Јужна Америка 2018/19

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
26.894
Поени од реакции
30.227
zaso be sluzbena, na ulica se desava ne na stadion, propust e ova na policija, ne mozat river da kontroliraat sto se desava na ulici, oni si imaat organizacija na stadion, ne tamu na nekoe mrtvo sokache.
ajt u kurac ne kvicete, lani bomba im frlija na dormtund, ili koa i da bese, igraa posle 1 den.
Mada ako ima povredeni igraci ne treba vecer da se igra, toa se slagam ama za sluzbena pobeda uns.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.788
Поени од реакции
8.589
Мора да се игра батице има една ствар која сите проблеми ги решава и се вика кеш.
Толку се чекаше за Суперкласико, се штанцаат пари од тв права, увек финале Копа Литердарес се играло работен ден у 3 ноќе, сеа вметнаа ударен термин у Субота само ради кеш.
Вамос Бока ќе ги ебеме и Ривер и Фифа и Мифа.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
33.532
Поени од реакции
85.325
zaso be sluzbena, na ulica se desava ne na stadion, propust e ova na policija, ne mozat river da kontroliraat sto se desava na ulici, oni si imaat organizacija na stadion, ne tamu na nekoe mrtvo sokache.
ajt u kurac ne kvicete, lani bomba im frlija na dormtund, ili koa i da bese, igraa posle 1 den.
Mada ako ima povredeni igraci ne treba vecer da se igra, toa se slagam ama za sluzbena pobeda uns.
Кој го организира мечот?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
13.105
Поени од реакции
33.313
Urko uss River se odgovorni za bezbednost na protivnickiot tim, morale podobro da organiziraat kako ke vlezat Boka na stadion.

Vidov sea izjava deka u poslednive nekolku denovi se forsiralo deka ova bilo dobra prilika da ima i gostinski navivaci, e toa da se slucelo sea ke bese zz.

 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
26.894
Поени од реакции
30.227
Кој го организира мечот?
river go organizira, ama river moze da kontrolira sto se desava na stadion, ne na ulici, toa e rabota na policijata. Ne organiziraat oni sto ke se desava na denot na utakmciata u cel grad, tuku samo na stadionot.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
33.532
Поени од реакции
85.325
river go organizira, ama river moze da kontrolira sto se desava na stadion, ne na ulici, toa e rabota na policijata. Ne organiziraat oni sto ke se desava na denot na utakmciata u cel grad, tuku samo na stadionot.
А на стадионот кој контролира, полицајци од Ривер? Не приметуваш дека си многу глуп?
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
26.894
Поени од реакции
30.227
А на стадионот кој контролира, полицајци од Ривер? Не приметуваш дека си многу глуп?
па ова од видеово глеам дека се десило на некоја улица, не на стадион, да ти ебам мајката у пичка 12 пати да ти ебам мртвото копиле.
Не ме замарај и прекини да квичиш насекаде низ интернетот.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
33.532
Поени од реакции
85.325
па ова од видеово глеам дека се десило на некоја улица, не на стадион, да ти ебам мајката у пичка 12 пати да ти ебам мртвото копиле.
Не ме замарај и прекини да квичиш насекаде низ интернетот.
Само кај мајка ти не квичам, тоа е добро.
НЕго што сакав, Ривер како домаќин е одговорен Бока безбедно да стигне до стадион, ако веќе натпреварот е прогласен за натпревар од голем ризик, како што е и овој. Не се прај намутав и кај нас истиве срања ги има, за кој кур полиција ги прати Фемили од Парк до мостон у Аеродром? Или тие од Работнички се полицајци? Hhhh
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.510
Во 23:15 почнува, тоа е тоа шо да се праи.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.410
Поени од реакции
4.448
Ривер и Бока побарале одлoжување, ама ете бизнисот на ФИФА и парите се побитни од фер-плејот за кој наводно се залагаат.
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
33.532
Поени од реакции
85.325
Заебанциите на страна ама не смее денеска да се одигра утакмицава. Ај тоа за службена е премногу, ама како сакаат да играат фудбалериве после ваква траума...
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
26.894
Поени од реакции
30.227
Само кај мајка ти не квичам, тоа е добро.
НЕго што сакав, Ривер како домаќин е одговорен Бока безбедно да стигне до стадион, ако веќе натпреварот е прогласен за натпревар од голем ризик, како што е и овој. Не се прај намутав и кај нас истиве срања ги има, за кој кур полиција ги прати Фемили од Парк до мостон у Аеродром? Или тие од Работнички се полицајци? Hhhh
па полиција ги прати бе деген, не редари од клубот, клубовите се организатори на натппреварот, не на превозот на тимовите ебате тоа, таму 200 000 навивачи има низ улици, со кој памет ти мислиш дека клубот нив треба да ги контролира, нив cia не може да ги контролира, ривер ќе ги контролирале.
Си има таму полиција што треба да обезбеди безбедност, не може клубот да гарантира што ќе се дешава на улици бе, тоа ти зборам, не е возможно тоа, ниеден клуб тоа не е у способност да го напраи.
Фенер кога играа со трабзон, на мост со СНАЈПЕР се пукаше на автобусот на фенер, некој од управа или што ти ја знам јадеше куршум, трабзон да не го јадеа нешто ? Шо да праат кога има секакви ретарди по улици, полиција нив треба да ги скроти не самите клубови.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
5.551
Поени од реакции
6.919
Ривер и Бока побарале одлужување, ама ете бизнисот на ФИФА и парите се побитни од фер-плејот за кој наводно се залагаат.
Линк? Или Боце ти дојави фрст хенд инфо ? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom