Ѓоковиќ против Австралија

Член од
20 јули 2016
Мислења
6.233
Поени од реакции
3.836
И еве ти факт: Цела политичка елита е фатена досега 10тина пати како лаже со коронава, сите контрадикторни информации.
И не убедија. И кога на крај целиот напор испаѓа за џабе, џоле е кривиот? Џоле ли плати медиуми џабе, фрили државни пари за џабе, оти било тоа поевтино него во ВИСТИНСКИ ВАКЦИНИ или ПРАВИЛНО ЗДРАВСТВО, истата таа политичка елита што го преспа (и евентуално намерно) стартот на пандемија со ебани флаери?
A treba lugjeto da se vakciniraat ili ne? Nole sto pravi?
 

Стев

Fallen
Член од
19 декември 2019
Мислења
2.901
Поени од реакции
2.678
A treba lugjeto da se vakciniraat ili ne? Nole sto pravi?
Луѓето се вакцинираа убедени дека се имуни.
Имун ли сум руфус?
А тоа што треба луѓе да прават или не...зарем ти текна дека се хирови на политичари?
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
6.233
Поени од реакции
3.836
Луѓето се вакцинираа убедени дека се имуни.
Имун ли сум руфус?
А тоа што треба луѓе да прават или не...зарем ти текна дека се хирови на политичари?
Вирусот мутираше плус и помалку веројатно е да го фатиш и умреш :?
 
Член од
10 јануари 2022
Мислења
132
Поени од реакции
200
Ако Новак не се вакцинира тогаш секој друга будала нема да се вакцинира. Не треба уопште да му дозволуваат тенис да игра.
Па нема да се вакцинира кога не сака. И зошто некој би се вакцинирал кога гледа дека ова е најголемата превара и заебанција на 21 век?
 
Член од
10 јануари 2022
Мислења
132
Поени од реакции
200
novak dojde tuka bez da ispolni uslovi za vlez. treba da si odi ili neka se vakcinira ko tomic.
Автоматски споено мислење:ova e veke tesko i da se desifrira sto sakal avtorot da kaze... daj be disi dlaboko sredi si gi mislite i napisi nesto pametno.
Повторно се вртиме во круг. Ете дојдоа вакцинирани, повторно излегоа позитивни, повторно карантини. Што ќе им смени доколку Новак или било кој друг игра невакциниран? Сфаќаш сега колку се глупи, бесмислени и моронски сите овие ,,мерки"?
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
2.051
Поени од реакции
2.755
Па нема да се вакцинира кога не сака. И зошто некој би се вакцинирал кога гледа дека ова е најголемата превара и заебанција на 21 век?
Се надевам никој близок ти нема настрадано од таа превара и заебанција па така збориш. Најискрено се надевам.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.420
Поени од реакции
11.557
Исклучоци секогаш има. Зошто да не

Barnaby Joyce claims Australia doesn't make border exemptions for the rich and famous - despite Rebel Wilson and Natalie Portman and countless others getting just that
  • Barnaby Joyce weighed in on Novak Djokovic's visa saga on Sunrise on Monday
  • The unvaccinated tennis star's medical exemption was rejected by authorities
  • Mr Joyce said Australia does not give border exemptions for the rich and famous
  • But numerous A-listers have been granted entry exemptions during pandemic
  • Natalie Portman, Ed Sheeran, and Matt Damon travelled while borders were shut
  • Rebel Wilson was last month permitted to skip mandatory 72-hour quarantine
Julia Roberts (pictured) flew into Australia with her husband and children on a private jet last March to begin filming

The actress and and A-list friend Sacha Baron Cohen sparked community outrage after they were spotted heading out for a boat ride in Sydney (pictured) during the city's stay at home orders last July - which banned residents from venturing outside except for 'essential' reasons

In July last year, Natalie Portman, her husband Benjamin Millepied and fellow Hollywood star Sacha Baron Cohen sparked fury when they were spotted cruising in a rented boat around Sydney during the city's strict stay-at-home orders.
Following complaints, NSW Police investigated but decided 'no further action would be taken', ruing the group complied with active public health orders.

Since Australia closed its borders to the world on March 20, all travelers returning home are placed in compulsory hotel quarantine for a fortnight.

Unless that is, you are an Oscar-winning actress like Kidman; her husband-singer Keith Urban; or singer Dannii Minogue–Kylie’s sister. They are among several prominent figures who have contentiously been allowed to home quarantine, rather than spend 14 days in hotel detention.


Имаше уште еден австралиски тенисер кој им рекол дека е болен од ковид, па го оставиле да се натпреварува. И уште којзнае колку прекршувања на правилата кои тешко или никако се наоѓаат по нетот.

Очигледно многу нешто не е во ред штом за едн селебритис има "исклучоци" но не и за други и за Ѓоковиќ.
 

Darklady

Марсовка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
3.735
Поени од реакции
25.768
Очигледно многу нешто не е во ред штом за едн селебритис има "исклучоци" но не и за други и за Ѓоковиќ
Фејк њуз е тоа. Во Австралија Законите важат за „сите“ подеднакво :icon_mrgr:
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.818
Поени од реакции
4.243
Автоматски споено мислење:

Еве @kano ,самиот министер признава дека Ноле ги имал сите потребни документи и валидна медицинска отстапка за влез.

In a radical reframing of the case against the Serbian tennis star, Immigration Minister Alex Hawke concedes the unvaccinated Djokovic entered Australia with a valid medical exemption and poses a low risk of contracting the virus while in Australia and passing it on to others due to his recent infection.

 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom