Јужнососедска пропаганда

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.526
Поени од реакции
1.967
Во право е дечкото... и ден денешен Зорба почива на гробиштата во Бутел.
Зорба по потекло е Македонец од Скопје,пред да умре побарал да го закопаат во Скопје,неговото родно место.
Ниту е по потекло Македонец, нити Скопје е негово родно место :icon_lol:

Да погребан е во Скопје, ама и да било тоа негова желба тоа не го прави Македонец. И сицилиски мафијаши се погребани во Ватикан со римските папи и кардинали, ама тоа не ги прави верници :tapp:
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Bash mi aresa videovo. Se e verno!
Што е верно бе неверник еден. Ти фати око делот со цар Самоил а, ах што си ти :D Него што вака ве нема на плоштад, одамна ве немам сретнато. А имате ли вие во Софија плоштад бе човече?
 
Член од
15 декември 2010
Мислења
197
Поени од реакции
87
Што е верно бе неверник еден. Ти фати око делот со цар Самоил а, ах што си ти :D Него што вака ве нема на плоштад, одамна ве немам сретнато. А имате ли вие во Софија плоштад бе човече?
Eee druze mnogo si moody. Se go pokazal chovekot napisali go makedonski profesori, se crno na belo. Az za Samuila ne se lutam, bil on u Ohrida redno e tam da mu podignete statua,a ne u Skopie. Toa e moa misla,a na koi bil on Czar svetot dobro znae. Mi bide pozdraven Moody!
--- надополнето: 31 мај 2012 во 18:15 ---
Твојот фетиш е многу чуден,but whatever floats your boat.
Maxy druze, my boat is sailing just fine. Trust me, I could only wish your boat is as good as mine. Regards!
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Бугари нашле да се смеат, а они тврдат дека имале контакт со вонземјани.:facepalm:
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.268
Поени од реакции
27.705
Бугари нашле да се смеат, а они тврдат дека имале контакт со вонземјани.:facepalm:
А ти изгледа не ја знаеш популарната бугарска легенда дека они го измислиле зборот "merci", а французите го превзеле од нив?
 
Член од
12 април 2005
Мислења
47
Поени од реакции
24
За прв пат слушам оваа глупост, но ако многу ја ви се допаѓа - Халал да ви е.Земајте си мерси - то. На вас подобро ќе ви стој;-) - како овчар со костум.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.268
Поени од реакции
27.705
За прв патслушамовааглупост, но акомногујави се допаѓа-Халалда вие.Земајтесимерси- то.Навасподоброќе вистој;-)-какоовчарсокостум.
И јас така изреагирав првиот пат.
И секој пат кога вие тврдите дека Гоце Делчев е бугарин, и Даме Груев, и Питу Гули, и Киро Глигоров, и Никола Тесла, и Светлана Ражњатович, и Бритни Спирс, и Тина Тарнер, и Арагорн, и Јода, и Анакин Скајвокер.
 
А

Антоние

Гостин
Кај им помогнавме да ја освојат Персија, кај ја земаа цела заслуга, па уште и не мразат до денешен ден...

 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.268
Поени од реакции
27.705
Кај им помогнавме да ја освојат Персија, кај ја земаа цела заслуга, па уште и не мразат до денешен ден...

Greece 350 BC
"... not only no Greek, nor related to the Greeks, but not even a barbarian from any place that can be named with honors, but a pestilent knave from Macedonia, whence it was never yet possible to buy a decent slave" - Demosthenes, Third Philippic
Greece 1991-today
Macedonia is Greece!
 
Член од
15 декември 2010
Мислења
197
Поени од реакции
87
И јас така изреагирав првиот пат.
И секој пат кога вие тврдите дека Гоце Делчев е бугарин, и Даме Груев, и Питу Гули, и Киро Глигоров, и Никола Тесла, и Светлана Ражњатович, и Бритни Спирс, и Тина Тарнер, и Арагорн, и Јода, и Анакин Скајвокер.
Darling, sis nemoj taka u gref da ne vkarvash. Nie nishto ne tvardim, te Kireto, Goce, Dame, Misirkata go napishali sobstvenorachno kakvi sa. Dokumentche sakash? Se go ima crno na belo, sorry! Za drugive nigogash ne sum slushnal oti sa bugari, ama ako vie tvardite ke proveram, he he! Kiss, kiss!
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.268
Поени од реакции
27.705
Darling, sis nemoj taka u gref da ne vkarvash. Nie nishto ne tvardim, te Kireto, Goce, Dame, Misirkata go napishali sobstvenorachno kakvi sa. Dokumentche sakash? Se go ima crno na belo, sorry! Za drugive nigogash ne sum slushnal oti sa bugari, ama ako vie tvardite ke proveram, he he! Kiss, kiss!
ај те молам да провериш у мисла ме ставаш. кисс кисс мња
 

Kajgana Shop

На врв Bottom