Јамб

Член од
23 јули 2007
Мислења
115
Поени од реакции
0
не знам дали те слушнале за оваа игра, јас порано скоро секој ден ја играв, но сега не толку често, се игра со 6 коцки и мене ми е доста интересна.што ќе кажете вие?
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Јамб е играта. Одамна не сум ја играл, популарна е доста меѓу старциве. Ама у последно време не сум видел некој да игра.
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Jaмб....сум ја играл минатото лето. Бевме за Будва,и ни требаше некаков лист хартија со сестра ми да играме карти,па список за купување работи од продавницата да не заборавиме нешто ама нигде не можевме да најдеме хартија. Јас во продавницата го видов тој тефтер и му реков на чичко ми дека може да ни послужи. Он ја виде играта и ми кажа за што се работи,па така по 2-3 пати на ден ја играв со него. Многу ми беше интересна,ама сепак треба малце искуство,скоро цело време губев од него без разлика какви бројки ми се паѓаа :)
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Ја у Охрид играв Јамб. Т.е. ме научија да играм и после лом ги праев. :) Па интересно игриче. :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Порано ме учеа да играм и поднаучив нешто, знаев да се снајдам.
Ама поминаа едно 5 години од тогаш и сега благе везе немам, а и немам некоја особена желба да научам.
 

Toto_

P.H.D
Член од
27 април 2007
Мислења
65
Поени од реакции
1
ЈамБ со б ;) . btw не мора да се игра со 6 може и со 5 коцки. Слично е. Беше интересно јамб пред едн 5-6 години ама сега многу слабо скоро никој и да не игра
 

spiner

SE25
Член од
29 јануари 2007
Мислења
51
Поени од реакции
1
Јас играм јамб се уште.Само другарка ми не е тука моментално,чекам да се врати па да се разиграме.
 

anathestar

...Зима*Снег...
Член од
25 јули 2007
Мислења
269
Поени од реакции
3
interesna igra e. porano igrav sekoj den po poveke pati no sega nekako nemam drustvo. Jamb moze i so 5 kocki da se igra. I spjder e vo pravo koku ubavi kocki da ti se pagaat, ako neams iskustvo i malce mozok za da gi iskoristis brojkite se ti e dzabe!!
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Јамб....колку добра и заразна игра е само:) ајде да се организираме некако да најдеме по интермецов да изиграме;)
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Пред неколку години гледав како играат моите по дома..
Али ја сеуште не научив како се игра..Инаку изгледа добро за тепање време
 

Dragana <><

Daydreamer
Член од
18 јуни 2006
Мислења
1.130
Поени од реакции
8
Имам играно само на компјутер, онака не. Интересна игра ама повеќе си ги сакам дамата и таблата :pos:
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Се заразив од мајка ми и татко ми...супер игра,секој ден играм и не ми е смачено....на кој му се игра нека се пријави за една партија:):):)
 

Мачката

Coca Cola Addict
Член од
6 август 2007
Мислења
581
Поени од реакции
6
Охоо јамб човече секој божји ден играм! Само некако не ми оди во последно време.Баш денес изгубив со 300-400 разлика. :(
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
играв како помала,ме учеа т.е. ми попуштаа..
немам играно едно добри 8-9 години,така да заборавив за што станува збор поточно,ги заборавив сите правила,единствено што знам е дека се игра со коцки :jaj: некој доброволец да ме потсети??
 

maca*

DaRk InSiDe
Член од
7 август 2007
Мислења
469
Поени од реакции
0
еј јамб од кога немам играно а порано со брат ми нонстоп метевме
сега незнам како се играт :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom