Јутјубери против промена на името

Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
Македонските YouTube корисници уште еден пат се покажуваат како една од најактивните македонски интернет заедници. Овој пат излегуваат со иницијатива против промена на името на Република Македонија. Секој оној кој е против промена и на една буква од името на нашата татковина нека се приклучи кон иницијативата.

Почитувани

Ние Mакедонските јутјуб корисници после долгогодишна борба на јутјуб, пред околу еден месец успеавме да се избориме името на нашата татковина да биде испишано како Macedonia, а не како Macedonia the former Yugoslav Republic of како што стоеше порано. Инаку YouTube не е некоја тривијална интернет страна, а една од трите најдобри интернет страни во светот, а воедно и во Македонија

Ние Македонските Јутјуб корисници кои броиме неколку илјади члена сакаме да ве информираме дека категорично сме против било каква промена на уставното име на Република Македонија. Доколку дојде до промена, сите наши досегашни успеси за промовирање на Македонија на YouTube под уставно име ќе бидат залудни.

Во последните неколку недели циркулирааат шпекулации за договорена промена на името на нашата татковина Македонија. Ние активно ќе ја следиме ситуацијата и ќе превземаме секакви мерки за да не се остварат таквите сценарија. Не потклекнувајте под непријателски уцени и залагајте се за запознавање на светот со нашето право да се викаме Македонија. Нашето име за нас е свето и никој нема право да си поигрува со нашите чувства. Придружете ни се во нашите напори за промовирање, зачувување на нашето уставно име Република Македонија.

Со почит

Македонски YouTube корисници

Адреси за праќање на писмото:

Влада
http://www.vlada.mk/?q=contact

Антонио Милошоски E-MAIL
mailmnr@mfa.gov.mk

Мартин Протоѓер
martin.protoger@primeminister.gov.mk

Собрание
http://www.sobranie.mk/default.asp?section=kontaktPratenik

МАНУ E-MAIL
manu@manu.edu.mk

Македонска Православна Црква
http://www.mpc.org.mk/kontakt.asp
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
271
Поени од реакции
42
od poodamna imam problemi na youtube. Otkako ke ispratam komentar (bez pcuenje i slicno) mi se blokira youtube i voopshto ne mozam da vlezam tamu!
go dobivam ova na browserot:
Bad Request

Your browser sent a request that this server could not understand.
Size of a request header field exceeds server limit.

Cookie: VISITOR_INFO1_LIVE=ryyw0mPW2Pw; __utma=27069237.2250324102676642800.1218305180.124 2914101.1242941387.31; __utmz=27069237.1235404922.10.5.utmcsr=google|utmc cn=(organic

bidejki redovno propagiram za Makedonija na youtube mislam deka me blokiraat nekako.

ve molam dokolku nekoj moze da pomogne da mi pisi ovde pvt
odnapred blagodaram xxx
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Пратено од моја страна,но не верувам дека ова ке има некаков резултат
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
Пратено од моја страна,но не верувам дека ова ке има некаков резултат
Искрено кажано и јас не верувам дека со ова ќе се постигне којзнае што ама нели знаеш тивка вода брег рони. Подобро да правиме ништо одошто да седиме со скрстени раце. Дури и да нема никаков резултат нема да боли ако пробаме.

Предизвик за сите оние кои ја сакаат Македонија да предложат идеи како да не дозволиме да дојде до промена на името и истите да ги реализираме. Па колку народ не има на Кајгана не сме малку. Ако се здружиме може да направиме разлика. Поздрав
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Веднаш пратено на сите места и од моја страна, ништо не губиме ако се обидеме, ова е засега единствениот начин овие институции да го слушнат гласот на народот дека е против било каква промена на името.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
и овој пат учествувам како и во сите досегашни кампањи, па пратено и од мене

ДА ЖИВЕЕ МАКЕДОНИЈА
МАКЕДОНИЈА ЗАСЕКОГАШ!!!

:oeoeoe:
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Ќе скапате ламбата. Ај и до Нимиц јас ќе пратам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom