Јадење кај баба

Член од
6 јуни 2007
Мислења
43
Поени од реакции
1
Стано на комар на баба замина,шо да јадам појке.Нејки со очи да ме види, ке ја изедам некој ден и неа,уште то ми остана.
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
e pa momentalno ako ne mozam da jadam kaj nea, ke i poracam da mi pusti za Skopje, pitulici, ama mnogu mi se jadat. Samo da gi dobijam ve vikam na rucek kaj mene, da gi probate pitulicite od baba mi?
 

tiffany

Тифаниум
Член од
20 мај 2007
Мислења
742
Поени од реакции
13
ех тоа беа денови,не ни пребирав еднставно мораше да биде најубаво.Се секавам (значи ова беше оддамна )правеше нешто со багрем,леле колку беше убаво
 
N

NeMiRnA

Гостин
Aaaah ednata baba kako mi prai sarma,poubava nemam probano,a isto koa ke naprai nekoja pita ili slicno mh mh mh,nemam zborovi,a drugata mnogu ubavo mi prai nekoe mevce peceno ama na nejzin nacin...mi se prijade sea :(
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Баба ми прави многу убави палачинки. Позната и популарна е по нив.
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
баба ми прај едни благи за Иванден мислам, како кекси се, ама лудница се...
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Ај ќе ве замолам да не ја преоптоварувате темата со чет-муабети дека ви се пријало и да си се каните на гости. Благодарам.

Он топик: баба ми е махер за сарми, сушки (руски грицки), манти (руско јадење, му доаѓа нешто ко поголеми тортелини), а да не спомнувам дека прекрасно готви какво и да било месо.:)
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Скулгрл напиша:
Ај ќе ве замолам да не ја преоптоварувате темата со чет-муабети дека ви се пријало и да си се каните на гости. Благодарам.

Он топик: баба ми е махер за сарми, сушки (руски грицки), манти (руско јадење, му доаѓа нешто ко поголеми тортелини), а да не спомнувам дека прекрасно готви какво и да било месо.:)

Е за месо баба ми е махер
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Абе една мусака вчера шо ми ја напраи баба ми немате појма шо убаа беше лелеееее прстите ги лижев два саати буквално
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Поубави палачинки од баба Наде никој не прави...а и за други јадења е махер...:zver:баба
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Бакрданик (качамак) и тавче кравче..
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
баба правеше најдобар комат, пита или како и да си го речеш, вкусно звучи,со сирење, ау...па,па,па...и, да од неа научив да месам и јас...
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Јадење кај баба, секогаш кога имам време, највеќе ми се свиѓаат нејзините пити...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom