Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Знам за тоа.. али си треба малце време..
Во последно време не оди баш работава како што треби.. еве више 3 дена слабо пишуваме, ми вика многу имам за учење ова она, обавези.. пред 1 недела истово се случи.. али ако беше заинтересирана барем ќе ме побараше едно друго.. Барем јас за саканата особа секој момент го користам да и пишам да и се јавам...
mozebi i ima za ucenje sto znaes ;)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Знам за тоа.. али си треба малце време..
Во последно време не оди баш работава како што треби.. еве више 3 дена слабо пишуваме, ми вика многу имам за учење ова она, обавези.. пред 1 недела истово се случи.. али ако беше заинтересирана барем ќе ме побараше едно друго.. Барем јас за саканата особа секој момент го користам да и пишам да и се јавам...
Некој слободен за во ПП ??.. За неверство се работи... Саканата ме изневери после 10 месеци врска..
Многу бргу ја заборави оваа сакана. :ROFLMAO:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Хоџтвинс покрај билдерските совети, понекогаш даваат и љубовни, кој одбирра малку англиски можи да погледни поучен совет :icon_lol:.

 

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207
Здраво дечки! Ова што ќе го кажам не се работи за проблем туку баш оди на добро, но ме интересираат некои работи од искуство. Значи вака почнав да пишам на фб со една девојка скоро пред некој ден. Правиме секој ден муабет и гледам дека оди на добро. Е сега тоа што ме интересира е да ми дадете совети за тоа како да ја придобијам т.е да се обидам да ја придобијам е сега дали ќе ја придобијам ќе видиме. Ама ми треба вака од искуство што точно девојките сакаат, на кои теми најчесто да зборувам со неа итн. Мислам дека ме сфативте што сакам да кажам. Ви благодарам однапред! :)
 
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
https://youtu.be/RtknYmuJLG8 Пошто и јас сум без искуство, можам само вака да ти помогнам, то ест изгледај ги клиповите и види како одат работите.
Впрочем погледни ги и другите клипови што ги имаат дечкиве, значи професионалци се за овие работи и ви ги препорачувам.
 

Mr.MisteryMan

Шарлатан по природа
Член од
4 март 2017
Мислења
90
Поени од реакции
45
Здраво дечки! Ова што ќе го кажам не се работи за проблем туку баш оди на добро, но ме интересираат некои работи од искуство. Значи вака почнав да пишам на фб со една девојка скоро пред некој ден. Правиме секој ден муабет и гледам дека оди на добро. Е сега тоа што ме интересира е да ми дадете совети за тоа како да ја придобијам т.е да се обидам да ја придобијам е сега дали ќе ја придобијам ќе видиме. Ама ми треба вака од искуство што точно девојките сакаат, на кои теми најчесто да зборувам со неа итн. Мислам дека ме сфативте што сакам да кажам. Ви благодарам однапред! :)
Од девојка до девојка има голема разлика. Генерално, комуникативност, смисла за хумор и таа мистериозна недостапност, знаеш глумење малку незаинтересираност. Однесувај се со неа како да е дама, но не премногу (љубезноста некои ја мешаат со флертување). Колку често се допишувате? И како се однесува таа додека се допишувате?
 

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207
Од девојка до девојка има голема разлика. Генерално, комуникативност, смисла за хумор и таа мистериозна недостапност, знаеш глумење малку незаинтересираност. Однесувај се со неа како да е дама, но не премногу (љубезноста некои ја мешаат со флертување). Колку често се допишувате? И како се однесува таа додека се допишувате?
Па пишеме секој ден и тоа неколку пати во денот. За сега на добро оди. Ете веќе една недела помина од кога се запознавме и сега за сега не се случило на пример да ми каже ми се спие ајде попосле ќе се чуеме. Е сега ме интересираше на што повеќе да обрнам внимание, за да ме засака и многу други совети ако имате слободно пишете.
 

Mr.MisteryMan

Шарлатан по природа
Член од
4 март 2017
Мислења
90
Поени од реакции
45
Па пишеме секој ден и тоа неколку пати во денот. За сега на добро оди. Ете веќе една недела помина од кога се запознавме и сега за сега не се случило на пример да ми каже ми се спие ајде попосле ќе се чуеме. Е сега ме интересираше на што повеќе да обрнам внимание, за да ме засака и многу други совети ако имате слободно пишете.
Тоа што не ти кажува дека и се спие и слично, може да биде од култура или стварно и одговара муабетот со тебе. Не можеш да ги брзаш работите со неа. Ако веќе сакаш, можеш да и предложиш нешто како кафе и слично. Не знам за каков тип на личност се работи, па да би ти дал попрактичен совет. Ако сакаш суптилно да ја викнеш да се видите, спомни и нешто во муабет како имаш план да одиш некаде (или ако си во тек со некој евент на фб), па покани ја да дојде и таа ако сака. И совет: не давај жена и кафе да ти се оладат, така што гледај побрзо направи нешто да се видиш со неа во живо, а подоцна оди полека ако имаш во план да постигнеш нешто со неа. Се најдобро.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Па пишеме секој ден и тоа неколку пати во денот. За сега на добро оди. Ете веќе една недела помина од кога се запознавме и сега за сега не се случило на пример да ми каже ми се спие ајде попосле ќе се чуеме. Е сега ме интересираше на што повеќе да обрнам внимание, за да ме засака и многу други совети ако имате слободно пишете.
Ова ми се спие мене ми звучи досаден ми е разговорот па ај како културно да те откачам. Бараш рецепт како да те засака ? Другар таа ако се залетала по тебе не треба ама баш ништо да правиш за да те засака да и се лигавиш или да и удоволуваш цело време затоа што ќе паднеш под нејзино влијание и нема да те ферма за ништо она ќе те контролира. Биди свој и биди маж имај свое јас па на крај краишта ако несака има други риби во морето.
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Не сфаќам зошто мажите прашуваат многу во врската со темата, имајте свое јас, имајте почит за себе, имајте самодоверба и научете да кажете не кога мислите работите одат на претераност и ви штетат вам , немате да имате проблем со девојки, гарантирам, сега нормално нема секоја втора да биде твоја да се разбереме под ова формула, секоја има свој вкус на мажи, и нема да и заболе п..ка што ти правиш,мислиш, кажуваш без разлика едноставно не и си тип и крај на приказната, среќа женски има многу така да ловете :D. Исто така се ова што кажав не се подразбира да бидеш селјак да ја понижиш или да не знаеш да се понашаш културно и убаво со женска. Златна средина ни многу фин ни многу груб.
 
Последно уредено од модератор:

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207
Ви благодарам премногу. Ќе видам баш до кај ќе тери работата. Сега ќе гледам да излеземе. Ако ништо од тоа нема што да се замарам. Повеќе среќа друг пат. :)
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Сакам да прашам нешто, прашање за мажите, дали сте имале нешто со chubby girl, curvy не дебели баш но така малку крупни :D, јас лично не и една стварно вака на лице е многу убава и ме пали ми дава знак дека и она е заинтересирана, но некако се се мислам дека искуството ако нешто се деси нема да биде пријатна како што си мислам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom