Јавно експонирање на децата преку социјалните мрежи

Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.734
Поени од реакции
24.373
Во слични дилеми бев, јас фб немам али нели другарка ти има за сите нас, од исти причини роднини пријатели нек се у тек.

АЛИ се сликам ја со неа често, со стегнати веѓи за да знаат дека татко и е тука... и е зезнат тип... у случај некој да добие идеа.

Примети баш... секаде кај шо ме има... сум намрден.

Љ.
Следен пат сликај се со пушка позади неа. :icon_lol:
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.190
Поени од реакции
21.333
Sve so mera. Zavisit kade, zavisit za kogo vidlivo, zavisit kolku vreme. Ima povekje argumenti protiv nego za. Najsilen mi izgleda toj sto decata ne se prasani i se pravi bez nivno znaenje ama toa e vo prirodata - deca se. Nemam protiv po nekogas da se stavi ete i familijarna da e ili nekoj povod, ama ima pa i takvi sto 3 pati na den stavaat po 10 sliki. Kriticno.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
Немам ништо против ако е со усул, што би рекле старите.
Па има ли поголемо задоволство за еден родител кога се фали со своите деца:)
Само да не стане досаден за околина.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Немам ништо против ако е со усул, што би рекле старите.
Па има ли поголемо задоволство за еден родител кога се фали со своите деца:)
Само да не стане досаден за околина.
Остај, како у основно....нивните синови и ќерки колку биле паметни и примерни, како и одлични у школо. За да за некоја година ги видиш наркомани и т.н. После децата биле криви......да им ебам племето глупо и неписмено.
 

Reptilian

веган хејтер
Член од
15 мај 2021
Мислења
130
Поени од реакции
211
Остај, како у основно....нивните синови и ќерки колку биле паметни и примерни, како и одлични у школо. За да за некоја година ги видиш наркомани и т.н. После децата биле криви......да им ебам племето глупо и неписмено.
Ми текна сега на моментите кога мајка ми ме споредуваше со другите деца. Кој повеќе учел, кој знаел повеќе јазици, кој бил помирен. Овој на комшиите од 5-8 завршил со сите 5ки без уопште да добие помала оценка.

ТраумиОдДетството :ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom