Јелена Розга

  • Креатор на темата Џонтра Волта
  • Време на започнување
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Не ми е јасно како може да нема тема за убедливо најголемата балканска ѕвезда, една и единствена (моја прва љубав) Јелена Розга.



Прекрасната далматинка, најубавата жена у свет, најголемата ѕвезда на овие простори е родена на 23ти Август 1977ма година во Сплит, Хрватска.
На свои 18 години во 1996та година го исполнува својот сон и станува front leader of our band Магазин, како замена за истотака прекрасната Данијела Мартиновиќ.
Розгица во Магазин се задржува 10 години и за тоа време издава 5 прекрасни албуми.

-Nebo boje moje ljubavi (1996)
-Da si ti ja (1998)
-Minus i plus (2000)
-S druge strane mjeseca (2002)
-Paaa..? (2004)

Во 2006та година ја напушта групата и продолжува со својата соло кариера каде до денес има издадено 3 феноменални и неповторливи албуми.

Oprosti mala (2006)
Bižuterija (2011)
Best of (2012)

_______________________________________________________________

Дали вие ја слушате (и гледате) Јелена Розга и дали сте биле на некој нејзин концерт и ако не сте биле дали би сакале АВАЛОН ПРОДУКЦИЈА ДА ЈА ДОНЕСЕ НАЈГОЛЕМАТА ЅВЕЗДА НА ГРАДСКИОТ СТАДИОН ВО СКОПЈЕ?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Јас и Кимо требаше да ја слушаме, Пеџа да не го заебеше цедето ама и вака е ок. За гледање се погрижија Џонтра, Коп, Пеџа и остали што ја лајкуваат секој ден и сликите нејзини на цела Кајгана и искачаат на хоум :D
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
Сега дури сфаќам зошто Божинот ме праша Северина или Розга :pos:

Розга му реков бе, ама мислев за друго ме прашува не за пеење.......
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ќе ве молам да не ми ја сквернавите Јеца, пошто коа ќе станам модератор има одма све тоа да бановам!

Продолжете со дискусијата. :pipi:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Леле еј, сакав да ја отворам темава, дури и почнав да собирам цитати од најразлични членови за да напраам уникатен вовед, еден вид изразување почит од кајганџиите кон нашата муза, се тоа во еден склоп. Како ме претрка у пм :D
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Леле еј, сакав да ја отворам темава, дури и почнав да собирам цитати од најразлични членови за да напраам уникатен вовед, еден вид изразување почит од кајганџиите кон нашата муза, се тоа во еден склоп. Како ме претрка у пм :D
Па и вака моеш да ги собереш цитатите. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom