Јасновиденијата на Алвега

Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Причината заради кое темава треба да остане тука е следното писание, кое МОРАМ да го споделам со вас. Воедно, ја користам оваа прилика, да му се заблагодарам на Алвега на одвоеното време за анализа на мојот психо-физички профил.
Инџој ит

aLveGa напиша:
Onaka vo nekolku navrati nesakaiki bev cital citati od tebe ....pa zakljuciv deka se raboti za nekoja postara cura verojatno generacia na majkami ....predpostavuvam deka si nekoja mazena razvedena ili vo pogolema verojatnost nikogas ne si bila mazena deka nemalo nekoj sooodveten momak za tebe ....mada citatiki gi citatite tvoj svakam i zasto nemalo nesto slicno kako toa ....deca neveruvam deka imas ...zena kako tebe tesko deka bi imala deca sem nekoe vombracno koe garant si go piknala na tvoite da go cuvaat deka ti tesko bi bila soodveten roditel ...nego onaka dodeka te citam se prasuvam koj e tvojo0t kompleks vo zivotot ...predopostavuvam deka za roditelite si bila tezok stram onaka nesto od koe se stramele koga bilo voprasanje ona deka si necija kerka ...kako i da e jadna dusa na samite :) nego onaka znam deka sekojdnevno se zaprasuvas sto so sebe ,znam deka nemas ama bas nikakva filozofija za zivot promasena tema so bi se reklo ...baska nesto za sex te citav a te bev videl na slikite ...koj te legnuva tebe ..mislam iskreno ovaka ...sto tipovi na mazi te legnuvaat tebe :) mora da e nesto epten ocajno ...nego opsto dosta vreme potrosiv pisuvaiki ti go ova ne si vredna ni za vo pola ...taka da ajde cao
 
Член од
10 јуни 2005
Мислења
3.399
Поени од реакции
19
уф шо сум пропуштил...
а во шо контекст беше муабетов искрен?
многу елоквентно објаснувањево и со многу дипломатија е изнесено видувањево морам да признаам...
:pos: :pos: :pos:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Јас ќе се воздржам од секаков коментар од почит кон двајцата. Можам да кажам само дека интернетов дава погрешни мислења кон одредена личност понекогаш:icon_roll
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Ииииик.....:icon_eek::icon_eek:

Да не било детево нешто под дејство на психотропни супстанци????

На ова претходела дискусија или чисто онака - ничим изазван - решил да ти се истресе?
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
ја не знам шо да кажам.. воодушевен сум од прецизноста :)

само да допунам:

она тука се праи домаќинка а ако у живот има испрано еден пар гаќи еве на. бре све сте вие глумци!

НАЗАД У МАЛКОЕЦ!!!
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Ничим изазвано Спукс.
Исчитав ја све тоа - отидов у купатило да видам шо имам при рака за самоубојство. Видов дека слабо стојам со киселина, варикина неам, ајаксот ми треба, а ариелот не ми се свиѓа по вкус - сум пробала... Пробав да се манам од прозор - на приземје живеам, ни нога не успеав да скршам. Ножои и жилети - све тупи. Фенот ми работи, ама неам топла вода да се истуширам сосе него, а не е ни сабота.. Не може чоек поштено да се убие.:icon_mad:
Е, пошто останав жива, кава - таква... дајте бе, соберите ми пари за пластична операција, мајка му стара. Па стварно, кој очајник ќе ме легне ваква. Дајте бар последните месеци од староста да ги проживеам квалитетно.
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Офчар напиша:
ја не знам шо да кажам.. воодушевен сум од прецизноста :)

само да допунам:

она тука се праи домаќинка а ако у живот има испрано еден пар гаќи еве на. бре све сте вие глумци!

НАЗАД У МАЛКОЕЦ!!!
Како те тепав 100:0 за гаќите на ДимитарЦ.:) :) :)
Неам испрано, бе. Тачно. Али сум теоретски поткована.:wink:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Со должна почит кон форумот, морам да кажам, сериозно, без шеги и заебанции дека мора да отвориме нов подфорум, со наслов: Јасновидци и сновиденија, а за модератор го предложувам Алвега, кој се покажа како невообичаено добар јасновидец, кој гледа ко да има дуљбија на лево око, а микроскоп на десно.
Алвега, познатиот форумски колнач и пцујач, како и wannabe тепач од влашка провениенција, се повеќе одушевува со прецизните погодоци.
Ваква прецизност заслужува честитки.
Гаѓач прва класа. Ко со прсТ у говно, среде центар.
Ни Ацо циганот не беше волку прецизен кога го реши Сеат Имбраими у пуцњавата.

Алвега, молим те, кажи која е добитна комбинација лото 7/39 плус џокер, каде да се купува бинго ливче, а јас ветувам дека не една, ами две крушки штом видам, ги сечам, со се корења. Оти, нели, крива била крушата.
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
абе ајде вии се каква си, па збори :) :)
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
ја алвега би го замолил по влашка линија да ми каже какао да ја ќарам царевата ќерка..
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Офчар напиша:
абе ајде вии се каква си, па збори :) :)
Абе, реков уредно дека пробав да се убијам. :( Ај, па ќе пробам.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Офчар, немој сеа така, прво мора да му кажеш која царева жерка. На Хирохито ли? Оти нема друг цар. Или оној у Свазиленд исто се прогласи за цар. Султанови ќерки се бројат ли? Да не има оној од Брунеи и за мене некоја. Не за друго, богат е.
Имаат власите цар?

Инаку да се вратам на темата, не знам што сите рипнале и се чудат. па чоекот покрај влашкото сновидение, јасновидно погоди се што кажа. Стара, дрта, оронула, морално пропадната, бездетна со вонбрачно, тато и мама ја ранат и пазат, џанак, алкос, плус ете Офчар си кажа и додаде, и тој како влав, па ваљда го полазило и него, по влашка линија, ама неразвиено до толку, дека ни гаќурда нема запрано, со жуто напред, кафјаво одзади. Мислам, јебига, што је ту је Ацева, сеа оди рипај од пенџер едно три-четириес пати, може барем нокте од нога барем ќе сокапеш, ионака, каква шо си, гарант не си ги исекла со години.

Кажи Алвега, сече редовно нокти на нозе или и тоа не прави??
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Garfield напиша:
Кажи Алвега, сече редовно нокти на нозе или и тоа не прави??
На раце сечам, а на нозе не можам. Ми смрдат од гљивицине, не ми се толку долги рацете - да можам безбедно да пријдам.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Е па, викни го оној, како му беше името, од Чаир, шо гори гливици со упаљач. Да ги подгори, или нели си раздртаена, па пробај, грцикај ги, ако не моеш со раците.

Алвега, кажи, дали да гори гљивиците или да ги остај оти може шитаке се, па некој ќар да извај?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom