Љубовна депресија

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
18.270
Поени од реакции
30.061
Депресија е по-hardcore нешто во споредба со вашиве пропаднати puppy-crushes.
Не ни постои зборчето љубовна депресија како термин.

Друго е да си повреден, друго во ЉУБОВНА ДЕПРЕСИЈА.

However, сум имал периоди кога сум се чуствувал down ради љубов/врска/u name it, со кратко времетрање.
Ама не е било тоа ДЕПРЕСИЈА.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.005
Поени од реакции
7.605
Депресија е по-hardcore нешто во споредба со вашиве пропаднати puppy-crushes.
Не ни постои зборчето љубовна депресија како термин.

Друго е да си повреден, друго во ЉУБОВНА ДЕПРЕСИЈА.

However, сум имал периоди кога сум се чуствувал down ради љубов/врска/u name it, со кратко времетрање.
Ама не е било тоа ДЕПРЕСИЈА.
мала збунка со болдот али те сфатив..

иначе, да...тачно, да бидеш депресивен е мноооооогу појако чуство од едноставно да си бедиран (читај:лошо расположен)....

Depression is a mental state characterized by a pessimistic sense of inadequacy and a despondent lack of activity.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
Па незнам како е да си во депресија...
Ама сум бил многу пати разочаран (љубовно) и незнам што да правам
што и да почнам паметот ми е во тоа:uvo:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Ljubovna depresija e mnogu loso rabota...mozebi i sum bila vo ljubovna depresija ili pak sum bila blisku do toa i ne si go posakuvam toa povtorno:nesum:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.692
Поени од реакции
2.355
Депресија засега ми е непознат поим. Можи додека сум сама дома,да фатам да слушам некој си такви love songs и моментално да западнам во бедови,ама тоа ми трае сат-два.. подолго и да сакам,неможам. Депресија онаква вистинска не сум осетила,највероватно зш не сум осетила и некоја голема љубов. Како и да е..никогаш не се затворам дома ради некој.. баш во тие моменти гледам да излезам и да се расположам. Подобро е.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.249
хм депресија...не знам што подразбирате под депресија..ја на пример може сум рекла леле ме фати некоја депресија и ми се има случувано да неам испаднато од дома една недела само нашколо и после тоа право дома, али она вистинска депресија ме нема и не дај боже да ме фати, оти ако западнеш после тоа тешко се излева...
 
Член од
6 јули 2009
Мислења
491
Поени од реакции
16
Бев! Фала богу веќе не, благодарение на една личност (фала ти) :pipi: Сите коцкички си се наместија на место, се почна да си тече како што треба...
 
Член од
29 септември 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
kako prvo:sakam da ti cestitam na tvojata iskrenost zosto mnogu malku luge se iskreni i si go otvaraat srceto..ova mi kazuva deka si licnost so golemo srce....
razocaruvanjata i site problemi sto ne opkruzuvaat se del od nasiot zivot..iskreno i na mene ova mi se ima slucuvano i toa mn.cesto i mnogu pati sum pagal vo deprisija i ednostavno zivotot ne mi bil mil mn. pati mi se slucuvalo da ne mi se zivee veke samo sto ne sum imal hrabrost da go kazam ova na nekoj drug.....iskreno ne bev vakov do skoro ama otkko se lsucia nekoi moi razocaruvanja vo zivotot pocnav da razmisluvam isto kako tebe..svesni sme deka ziveeme vo mn.tesko vreme i deka non stop sme opkruzeni so sekakvi razocaruvanja..znam deka ako posegnam da napravam nesto sto ne treba e golem grev grev i gospod nikogas ne bi mi prostil ako probam da si go odzemam zivotot zatoa sekogas se trudam da naogam nacin za sekoj problem i ednostavmo se boram so zivotot..ako me prasuvas mene koii 3 raboti vodat za uspex vo zivotot bi ti gi kazal slednive; golemo srce,ambicioznost ,i dobra psihologiza za lugeto.....nemoj da se razocaaruvas zaso zivotot e prekratok..
iskreno bi sakal da se dopisuvame pa eve ti moj mail.. stefanov_alen_mk@live.com
mozeme da si razmenuvame mislenja i onaka da si podeluvame po nekoj sovet.pa pisi
te pozdravuvam mnogu i nemoj da se predavas
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
15.876
Поени од реакции
7.570
не посои таква дијагноза...
Ебаго не постои еве сведоштва сега ќе ја воведат, за љубовна тешко ама од другите полесно сум станувал отколку што сум паѓал малку црн хумор.
 
N

navivacka

Гостин
Јас и по трет пат паднав во депресија,незнам веке што да се обидувам,што да правам па да ја преболам таа личност...сите ми велат дека времето лечи се...а како да заборавам тоа што го сторил за мене?како да ставам крај кога немам сила,сите ми велат да го заборавам во што и се обидувам ама некако не оди...излегувам постојано се дружам одам на факс и колку и да сакам да не мислам на него не можам и неможам...Се плашам дека пак ке треба 3 години да чекам како бившиот па да го заборавам...
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.855
Поени од реакции
3.282
Како тинејџер гледав многу порно , подоцна ми го земаа ПЦ-то и сите ЦД-а и паднав удепресија.
Неможете ни да замислите колку сум напатена душа.. сите тие цицки и гзови, оргии и фут фетиши , сите перверзни работи кои што ги правеа на филмот... аххх ... неможев без нив... времето... си го направи своето...
 
Член од
23 август 2009
Мислења
18
Поени од реакции
0
Сум била да, два дена неможев да станам од кревет, неможев да јадам, неможев да спијам, два дена збор не изустив едноставно само лежев во соба со спуштени ролетни со цигарите до мене, незнаев дали е ден или ноќ, незнаев дали сум гладна или сита, немав сила за ништо. Неможев ни да плачам ни да мислам.....само беспоможно лежев и тонев. А како ми помина ни сама незнам можеби и никогаш целосно не се опоравив но научив да ги прифатам работите такви какви што се кога веќе не можев да ги променам колку и да се трудев.
 
Член од
3 јануари 2011
Мислења
36
Поени од реакции
0
Padnav 2 vo mojot zivot vo depresija...onaa prvata ke ja pametam cel zivot...togas go vidov pekolot..ne jadev,se budev placejki,od 24 casa dnevno 20 placev,am nikogo nisto ne slusav,pocnav da pijam leksiliumi..strasno bese
 

Kajgana Shop

На врв Bottom