Љубовна депресија

Suvopi4est

The One & Only
Член од
4 февруари 2011
Мислења
148
Поени од реакции
18
АХАХАХАХ ! Кажи и DA на љубовта кажи и не на солзитеее !
 
Член од
13 април 2011
Мислења
5
Поени од реакции
3
Моментално сум во љубовна депресија,не бидејки сум без дечкото туку поради тоа што сваќам дека не ме заслужува а немам сила да почнам без него.Премногу го сакам а неговите постапки секојдневно ме измачуваат и плачам постојано.Многу позитивна и самоуверена личност сум,секој пат сум оптимистична и сега сум збунета од се што ми се случува.Како да тргнам напред без него и да ја надминам депресијата што ме следи постојано?
 
Член од
13 мај 2010
Мислења
569
Поени од реакции
437
Моментално сум во љубовна депресија,не бидејки сум без дечкото туку поради тоа што сваќам дека не ме заслужува а немам сила да почнам без него.Премногу го сакам а неговите постапки секојдневно ме измачуваат и плачам постојано.Многу позитивна и самоуверена личност сум,секој пат сум оптимистична и сега сум збунета од се што ми се случува.Како да тргнам напред без него и да ја надминам депресијата што ме следи постојано?
Лесно. Тргни.
Депресијата ќе ја надминеш со тек на време, како што сите ја надминале/надминуваат.
На почеток ќе одвоиш 2-3 дена само за себеси, ќе јадеш многу сладолед и чоколади, ќе ти потечат очите од плачење и после тоа ќе си го исполниш времето со луѓе и со активности.
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Моментално сум во љубовна депресија,не бидејки сум без дечкото туку поради тоа што сваќам дека не ме заслужува а немам сила да почнам без него.Премногу го сакам а неговите постапки секојдневно ме измачуваат и плачам постојано.Многу позитивна и самоуверена личност сум,секој пат сум оптимистична и сега сум збунета од се што ми се случува.Како да тргнам напред без него и да ја надминам депресијата што ме следи постојано?
Ни си прва ни си последна која имала и ке има љубовни депресии,тоа е составен дел од животот.Је*и га,не може се да биде како што ние сакаме.Времето лечи се,но скршеното срце никогаш нема да биде исто.Не сум Доктор Љубов да ти дадам решение како да излезеш веднаш од депресијата но послушај го советот на Индиско оревче.Истото и јас го мислам.Со активности,шетање,запознавање на нови личности ке го преболеш.Штом си веке решила да бидеш без него продолжи понатаму.
 
Член од
23 октомври 2011
Мислења
9
Поени од реакции
2
Аххх...чудна работа е љубовта, за неа можеш да бидеш најсреќното и најмизерното суштество на целиот свет.


Сум паднала во депресија заради љубовта, како не...мислам дека тогаш беше најмизерната седмица во мојот живот.Дечкото со кој бев тогаш, го изневерив со бившиот дечко и се чувствував како најголемото ѓубре на светот, а на се тоа ми кажаа дека имам рак(покасно се испостави дека е само циста).Како се чувствував не можам ни да објаснам со зборови, бев цела во црно и седев во темнина цело време.Тоа траеше околу една до две седмици, а се извлеков поради фактот дека сакав да живеам.
Не можев да си дозволам да умрам во некое темно катче од моето срце за никој, дури ни за човекот што го сакам.
истиот сум јас сега :(
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Разбирам машко да падне во депресија ама женско??Хелоу 21 век ние трчаме по вас не вие по нас...
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Разбирам машко да падне во депресија ама женско??Хелоу 21 век ние трчаме по вас не вие по нас...
А што кога тој што ние сакаме да трча по нас, не трча или трча по друга?:)

И баш оти е 21 век...нема правило кој по кој треба „да трча“.;)
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
А што кога тој што ние сакаме да трча по нас, не трча или трча по друга?:)

И баш оти е 21 век...нема правило кој по кој треба „да трча“.;)
Дајте му знак!!Една насмевка го решава моментот,па да видиш дали ќе трча по друга! :)) ;)
Пс.До негде си во право кога подобро ќе размислам!! :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom