Ѕвезда број 1 1ТВ (македонско музичко талент шоу)

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.290
Изгледа од многу кокица ја доведовте мајка Македонија на ниво на Бангладеш.
Што и фали на Македонија?

Напраивме и вие да имате држава, да моеш сеа слободно сега да глеаш Пинк, Фарма, Лозано и Ѕвезда број 1.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.281
Probav da go izgledam do kraj, ne uspeav.
Ova e mnogu ochajno.

Na 5ta minuta mozes da zabelezhish nevidena nespremnost na voditelite pa neznae koj da pochne da zbori.
Nikakov govor spremen.
Za audiciite neam komentar...ochajno, mnogu ochajno.
Voditelive neznaat nitu malku da ja podignat atmosferata. Zhare onaa turchinkana ja zasrami, mesto da ja ohrabri. Izlegol niz Gevgelija zamara lugje aj be kazhete da gledaat Dzvezda broj 1.

Najverojatno kje chekaat nekoj chaknat da se pojavi, pa da pushtaat klipchinja na YouTube za makedoncite da imaat shto da postiraat na FB. Kje im se smeeme na budalite.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.780
Поени од реакции
7.517
Jaс вечерва изгледав едно две и некако лошо чувство имав од толку глупости.

Жаре и Нина со клише досадни прашања, хумор нити интересен нити смешен.
Жаре цело време Звезда кажува наместо Ѕвезда.
Во една од аудициите Елена Петреска на една кандидатка од Турција почнува да и коментира ПРИБИДЕЈКИ СИ ОД ТУРЦИЈА.. "ПРИБИДЕЈКИ" постои ли воопшто зборов во македонскиот јазик ? :mad:
Звукот на микрофонот тотално лош.
Позадината дизајнот на кој пишува Ѕвезда број 1 изгужвано.

Ако немаат големи финансии дај нека не се глупираат нека не организираат вакви работи. Кога ќе се сетам М2 кој исто го работеше и Томато продукција изгледаше 99 пати подобро од ова.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Па баш ти беше оптимист за "шоуво".
Јас си признавам, умов не ми дава да остаам на тој канал дур вртам. Ќе пуштам, некое девојче урла неартикулисано некоја од новокомпанованиве ријани и срања од музики...и не ми држи некако. Се помалку иам нерви и трпение и за ликовиве и целава мизерија наречена 1тв.
Која кариера ќе гради некој после ова, жити све...ќе го забораат ко гравот шо го сркале до вчера.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.780
Поени од реакции
7.517
Па баш ти беше оптимист за "шоуво".
Jaс се радувам што некој му текнало пак да врати македонско музичко талент шоу но ова е лошо доста

Во себе си викав ај Томато го работи ќе смислат тие нешто пристојно и визуелно и технички но сепак разочарувачки. Можеби во прашање е слабо финансиски нема пари многу. Порано проектите кој Томато ги работеше изгледаа доста подобро.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.369
Поени од реакции
38.350
деца од основно само им се пријавуваат ко што приметувам, можда и Адам Лабунски ќе го вметнат, конечно да освои нешто
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.780
Поени од реакции
7.517
деца од основно само им се пријавуваат ко што приметувам, можда и Адам Лабунски ќе го вметнат, конечно да освои нешто
Адам се проба и на Пинк и на Гранд и пред овие у Македонија се испроба да направи некоја кариера но ништо не му тргна. Татко му го гура да има некоја кариера ама не му иде нешто.

А од ова талент шоу нема да биде ништо, ќе гураат финалистите додека им трае договор и од како ќе заврши тој договор ќе си ја бараат среќата надвор од државава во други талент шоуа додека не ги прифати некој или ќе најдат друга работа што нема врска со музика.

Повеќето македонски музички талент шоуа како што се Македонски Идол, Сите наши Песни на МРТ, На иста Адреса, М2, Мак Ѕвезди на Вучиќ, Она на Лила шоуто како и да се викаше завршиле вака со повеќето од финалистите.
 
Последно уредено:
Член од
28 март 2006
Мислења
17.665
Поени од реакции
12.061
Очигледно немаме луѓе за вакви емисии (за поширока опсервација веројатно во цел медиумски простор, што е друга тема) или имаме ама све едни исти се форсираат. Како што од секогаш било со врски убутани профили жирија жириња, водител, воџа со З без Ѕ,... ќерката на овој, детето на оној, ... како во поранешните емисии, од типот Џамбазов и таквите. 10 души командаат со "забавата" во Северна, фрижидер да отвориш да ти е страв.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.780
Поени од реакции
7.517
Направиле да нема лимит во години и им се пријавуваат секакви луѓе и старци и деца па се зезаат со нив.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.780
Поени од реакции
7.517
Ова ли се тие гала вечери ? Кога почна помислив лото ќе се извлекува а не дека ќе се пее. Студиото малечко баш како за лото емисија од 20 минути плус извлекување грепки со комисија да ги провери грепките :D

Тројца од кандидатите ја испеаја Полско цвеќе. Зар не проверувале што ќе се пее ?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.369
Поени од реакции
38.350
Ова ли се тие гала вечери ? Кога почна помислив лото ќе се извлекува а не дека ќе се пее. Студиото малечко баш како за лото емисија од 20 минути плус извлекување грепки со комисија да ги провери грепките :D

Тројца од кандидатите ја испеаја Полско цвеќе. Зар не проверувале што ќе се пее ?
Убава песна е полско цвеќе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom