Ѓоковиќ против Австралија

Статус
Затворена за нови мислења.

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.941
И сеа Моцарт ќе ги исплаќа тикетите за Ноле шампион или не?!
:lolzz::lolzz::lolzz::lolzz::lolzz: сепак те мачело нешто, не било борбата за слобода на маченикот Новак :D
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
Не сум доволно стручен да дискутирам имунологија, и не би се мешал.
А стручен си да коментираш веќе донесени судски пресуди, политички одлуки и воспевање на етиката и морал? :sneaky:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.315
Поени од реакции
22.605
Јас сфаќам, ти не сфаќаш. Не разбираш ништо ни од традиција, ни од гордост, ни од убаво, само повторуваш како робот правилата се тие. Можеш да замислиш вакво нешто да му се случи на Федерер на Вимблдон, или на Надал на Ролан Гарос? Не невакцинирани, било какви да дојдат ќе играат таму. Џокович е симбол на АО, очигледно симбол кој не го заслужуваат. На својот најдобар играч во историјата му забранија да игра.

Но што наследници на најголмиот олош во Европа можат воопшто да знаат за традиција, култура и вредности? Само закана и камшик за нив, така се навикнати од памтивек.
jas sfakam deka ti ustvari nisto ne razbiras od pravna drzava. zatoa i balkanot e tamu kade sto e...

ne, nemozam da zamislam da im se sluci nesto vakvo na feder ili nadal posto i 2cata ne se gomnari sto sirat zaraza.

kakov e toj simbol protiv kogo e 90% od naselinieto? slobodno neka si odi, i neka ne se vraka.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.941
А стручен си да коментираш веќе донесени судски пресуди, политички одлуки и воспевање на етиката и морал? :sneaky:
Стручен сум да осудам било кој што пробува да заобиколи закон!
Еве ако го пуштеа него, и јас ќе поднесев тужба до владата за да ми исплатат оштета за периодот додека не смеев да влезам. Во суд ќе се повикав на неговиот случај.
Од таквите пропуштања сме дојдени до тука: имам човек во оваа институција, абе остај го греота е нека гради на црно, абе остај го се вработил со врски греота е нека јаде леб, во 99та беа греота бегалците и им поделивме државјанства...малце е и ова што ни остана!
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.315
Поени од реакции
22.605
Лихт. Жити се иди 10тина страни назад, кано едноставно ти е у рипит.
isto i vie, placete i branite nesto za koe ne vredi ni da se placi ni da se brani. aj sto gomnarot bese privilegiran da dostavi dokumenti do 30ti, aj sto se zarazil onaka idealno na 16ti, aj sto ne pocituval pravila za vlez, aj sto dal lazni informacii na dokumentite za vlez... ne nisto toa ne e bitno, trebalo da igra zasto bil broj 1.... mrsh be
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.717
Ххахахаха, јас пак ќе те прашам, каде виде дека во мкд нема повеќе слави?
Еве јас имам куќна слава, нема година да сум без гости, дури и за време на корона пак ме испочитуваа и дојдоа.
И на други теми ти имам пишано, ако толку ти смета тој западот што бараш во Германија?
Ме мрзи да ти цитирам мислења и во други теми, ама вртиш еден ист муабет како расипана касета, а не ти стиска да се спротиставиш против тоа што плукаш.
Мене ми смета системот, а системот направил да сме приморани да дојдеме тука, некој да се претопи и да стане тоа што не е а паметниот да се врати назад и да спротистави. Што е поентата на славање слава и на се во животот ако е само на зборови, ти од сабајче до вечер плукаш по форумот по тоа што си, и демек слава ќе славиш, рандом шиптaр кој е малку од малку разбран е поголем патриот од сите вакви кои ве има на форумот и насекаде во државата. И пресели се веќе и спрптистави се по тоа што плукаш, се уби од пцуење, гарант си 30+ а газ не си мрднал од дома.
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.012
jas sfakam deka ti ustvari nisto ne razbiras od pravna drzava. zatoa i balkanot e tamu kade sto e...

ne, nemozam da zamislam da im se sluci nesto vakvo na feder ili nadal posto i 2cata ne se gomnari sto sirat zaraza.

kakov e toj simbol protiv kogo e 90% od naselinieto? slobodno neka si odi, i neka ne se vraka.
Како те молам пресмета колкав процент на населението е против Новак?
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.420
Поени од реакции
4.249
16ti, aj sto ne pocituval pravila za vlez, aj sto dal lazni informacii na dokumentite za vlez...
Тоа нит го докажаа нит го оспорија. Да те потсетам, јавно зрдавје. Бегај от тука, мозокот ти е десетпати по испран него источњаците...
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Мислам дека @Del Boy имаше напишано, Џоковиџ една недела се шета слободен низ Мелбурн, оди на тренинзи, живве нормално. И сега овој кретенот му ја поништува визата и се повикува на јавното здравје и ред. Значи ако Џокович е закана по јавното здравје, веројатно таа закана стоеше на холд мината недела.

Нула логика, нула интерес за здравје и ред, 100% политичка одлука.
Страшно логичен пост... Само нешто слабо се коментира...
:cuc:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom