Ѓоковиќ против Австралија

Статус
Затворена за нови мислења.

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.032
Поени од реакции
5.665
И нормално дека е се политика кога и Ноле со неговите го напраи ова политика. Као он претставникот на “слободниот свет”. Епа не е баш така.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
3.359
Поени од реакции
3.081
Зошто би ми доаѓала полиција?
Врска ти нема муабетот, полиција може да ти влезе само со судски налог.
Третиот братучед на шефот на АНБ твди дека си му прднал додека си бил во автобус пред него. За да некој ти врши упад со командоси не им треба баш изговор... дури и да нема некоја основа ќе ти подметнат...
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
769
Поени од реакции
2.686
Нолетом е морална громада за сите што го плукате во темава.

Треба да бидеш екстремно екстремно глуп за да почитуваш и да веруваш во закон кој нема никаква ама баш никаква логика, уште повеќе да веруваш дека за сите важи исто законот.

Законот е:
направен е од богаташи и корпорации за богаташи и корпорации
Имате интернет пребарајте каде деца седат со маска на настава и келнер носи маска додека ги услужува "привилегираните" а тие си седат без маска, без ништо и си наздравуваат.

И не, немаат ништо против Србија или против православните христијани, имаат против Новак. Тој покажа дека не се сложува со нивните нелогични глупости и нормално е да му се случува ваква дискредитација.

Се и сешто ќе прочиташ во темава.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
2.781
Поени од реакции
4.411
koj politicari? tuka i decata mu se vakcinirani na premierot na viktorija.
Само вакцините ли се правилото??? Вашите политичари не шетаа додека вие другите не смеевте од една населба во друга да отидете, а камоли во друг град. Не шетаа низ светот и не беа по барови, без маски, додека вие се криевте ко криминалци за со другарите да можеш ДОМА да се дружите.

Олабај ме на оваа тема, срамота е ова ти што го пишуваш.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.032
Поени од реакции
5.665
Моралната громада немаше да тргне уопште за Австралија него јавно ќе го бојкотираше плукајќи ги мерките. Ама не, ќутенката со фалс документи проба да влезе. Шконтар.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
7.824
Поени од реакции
12.040
Само вакцините ли се правилото??? Вашите политичари не шетаа додека вие другите не смеевте од една населба во друга да отидете, а камоли во друг град. Не шетаа низ светот и не беа по барови, без маски, додека вие се криевте ко криминалци за со другарите да можеш ДОМА да се дружите.

Олабај ме на оваа тема, срамота е ова ти што го пишуваш.
abe ajde... gluposti.

ne bese problem, ne e ni sega problem. ako izborot e pomor ko u evropa ili lockdown ko ovde, biram vtoroto.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
769
Поени од реакции
2.686
Моралната громада немаше да тргне уопште за Австралија него јавно ќе го бојкотираше плукајќи ги мерките. Ама не, ќутенката со фалс документи проба да влезе. Шконтар.
Моралната громада се бори и официјално да стане најдобар тенисер на сите времиња и ти би го направил истото да си на негово место. Да го бојкотираше само ивентот немаше да прати никаква порака. Сега е јасна пораката ама изгледа очите никако да ви се отворат?!
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.032
Поени од реакции
5.665
Моралната громада се бори и официјално да стане најдобар тенисер на сите времиња и ти би го направил истото да си на негово место. Да го бојкотираше само ивентот немаше да прати никаква порака. Сега е јасна пораката ама изгледа очите никако да ви се отворат?!
Wow моралната громада побитно и е личната кариера од борбата за слободниот свет. Шанер ебате.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
6.717
Поени од реакции
4.177
Моралната громада се бори и официјално да стане најдобар тенисер на сите времиња и ти би го направил истото да си на негово место. Да го бојкотираше само ивентот немаше да прати никаква порака. Сега е јасна пораката ама изгледа очите никако да ви се отворат?!
A да се вакцинираше најнормално очигледно му е побитно забегани глупости од 21ва титула.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.197
Поени од реакции
12.652
Од темава може да се заклучи дека тие што ја поддржуваат политичкава одлука (за рејтинг) на кенгуриве може да се поделат на две групи

1.Луѓе со комплекс на ниска вредност што се мразат себе си и се балканско
2.Џон Крокодиловци кои се лишени од слобода 2 години па ги нервира човек што се бори за основни човекови права пошто они немале муда за тоа

Ок има и трета, напатени Федал фанови :D
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom