Ѓоковиќ против Австралија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
fala bogu...zamisli da dojdese koj ke trpi tebe plus vaka zarazen....

pa so ne gi zatvorite ako bile polosi od nole? ustvari neli gi zatvaravte, pa nemase casovi itn? ovde e leten raspust tajmingot e super.

ma ok e nie da si sirime toa e del od strategijata, ne li go gledase gradonacalnikot na gold coast, on vika let it rip, neka se siri. u grad kolku skopje ima 9 na aparati i prazni kliniki. heroiski se bori protiv omikron i sega nekoja budala tuka ke se seta bez viza a? e nece moci. :pos:
Автоматски споено мислење:



a koj prosol 2 god u zatvor? a zamisli na 2 mil narod da imas 8K mrtvi... aj zamisli tebe da ti e malku poloso pa da te pratea u nekoja modularna? nego zaebi, aj so lesno neka ti e tamu... bidi si lut kolku sakas, ama toa e, ovde vaka se raboti, zakonite vazat i za nole, vo srbija neka odlucat dali ke vazat za nole ili ne.
Нема демократија во Австралија имало закони а овде има демократија дека нема закони :)
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.417
Поени од реакции
4.248
fala bogu...zamisli da dojdese koj ke trpi tebe plus vaka zarazen....

pa so ne gi zatvorite ako bile polosi od nole? ustvari neli gi zatvaravte, pa nemase casovi itn? ovde e leten raspust tajmingot e super.

ma ok e nie da si sirime toa e del od strategijata, ne li go gledase gradonacalnikot na gold coast, on vika let it rip, neka se siri. u grad kolku skopje ima 9 na aparati i prazni kliniki. heroiski se bori protiv omikron i sega nekoja budala tuka ke se seta bez viza a? e nece moci. :pos:
1. Можда оти не сум некој социјален отпадник да глумам дека сум од таму
2 Закон друже.Државен јавен интерес.
3 . Ја пропушташ поентата. Како би функионирало општеството ако....60-80 % сте заразени и со симптоми? Пошто ако со...закон...политички ве заразат сите......легално...што беше поентата на изолацијата? Што беше поентата на законот за границите ? На вакцинирањето?
Автоматски споено мислење:

Тоа и не е многу знаеш...ја очекував 10 пати повеќе..
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
1. Можда оти не сум некој социјален отпадник да глумам дека сум од таму
2 Закон друже.Државен јавен интерес.
3 . Ја пропушташ поентата. Како би функионирало општеството ако....60-80 % сте заразени и со симптоми? Пошто ако со...закон...политички ве заразат сите......легално...што беше поентата на изолацијата? Што беше поентата на законот за границите ? На вакцинирањето?
Автоматски споено мислење:


Тоа и не е многу знаеш...ја очекував 10 пати повеќе..
Да те прашам имаш интернет или телепатија?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.530
Еве и да ја тераме водата на твоја воденица и да гледаме како е формално правно. На Ноле му е укината визата со политичка одлука од политичар. Тоа на крај ќе остане запамтено, дека со политичка одлука му е забрането да игра.
NEMAM NIKAKOV PROBLEM SO TOA. neka si odi gomnarot pobrzo od ovde za da gledame tenis.

Nole ne trebase da vleze posto ne ispolnuvase uslovi. pobedi na sud blagodarenie na proceduralna greska na carina. toa dobi na sud. negovite advokati nekea da se diskutira dali ima ili nema pravo na vlez nego se koncentriraa na greskite na carinicite sto e OK. dobija.

sega i AUS moze da igra taka, pogotovo posle glupostive sto gi kazaa negovite na presot.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.530
1. Можда оти не сум некој социјален отпадник да глумам дека сум од таму
2 Закон друже.Државен јавен интерес.
3 . Ја пропушташ поентата. Како би функионирало општеството ако....60-80 % сте заразени и со симптоми? Пошто ако со...закон...политички ве заразат сите......легално...што беше поентата на изолацијата? Што беше поентата на законот за границите ? На вакцинирањето?
Автоматски споено мислење:


Тоа и не е многу знаеш...ја очекував 10 пати повеќе..
vidis, kaj nas 2k e 2k poveke od sto trebase...
Автоматски споено мислење:

Нема демократија во Австралија имало закони а овде има демократија дека нема закони :)
makedonci nekat demokratija sakaat ustvari anarhija.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Имам теле -да си ги сомелеш роговоти и да ги ишмркаш оти не си интересен-патија/
Поентата ми е што таквите како тебе секогаш реагираат со ад хомнема аргументи кога им снемува вистински а тоа брзо се случува. Тоа сакав да го кажам. :)
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.417
Поени од реакции
4.248
оентата ми е што таквите како тебе секогаш реагираат со ад хомнема аргументи кога им снемува вистински а тоа брзо се случува. Тоа сакав да го кажам.
Ти да сакаше да кажеш нешто , да можеше поента да извадиш досега ќе кажеше. Тоа што ти правиш? Сакаш внимание да привлекуваш кон себе, ништо друго. Суфлер. Копи пејст. Не се врти целиот свет околу тебе.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.530
толку би умираат од сообраќајќи. Голем курац. Можда треба да подобри патишта...
ogromen kurac e. glavna pricina za postoenje na edna drzava e da se grizi za narodot da ne i umira ko u mkd.

inace da podobrivme patista, taman dur imase lockdown turbo gradevme, i ne mnogu pomalku ni umiraat u sobrakajki, znacitelno pomalku od MKD iako sme 13 pati pogolema drzava u naselenie. ne e ova balkan pa u ek na letna turisticka sezona da popravame ulici u ohrid.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.417
Поени од реакции
4.248
ogromen kurac e. glavna pricina za postoenje na edna drzava e da se grizi za narodot da ne i umira ko u mkd.
Го пројдовме ова зошто државата постои. Погрешно пак.
Автоматски споено мислење:

ace da podobrivme patista, taman dur imase lockdown turbo gradevme, i ne mnogu pomalku ni umiraat u sobrakajki, znacitelno pomalku od MKD iako sme 13 pati pogolema drzava u naselenie. ne
Статистикава е од декември....иначе
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Ти да сакаше да кажеш нешто , да можеше поента да извадиш досега ќе кажеше. Тоа што ти правиш? Сакаш внимание да привлекуваш кон себе, ништо друго. Суфлер. Копи пејст. Не се врти целиот свет околу тебе.
Kako i obicno ni zbor za faktite okulu Novak. Tipot si promovira opasna filozofija od koja ckraat lugje a stefus imal rogovi.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.628
Поени од реакции
34.881
За секој Закон СЕКОГАШ постои „освен во случај на“. Што значи дека секогаш постојат категории кои ќе бидат исклучоци од било кој даден Закон.

И самите знаете дека за ВИП личностите секогаш имало, има и ќе има, важеле, важат и ќе важат посебни процедури и правила отколку за обичната раја. Без разлика колку сега се трудите да докажете дека правилата важеле за сите подеднакво.

Одлукава е чисто политичка и никаква поинаку. Јавен интерес и дрн, дрн муабети се приказни за замолчувањето поради тортурата која се вршеше врз обичниот народ во Австралија.
Нека го гледаат во Србија како ВИП.
Пишав и претходно, не смеат да му дозволат затоа што милиони ќе покренеме тужби за тоа што не ни дозволија да влеземе и ќе настане хаос.
П.С за тие исклучоците си има во законите напишано, такви примери ти се дипломати, ама овој е далеку од тоа.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.417
Поени од реакции
4.248
Kako i obicno ni zbor za faktite okulu Novak. Tipot si promovira opasna filozofija od koja ckraat lugje a stefus imal rogovi.
И еве ти факт: Цела политичка елита е фатена досега 10тина пати како лаже со коронава, сите контрадикторни информации.
И не убедија. И кога на крај целиот напор испаѓа за џабе, џоле е кривиот? Џоле ли плати медиуми џабе, фрили државни пари за џабе, оти било тоа поевтино него во ВИСТИНСКИ ВАКЦИНИ или ПРАВИЛНО ЗДРАВСТВО, истата таа политичка елита што го преспа (и евентуално намерно) стартот на пандемија со ебани флаери?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom