Јужна Америка 2018/19

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.113
Поени од реакции
20.955
Автоматски споено мислење:

Марадона во моментов.
Прегледај го приврзокот 236758

Како глумеше загриженост господинот, а да можеше после голот на Тевез ќе се соблечеше по гаќи и ќе удреше две линии.

Ова им е за Копата во Мадрид.:love:
А Рикелме колку беше ладен на крајот кога го дадоа, си пиеше мате (јужноамерикански пијалок).
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Како да знаеја сите дека Бока ќе биди шампион, па можда славеле пред време, да бидат лабави на утакмица. :icon_lol:

Инаку, ова е 69-та (поважна) титула на Бока во историјата.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
На Рикелме му се вратија флешови од промашениот пенал во полуфиналето против Арсенал во ЛШ. Друго објаснување за онаа ладнокрввност немам. Или па не пиел мате. :icon_lol:

Абе маицата кини ја веднаш, ихо де пута, вамос, нешто, а-у, не ми се однесувај како да си роден во Осло јеботе.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.139
Поени од реакции
16.651
На Рикелме му се вратија флешови од промашениот пенал во полуфиналето против Арсенал во ЛШ. Друго објаснување за онаа ладнокрввност немам. Или па не пиел мате. :icon_lol:

Абе маицата кини ја веднаш, ихо де пута, вамос, нешто, а-у, не ми се однесувај како да си роден во Осло јеботе.
Можеби затоа што Ривер ако постигнеа гол ништо немаше да значи победата на Бока, нели истовремено играа
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Можеби затоа што Ривер ако постигнеа гол ништо немаше да значи победата на Бока, нели истовремено играа
Веќе беа завршени двете утакмици во тој момент :)
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Можеби затоа што Ривер ако постигнеа гол ништо немаше да значи победата на Бока, нели истовремено играа
Ајде де? :D

Откако заврши мечот, за тогаш зборуваме.
Иако знам дека причината е друга, да се нашалевме малку бе Стефи, дај ни простор.


Си пие мате, батето.

 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.139
Поени од реакции
16.651
Ахам, јас мислев зборувате за кога го постигна голот Тевез кога го дадоа во кадар
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Тевез со ова стана легенда на Бока. Не дека и пред тоа не беше ама сега има да му фрлаат навивачите цвеќиња кај што ќе оди, како што се фанатици Аргентинците. :)

Бока секогаш сум ги сакал повеќе од Ривер ама Гаљардо го ценам многу. Интересен лик и одличен тренер. Сигурен сум дека скоро ќе се проба во Европа. Мислам дека ја одби и Барса лани кога вртеа муабети за смена на Валверде ама тогаш ноското остана а овој нејќеше да ги напушти Ривер.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Тевез со ова стана легенда на Бока. Не дека и пред тоа не беше ама сега има да му фрлаат навивачите цвеќиња кај што ќе оди, како што се фанатици Аргентинците. :)

Бока секогаш сум ги сакал повеќе од Ривер ама Гаљардо го ценам многу. Интересен лик и одличен тренер. Сигурен сум дека скоро ќе се проба во Европа. Мислам дека ја одби и Барса лани кога вртеа муабети за смена на Валверде ама тогаш ноското остана а овој нејќеше да ги напушти Ривер.
Со стилот што го практикува, мене Гаљардо ми е природен наследник на Симеоне во Атлетико.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.113
Поени од реакции
20.955
Која лудница, Ривер им поклонија титула на Бока Јуниорс во 95та минута од последното коло

 

Kajgana Shop

На врв Bottom