Љиљаци

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
Луге што да се прави знае ли некој некое чаре,ми улета завчера љиљак дома низ прозор ја бев у тоалет кога свика сопругата,што ке видам,врти како мрднат низ соба,језиво е дека е ептен брз.Не пали гаси светло,сите прозори отворени со пешкир глава покрив и со блиц светам.Едно време го снема си рековме излегол низ прозор вчера пак се појави од нигде никаде.Дали преспал негде низ куќа,дали беше друг овој не знам со сигурност ама според големината најверојатно беше истиот.Пак го снема,запаливме светло цела кука ја превртевме нигде го нема па со сигурност заклучивме дека навистина излегол.Еве сега пред 15 минути повторно хорор,пак почна да врти кругови на прв момент од памет вади.Кажувајте некое чаре ако знаете,не се трпи
Автоматски споено мислење:

Претпоставувам дека да не удри у фасадата од зградава пошто нели он праќа сигнали и ако се одбијат и му се вратат знае дека има препрека пред него па отворениот прозорец не му вратил сигнал и на тој начин улетал внатре.
Апдејт Само што излезе го видов и се удри во прозорецот у зградата од карши,ако улета пак знае ли некој како и дали може да го намамиш да излезе,не би сакал на полесниот начин да го решам
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
Два пути ми има влезено дома и со јакна или нешто слично го покривам и фрлам низ прозор.
Може ли на тој начин да го повредиш,да му скршиш крило или не е толку нежен?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.290
Абе нешто полесно ќе му фрлиш, не моторџиска кожна јакна. Чаршаф, пешкир...
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.665
Поени од реакции
12.061
Колку лилјаци има од Водно, чудо едно. Кај татко ми мислевме у ролетна глушец влегол. Таков е изметот, така и шушка.
Па ги истеравме, не еден 6-7 беа најмалку. Змајчики.
Тоа за ролетна.
За вака у соба тачно Берик ти вели, да не го повторувам.

И ако не ви е мака, може да ставите мрежи на прозорците, ништо нема да ви влезе, ни оса ни лилјак ни мува. И то...

По нетов се што најдов за да на влегуваат во соба главно е на база на звук


А лук? :D
 
Последно уредено:
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Лилјаците не се штетни на луѓето напротив добри запрашувачи се и лови инсекти и други штетници па дури и глувци ,единствено чаре од бетмен натрапници е да ставите комарници и решен проблем
 
Член од
24 јули 2018
Мислења
57
Поени од реакции
235
Колку лилјаци има од Водно, чудо едно. Кај татко ми мислевме у ролетна глушец влегол. Таков е изметот, така и шушка.
Па ги истеравме, не еден 6-7 беа најмалку. Змајчики.
Тоа за ролетна.
Исто и јас се искосив кога видов измет под ролетната и шушкање, ама од кога видов дека се љиљаци и плус имаа мали, ги оставив. Кога пораснаа малите љиљачиња, си летнаа и толку...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom