ЈСП - случки, прашања, дискусии

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
736
Поени од реакции
660
Ќе переш автобуси изгледа 3-смена, така ми мириса работава:D
 

General Centar

Се колнам... за ослободување на Македонија...АМИН
Член од
31 март 2011
Мислења
350
Поени од реакции
188
Картата да ја платиш кога исто ќе ги третираат албанците и кога ќе превземат нешто против кражбите во автобусите, ако не превземат нека бркаат работа.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
другарче работи у ЈСП. ако не платиш на лице место 200 треба да платиш у јсп.. а ако запнат да те тужат и до суд може да стигне работава ама шансите се 1 према 100000
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Па нервоза е тоа како не...можел да најде 1000ка на пример а тоа 500вче му се погодило :D
--- надополнето: 7 јули 2012 во 05:05 ---

Ова не ми е логично, да не било 67(за зелениково) или 51 евентуално а да не си видел?
Не бе човек,41 си беше,знам до школо ме остава,а и си имаше табла:41,Т.Центар-ИГМ Типо
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
Абе братче те глеам тебе стиснат гз си за 30 денари,па си мислев да дојдеш кај мене да ти бутнам у гз 2-3 шајки да извадиме едно 10 метра бодликава жица за ограда,многу мачки ми проаѓаат низ двор ке ми завршиш работа.;)
Напротив, ич не сум стиснат ама неќам за автобуси да плаќам
--- надополнето: 7 јули 2012 во 14:02 ---
А у теретана редовно плаќаш или и таму се резилиш вака?
Редовно плаќам
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
А сакаш да се возиш ?
Дечко плаќам за теретана, пливање тренирам и тоа плаќам членарина+ секој влез се наплаќа и што уште не па и за автобус да плаќам
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
Дечко плаќам за теретана, пливање тренирам и тоа плаќам членарина+ секој влез се наплаќа и што уште не па и за автобус да плаќам
Ќе си платиш. А да не беа бесплатните слободни, па секој месец по 1000 да даваш за слободна ? Или и тогаш без карта ќе идеше во школо ? Биди благодарен што ни овозможија бесплатни слободни, па сега 2 месеци не се многу, ќе си плаќаш карта

Да речеме држиш продавница, и ти дојде муштерија. Ќе купи леб, млеко, сол, кафе, и за лебот нема да ти плати зашто ти платил за другиве производи. Ќе му го дадеш џабе ?
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
Ќе си платиш. А да не беа бесплатните слободни, па секој месец по 1000 да даваш за слободна ? Или и тогаш без карта ќе идеше во школо ? Биди благодарен што ни овозможија бесплатни слободни, па сега 2 месеци не се многу, ќе си плаќаш карта

Да речеме држиш продавница, и ти дојде муштерија. Ќе купи леб, млеко, сол, кафе, и за лебот нема да ти плати зашто ти платил за другиве производи. Ќе му го дадеш џабе ?
Од сеа планирам да плаќам карти, но не и казната
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
Абе братче те глеам тебе стиснат гз си за 30 денари,па си мислев да дојдеш кај мене да ти бутнам у гз 2-3 шајки да извадиме едно 10 метра бодликава жица за ограда,многу мачки ми проаѓаат низ двор ке ми завршиш работа.;)
Не е проблем ке дојдам ако сакаш, само ти остај ми број и адреса;)
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
568
Поени од реакции
294
немој бе не ја плакај и онака ни картата не ја плакаш шо па сеа казната да ја плакаш....има време ке почнеш и карти и за една станица да плакаш само да се изгориш уште еднаш барем
 
W

Werther

Гостин
Дечко плаќам за теретана, пливање тренирам и тоа плаќам членарина+ секој влез се наплаќа и што уште не па и за автобус да плаќам
"Дечко" чим вежбаш ти мора дилбер некој голем да си што не му ја стегна една на контролорот "меѓу рогови".
 

Kajgana Shop

На врв Bottom