Јадење кај баба

Дискусија во форумот 'Гурманско катче' започната од Mlad_man, 20 април 2007.

 1. Mlad_man

  Mlad_man Sine Qua Non

  Член од:
  20 април 2007
  Мислења:
  3.477
  Допаѓања:
  208
  Zborete so sakate ama najubavi jadenja pravat nasite babi
   
  На kapetan и Sungerot Bob им се допаѓа ова.
 2. mRnO

  mRnO И по mRnO,mRnO

  Член од:
  16 април 2006
  Мислења:
  6.264
  Допаѓања:
  49
  Поготово за пити месење ги бива
   
 3. Clubber

  Clubber

  Член од:
  19 март 2007
  Мислења:
  6.575
  Допаѓања:
  156

  se slozuvam
  baba mi praj mnogu vkusni kompiri
   
 4. Mlad_man

  Mlad_man Sine Qua Non

  Член од:
  20 април 2007
  Мислења:
  3.477
  Допаѓања:
  208  Bravo bravo a mozes da mi ja pratis edna banica da napravam:pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2:
   
 5. Necrophilia

  Necrophilia GSM Модератор

  Член од:
  13 август 2006
  Мислења:
  7.638
  Допаѓања:
  136
  Компири!!!!!
  Само тоа готви:)))
   
 6. Точкест

  Точкест I'm Awesome

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  7.642
  Допаѓања:
  448
  Mlad е богами си у право, ко што знае баба ми да напраи палачинки малце поголеми од тие од фреш и дедо ми да запали колата да отиде до тоа градот крем да купи никој неможе. 50 комада за доручек ТОП закон ствар и за лепчиња мммммммммммм ми се пријде у село
   
 7. Mlad_man

  Mlad_man Sine Qua Non

  Член од:
  20 април 2007
  Мислења:
  3.477
  Допаѓања:
  208
  Pa bogami i baba mi kakvi palacinki pravi i toa so domasen marmalad ili slatko da gi jades abe da te fati posle kriza za niv isto kako narkoman
   
 8. Black Rose

  Black Rose дете на цвеќето

  Член од:
  12 февруари 2007
  Мислења:
  1.972
  Допаѓања:
  37
  Не ја бива ваа дома шо е, ама па затоа е тука мама :icon_bigg , а за таа др. баба шо почина бог да си ја прости е молим за неа, секогаш кога одев на ручек и останував, зелникот и тегнатото па какви ги правеше мх мх.....
   
 9. rustyblades

  rustyblades Stiff Upper Lip

  Член од:
  19 февруари 2007
  Мислења:
  613
  Допаѓања:
  34
  Au babicka kakov zelnik pravi....
   
 10. Рамада

  Рамада

  Член од:
  9 март 2007
  Мислења:
  488
  Допаѓања:
  4
  Море што и да направеше,мене ми беше нај,нај,најслатко!!!
   
 11. Sebastian

  Sebastian Too weird to live, too rare to die

  Член од:
  26 јануари 2007
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  9
  Ауууу, зелник, гравче, пржени компири, пржени пиперки и јајца со патлиџанче свежо, мх, мх, мх....
  Морам у најскоро време да ја посетам.
   
 12. Samaramon

  Samaramon ¤ ξωટ ¤

  Член од:
  17 декември 2005
  Мислења:
  1.079
  Допаѓања:
  11
  Така е! Искусни жени се тоа...Баба ми (едната) прави најнајнајубав кромидарник, а другата најубав зелник итн итн абе да се најадеш ко човек!
  И дедо ми прекрасно готвеше... рест ин пис =(
   
 13. Vinnetou

  Vinnetou Continium Transfunctioner

  Член од:
  15 мај 2005
  Мислења:
  3.515
  Допаѓања:
  482
  Баба ми е жената на мојот живот! Кога ќе ми направи пита мх мх или па компири со ќофиња...ми се пријаде одам утре на ручек кај неа:vozbud:
   
 14. Овердрајв

  Овердрајв Модератор

  Член од:
  5 ноември 2005
  Мислења:
  4.255
  Допаѓања:
  568
  Криво ми е што кога готви баба ми, прави јадење во 4-5 дела (за цела армија), и останува повеќе од пола неизедено, иако доаѓаме на ручек 5-6 луѓе :)
  Најубави јадења се тие на баба.. постои консензус за тоа :)
   
 15. Ddime

  Ddime ████████████████████

  Член од:
  18 февруари 2007
  Мислења:
  5.076
  Допаѓања:
  212
  Бабами- Експерт за јуФки...сама ги прави(не ги купува) али кога ке направи цела фамилија иде да ги јаде:helou:
   

Сподели преку: