Ѓоковиќ против Австралија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
ti vakciniran si be>?
Не сум, иако мене не ме прашуваш, но како Новак го загрозува јавното здравје кога:
- Не е позитивен;
- Два пати, наводно, прележал;
- И вакцинираните и невакцинираните во речиси идентична мерка го пренесуваат вирусот;
- Новак е повеќе од една недела на австралиско тло и не гледам да е причинител на некој егзодус и помор;
- Тенисот е бесконтактен спорт;
- И да му се случи нешто, ќе си се лежи во најпрестижната приватна болница во Австралија и ќе остави 10-тици илјади долари во вашата економија.

Не сакате да гледате невакциниран тенисер, сега ќе одите на трета и наскоро на четврта доза затоа што двете дози не даваат речиси никаква заштита, а самата вакцина не штити од зараза. Тоа ќе ја уништи и политиката на Морисон, и култот и агендата на вакцината. Самиот ти пред пар месеци, на форумов, пишуваше дека Австралија ќе вакцинира 90% од населението и до декември ќе се отвори и животот ќе се врател во нормала. Многу "ќе", а сите соништа пропаднаа во вода. Така, hold my beer.

Жално е кога политиката ќе вмеша прсти во спортот, повторно, ова е сликата од студената војна. :pipi:
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Добро еве да речеме реши Ноле да пцие на секој прес конференција. Нешто прочитал на некој конзевативен сајт било здраво за синусите пцуењето. И почне прва конференција и дечково секој втор збор пцовка. Прва ќе му стегнат казна и укор. Ама дечково пак запнал да пцие една две три прес конференции иста песна. Ќе се појаваат некој будали да тупат ама тоа е право на избор слобода на говор политика против србите имате заговор. Гарант за месец два овој Ноле ќе го избанираат од тенис за до крајот на животот. А од пциење колку ќе умраат 0 !!! а од Ноле досега гарант цркале 3-4 луѓе и ќе продолжи да остава жртви каде што оди. И после лицемерие и двојни стандарди :)
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.416
Поени од реакции
4.248
e da igrase use tenis ko nole taman ke mozese da dojdes...

nego kazi setas megu deca ko idolot tvoj ili si sedis doma?
У таа фашиштичка држава твоја гебелс немам ни најмала намера да стапнам.
Што се тиче до децата... како што ти кажав, образовните институции направија поголема штета од ноле. Бајги.
И? незнам кој напиша наглиот скок на заразени дека имаате...така да во моментов пола австралија шири зарази по деца..
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.272
Поени од реакции
22.475
Не сум, иако мене не ме прашуваш, но како Новак го загрозува јавното здравје кога:
- Не е позитивен;
- Два пати, наводно, прележал;
- И вакцинираните и невакцинираните во речиси идентична мерка го пренесуваат вирусот;
- Новак е повеќе од една недела на австралиско тло и не гледам да е причинител на некој егзодус и помор;
- Тенисот е бесконтактен спорт;
- И да му се случи нешто, ќе си се лежи во најпрестижната приватна болница во Австралија и ќе остави 10-тици илјади долари во вашата економија.

Не сакате да гледате невакциниран тенисер, сега ќе одите на трета и наскоро на четврта доза затоа што двете дози не даваат речиси никаква заштита, а самата вакцина не штити од зараза. Тоа ќе ја уништи и политиката на Морисон, и култот и агендата на вакцината. Самиот ти пред пар месеци, на форумов, пишуваше дека Австралија ќе вакцинира 90% од населението и до декември ќе се отвори и животот ќе се врстел во нормала. Многу "ќе", а сите соништа пропаднаа во вода. Така, hold my beer.

Жално е кога политиката ќе вмеша прсти во спортот, повторно, ова е сликата од студената војна. :pipi:
svakas deka nema vrska nisto toa? novak ne ispolnuva uslovi za vlez vo AUS. treba da si odi.

aus vakcinira 90% i e otvorena. ovde zivotot si tece normalno. zatvaranja ima kade mora da se pomogne zdrastveniot sistem.

ne primame nevakcinirani.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.416
Поени од реакции
4.248
Добро еве да речеме реши Ноле да пцие на секој прес конференција. Нешто прочитал на некој конзевативен сајт било здраво за синусите пцуењето. И почне прва конференција и дечково секој втор збор пцовка. Прва ќе му стегнат казна и укор. Ама дечково пак запнал да пцие една две три прес конференции иста песна. Ќе се појаваат некој будали да тупат ама тоа е право на избор слобода на говор политика против србите имате заговор. Гарант за месец два овој Ноле ќе го избанираат од тенис за до крајот на животот. А од пциење колку ќе умраат 0 !!! а од Ноле досега гарант цркале 3-4 луѓе и ќе продолжи да остава жртви каде што оди. И после лицемерие и двојни стандарди :)
Поштеди ме од лажната емпатија, мислам дека пола форум те виде и не си некој што е во стање да збори за двојни стандарди..
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.174
Поени од реакции
35.724
svakas deka nema vrska nisto toa? novak ne ispolnuva uslovi za vlez vo AUS. treba da si odi.
Јасно ни е тоа. Само укажуваме дека мерките се ретардирани и дебилни. Тоа не го капирате. А ќе има сеа еден куп тенисери што ќе бидат позитивни и пак нема да ви биде јасно.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.416
Поени од реакции
4.248
А ќе има сеа еден куп тенисери што ќе бидат позитивни и пак нема да ви биде јасно.
Да. Тоа е целава глупост. Омикрон тап тап е . Очекувам да колабрира Кенгур Опен...
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Поштеди ме од лажната емпатија, мислам дека пола форум те виде и не си некој што е во стање да збори за двојни стандарди..
Имам и рогови и јадам деца за доручек. :) А и сум во право секогаш само...после јас сум крив како и обично.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.272
Поени од реакции
22.475
Јасно ни е тоа. Само укажуваме дека мерките се ретардирани и дебилни. Тоа не го капирате. А ќе има сеа еден куп тенисери што ќе бидат позитивни и пак нема да ви биде јасно.
abe toa se merkite i toa se zakonite.

nie sme pomireni deka site ke se zarazime so omikron. vie stvarno ne sfakate deka ne e problem nisto od toa, sega sme spremni kolku sto mozese da se spravime so virusot. daj boze za 6 meseci i da nema virus toest da mutira i prodolzi vo grip.

sega ne ni treba gomnar ovde sto gi potkopuva vakcinite nitu pak nekoj sto e primer za neodgovornost. neka si odi i daj da gledame tenis. eden privilegiran igrac nemoze da e nad sportot i definitivno ne nad drzavata vo koja e gostin.
Автоматски споено мислење:

Има само и само затоа што не е вакциниран. :noze:
toa e dovolno.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.416
Поени од реакции
4.248
nie sme pomireni deka site ke se zarazime so omikron. vie stvarno ne sfakate deka ne e problem nisto od toa, sega sme spremni kolku sto mozese da se spravime so virusot. daj boze za 6 meseci i da nema virus toest da mutira i prodolzi vo grip.
Замисли да поминеш 2 години у затвор со тешки рестркции од влада за да истате влада намерно те зарази оти новиот сој бил наводно полесен.
1642181716179.png
Њузфлеш, не е . Ама ај тоа...како ќе профокунционира целата таа држава ако сите сте заразени? Ја ќе ти кажам одма, не сум асимптоматичен. 5 души со омикрон, систе со симптоми.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.174
Поени од реакции
35.724
abe toa se merkite i toa se zakonite.

nie sme pomireni deka site ke se zarazime so omikron. vie stvarno ne sfakate deka ne e problem nisto od toa, sega sme spremni kolku sto mozese da se spravime so virusot. daj boze za 6 meseci i da nema virus toest da mutira i prodolzi vo grip.

sega ne ni treba gomnar ovde sto gi potkopuva vakcinite nitu pak nekoj sto e primer za neodgovornost. neka si odi i daj da gledame tenis. eden privilegiran igrac nemoze da e nad sportot i definitivno ne nad drzavata vo koja e gostin.
Еве и да ја тераме водата на твоја воденица и да гледаме како е формално правно. На Ноле му е укината визата со политичка одлука од политичар. Тоа на крај ќе остане запамтено, дека со политичка одлука му е забрането да игра.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.272
Поени од реакции
22.475
У таа фашиштичка држава твоја гебелс немам ни најмала намера да стапнам.
Што се тиче до децата... како што ти кажав, образовните институции направија поголема штета од ноле.
Бајги.
И? незнам кој напиша наглиот скок на заразени дека имаате...така да во моментов пола австралија шири зарази по деца..
fala bogu...zamisli da dojdese koj ke trpi tebe plus vaka zarazen....

pa so ne gi zatvorite ako bile polosi od nole? ustvari neli gi zatvaravte, pa nemase casovi itn? ovde e leten raspust tajmingot e super.

ma ok e nie da si sirime toa e del od strategijata, ne li go gledase gradonacalnikot na gold coast, on vika let it rip, neka se siri. u grad kolku skopje ima 9 na aparati i prazni kliniki. heroiski se bori protiv omikron i sega nekoja budala tuka ke se seta bez viza a? e nece moci. :pos:
Автоматски споено мислење:

Замисли да поминеш 2 години у затвор со тешки рестркции од влада за да истате влада намерно те зарази оти новиот сој бил наводно полесен.
Прегледај го приврзокот 319354
Њузфлеш, не е . Ама ај тоа...како ќе профокунционира целата таа држава ако сите сте заразени? Ја ќе ти кажам одма, не сум асимптоматичен. 5 души со омикрон, систе со симптоми.
a koj prosol 2 god u zatvor? a zamisli na 2 mil narod da imas 8K mrtvi... aj zamisli tebe da ti e malku poloso pa da te pratea u nekoja modularna? nego zaebi, aj so lesno neka ti e tamu... bidi si lut kolku sakas, ama toa e, ovde vaka se raboti, zakonite vazat i za nole, vo srbija neka odlucat dali ke vazat za nole ili ne.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom