Sk

Гостин
хахаха може погрешно ќе биде сфатен ако и дава комплименти така :)



најважното го заборави според мене, ќе биде опуштена, своја,а за гласот мислам дека не си во право, баш напротив машките зборуваат потивко кога некоја им се сфиѓа :)
Па мислам дека и девојка зборува со тивок глас кога се знае што следи а да пред тоа кога е опуштена зборува и тоа како со висок глас кога се зборува за нормални теми, тоа е знак дека она е опуштена со тебе и зборува што душа и сака, јас и дадов мои совети за се да направи освен да не и каже ми се свиѓаш тоа е најглупо според мене да и се каже на било која женска.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom