Љубовна порака за новата 2023-та

Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.455
Од сите луѓе што мислите дека ги сакате на овој свет, првин и најпрвин, пред сите и секого, сакајте се себеси. Негувајте се, лечете се и помогнете си првин самите себеси. Светот има милијарди возрасни луѓе , и повеќе од доволно голема војска да го спаси. Погледнете се првин себеси и работете првин за себе. Помогнете си себеси. Дајте си самите себе прегратка.
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
620
Поени од реакции
1.325
..... и секој ден почнете го со топли чувства и бакнеж упатен кон огледалото.... а доколку посакате да мастурбирате на себе тоа ќе биде знак дека сте на правиот пат, вие сте најбитното нешто во универзумот...

- Инцел Манифесто, Глава 1
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.578
Поени од реакции
34.763
...све иде во пар, не во единка, не може некој да се негува самиот себе, да се лечи, да си помогне, ако нема за кого и е сам(а), прегратката треба да биде спој со други раце, а не со самиот себе, затоа е таа стара мудрост како изгледа жената е заслуга на мажот (љубениот), а како изглеа мажот е се заслуга на жената (љубената, затоа во животот треба да имаме инспирација и потик да бидеме подобри, поубави и поздрави во име на спротивниот пол кој љубов ни значи.

Happy-New-Year-Messages-For-Boyfriend.jpg

... сега според темата би била некоја љубовна порака за 2023 во смисол за Нова Година честитка или така нешто, да и’ дадеме шанса на темава!:pipi:
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.455
И види кој прв се најде засегнат. :pos: Како не ми е срам, дрзок, инцел. Ете не ми е.
Ако ви е забрането првин самите себе да се сакате, не мора да им забранувате на други.
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.455
Еве ви честитка и порака за новата 2023 година во сличен тон од Ентони Хопкинс лично, шом јас сум поган и неподобен па ви препорачав да се сакате првин себеси, еве ви од “правоверните“ порака:


"Be kind to yourself, be kind. Stay away from toxic people."
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.790
Поени од реакции
29.244
,,,e tuku,,koristete ja sekoja možnost za ljubovni avanturi,,,ne sluchajno vi se pokazhale takvi momenti,,,bidejki z'sh i ovaa 2023ta ke pomine kako i prethodnata,,,
,,,pa sea vie kako sakate,,, :icon_mrgr:
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.090
Поени од реакции
15.952
Од сите луѓе што мислите дека ги сакате на овој свет, првин и најпрвин, пред сите и секого, сакајте се себеси. Негувајте се, лечете се и помогнете си првин самите себеси. Светот има милијарди возрасни луѓе , и повеќе од доволно голема војска да го спаси. Погледнете се првин себеси и работете првин за себе. Помогнете си себеси. Дајте си самите себе прегратка.
Auu dete, da ne imas nagazeno na nesto ti?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom