Јувентус-Милан, 6 октомври 2013, 20.45

Победник во дербито:


  • Вкупно гласачи
    64
Статус
Затворена за нови мислења.

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Eте ви и анкета, така да коментари од типот ,,Јувентус ќе победи", ,,Оваа завршува нерешено" и слично ќе бидат бришени. Ако доаѓате во темава за да кажете кој ќе победи, ич не мора да коментирате. Гласајте во анкетата само, јавна е ќе знаеме што сте сакале да кажете.

Е сега, околу дербито. Во не така добра форма се и двата тима меѓутоа предноста ја давам на Јуве од причина што играат на домашен терен, а и клучните играчи им се тука (со мали исклучоци). Како и да е Милан не е за подценување, плус тука додадете го фактот што станува збор за дерби што значи воопшто нема да биде лесно. Ијако доста ослабен стартен состав ќе извадат поради повреди очекувам да се борат за бодови. После лошите изданија во ЛШ би требало да се стегнат малце и едните и другите. Јас контра на сите погоре очекувам интересен натпревар со минимум 2 гола.

Типувам минимална победа на Јуве. 2-1. Не знам кој ќе даде гол за Јуве, ама Матри ни дава гол гарантирам. :D
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Абе што ве гледам песимисти за убавината на натпреварот, замислете да не наградат со некој спектакл :cool:
спектакл од пенали... кој повеќе ќе погоди Видал или Балотели?:LOL:
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Мислам дека Балотели нема да игра, така да нема кој да паѓа во 16-ник секој напад :)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.096
Поени од реакции
16.291
Марко Мота спаси не ! :cuc:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.056
Поени од реакции
17.743
спектакл од пенали... кој повеќе ќе погоди Видал или Балотели?:LOL:
Хахах, абе кај си судија ? Ептен се изненадив кога видов кој го цитирал моето мислење :D

Welcome back (y)

Миланези ме интересира за Ел Шарави дали ќе игра? Никаде не сум прочитал...
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Хахах, абе кај си судија ? Ептен се изненадив кога видов кој го цитирал моето мислење :D

Welcome back (y)

Миланези ме интересира за Ел Шарави дали ќе игра? Никаде не сум прочитал...

Нема да игра Ел Шарави , исто така и Кака , Бирса , Балотели , Де шиљо........



Можни формации :)


АБЕ ОДЕМЕ НА ПОБЕДА ФОРЦА МИЛАН ! ! !
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.056
Поени од реакции
17.743
Мора да се победи вечер по секоја цена. Наполи и Рома си ги ишлакаа противниците и наредно играат меѓусебен дуел. Мора да го искористиме ние тоа да се бутнеме некако уште погоре. За тоа вечер ќе ни биде потребна игра кој во последно време ја немаме, ама ме теши фактот што во противничката одбрана игра Запата :icon_mrgr:
 

Pece4ever

Скопјанишен
Член од
19 ноември 2009
Мислења
576
Поени од реакции
186
Pece4ever Ќе ја ебете старата крава? :icon_mrgr:
Не само што ќе ја ебеме Старата крава, него и ќе ја мочаме, иако после ќе не заебаваат сите дека сме биле бабојебачи, али ајде ќе го издржиме и тој притисок.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Денес не му оди на фаворитите, така да и вечер треба да киксни :D
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Мора да се победи вечер по секоја цена. Наполи и Рома си ги ишлакаа противниците и наредно играат меѓусебен дуел. Мора да го искористиме ние тоа да се бутнеме некако уште погоре. За тоа вечер ќе ни биде потребна игра кој во последно време ја немаме, ама ме теши фактот што во противничката одбрана игра Запата :icon_mrgr:

:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
им даваме предност 1 гол за да биде занимливо
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom