Ѕвездите на Гранд (Канал 5)

Ф

Флеш

Гостин
Не знам точно , од 17ч емисијана која иде на канал 5 секој ден , начекав случајно, како гостинка беше , дадоа прилог како пеат нашиве македонски песни, водителов ја праша дека е "многу важно" дека пејат мак песни, како се покажале . И секако неочекувано за него , му зрцна као што треба чиста критика , ова не се македонски песни и македонско пеење , ова е српско,босанско , многу лошо пејат . Ова ми се допадна многу, ретко има вакви критики на ТВ да се стретне,ова беше одлично и мора да се признае . и клаи на видео :icon_lol:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Браво, на интернет страна им пишува дека ќе почне во 20.00ч, сега е 20.30ч, а има некој си кик бокс.
Браво анал 5.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Oди известување дека во секој момент треба да почне Гранд.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Кога ќе им стигне од Србија, го пуштаат.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Ќе има вечер од 21.00ч?
 
Член од
3 март 2013
Мислења
348
Поени од реакции
368
Глеам пак почнаја да ја даваат.
Вакви емисии може да гледа некој со ретардиран мозок. Ни ја потруја и така сељачко-ориенталнава младина.

Пола држава србомани со бугарски пасоши, на сите манифестации, концертии што ги организираат градоначалниците се отепаа од земање пари српски куравели, во секоја кафана, ресторан, дискотека се пушта исклучиво српска музика. Каде е македонизмот, каде се убавите македонски староградски и селски изворни песни, каде е македонската поп и рок сцена? Сакаме држава да правиме, национален идентитет да градиме, сакаме да се воздигнеме како народ духовно, културно, јазично, демографски со српски дркотини и турско-индиски серии? Страшно! Последниов период често се замислувам и длабоко сфаќам дека ние воопшто не заслужуваме да имаме своја држава. На 23 октомври никој не ми честита државен празник, но ме отруја со некој српски Циган и муџахедин од Нови Пазар што завивал како куче.


Барем да научевте нешто и да гледавте подалеку од сопствената мизерија. На секое српско шоу што се пласира кај нас сите Срби излегоа и пееја на својот мајчин јазик, а нашите што пееја? Србите, Бугарите, Грците, Албанците на секој начин гледаат да си ја форсираат нивната музика, а ние гледаме само да ја форсираме нивната. Нели така не учеа уметноста и музиката немале граници, но страшно грешеле. Музиката и уметноста и те како има граници. Ако ти не ставиш граници ќе те уништат и асимилираат. Затоа кај нас денес секое просечно дете знае англиски и српски подобро од мајчиниот јазик.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.783
Поени од реакции
33.570
Отследив преку 500 теми во последниве неколку месеци, а оваа уште сум ја следел. Why, oh why?
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Победникот на Ѕвездите на Гранд за оваа година е Ристе Ристески од Охрид:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud: Он победи од гласовите на публиката, а од гласовите на жирито победи Алекса Перовиќ кој се натпреваруваше и во Х Фактор.

Се надевам дека по ова конечно Македонија ќе добие музичка ѕвезда со која ќе можеме да се фалиме и гордееме пред другите:)

https://grand.online/zvezde-granda/news/spektakl-za-pamcenje-ovo-su-pobednici-zvezda-granda-foto
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Wow победил на небитно шоу на кое повеќе има голотија од пеење. Гледам сите победници станаа познати пеачи кои имаат концерти секој месец.
Инаку победил со гласовите од публиката, истата онаа публика која кога треба да се донира 100 денари вика дека епа такво е времето Бог нека ги чува.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
611
Поени од реакции
493
Победникот на Ѕвездите на Гранд за оваа година е Ристе Ристески од Охрид:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud: Он победи од гласовите на публиката, а од гласовите на жирито победи Алекса Перовиќ кој се натпреваруваше и во Х Фактор.

Се надевам дека по ова конечно Македонија ќе добие музичка ѕвезда со која ќе можеме да се фалиме и гордееме пред другите:)

https://grand.online/zvezde-granda/news/spektakl-za-pamcenje-ovo-su-pobednici-zvezda-granda-foto
Прв пат слушам за тој Ристе Ристески од Охрид. Според името кое го носи (Ристе) верувам дека ќе стане оооооогромна ѕвезда. Сите девојки во публика ќе викаат Ристе, Ристе, Ристе, Ристе, Ристе, Ристе, Ристе, Ристе...

Еден добронамерен совет, ако некој го познава тој Ристе, да му пренесе во иднина во јавноста да се претставува како Рики.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom