Ѕид на срамот

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Овој проблем не е за санитарна инспекција, туку за АХВ (Агенција за храна и ветеринарство).
Не знам дали е пошто никогаш не сум пријавувал, помислив дека за таму е, но и да се јавел сигурно ќе го упателе кај овие ти што ги кажа.
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Постов ми е за Magic sunflower seed,значи излупен сончоглед,го купував долго време пакетче од 100 гр (27 денари) ,сончогледот беше вкусен семето беше јадро,а на нив се префрлив откако подолго време го јадев сончогледот на Виталиа(25денари),на Magic сончогледот беше најскап ама и највкусен,пробав во меѓувреме и сончоглед пакуван во Кам од Кина(17 денари) кој воопшто не беше вкусен, семињата беа као мали фишеци без вкус и се вратив одма на Magic.Арно ама во последниот месец гледам дека сончогледот станал како оној од Кам без вкус и ист по изглед ,а јас плаќам цена од 27 денари.Значи македонска работа ке создадат квалитет и наместо да го стандардизираат тие се враќаат назад и настојуваат да заработат пари (што е нивно легитимно право, ама не на сметка на намален квалитет ).Јас кинески сончоглед не им го купувам по 27 денари,ако го има во Кам за 17 денари .Впрочем воопшто немам намера да купувам веќе сончоглед ,ќе се префрлам на нешто друго кое е квалитетно
 

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
Пекара Златни Класја, Марксова ББ - Велес - Бубашваба во кифлата.
И онака ги сметав за мршник пекара, ова е повеќе од доволно веќе да не купувам од нив.
Да си знаете и вие.



 

Kajgana Shop

На врв Bottom