Што играте во моментов

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Прегледај го приврзокот 272949

Ми остави добар впечаток демото што го покажаа пред некој месец, а и сега видов добри коментари откако излезе па ршив да ја пробам. Првите импресии ми се ептен позитивни. Не знам во каков стил на игра спаѓа ова, ама ептен интересни механики има, платформи кои треба да ги користиш во своја предност, противници кои ќе те убијат со еден куршум, што значи и многу умирање. Првиот левел го поминав за нешто помалце од 11 минути во кои умрев точно 30 пати. Што од противници, што од тоа што ми требаше малце време за да се навикнам на тоа како да ги поминувам платформите. Ама ептен е брзо темпото и воопшто не смета тоа. Кога ќе умрете нема лоадирање, само на Р стисташ и инстантно те враќа во игра. Мислам дека вреди секој да ја проба (y)
Конечно и седнав асално и ја завршив. Претходно имав заглавено на едно место, па ми излегоа други игри и остана така. Ептен интересна игра. На хартија мене не треба да ми се свиѓа, ама уште од старт ме завлече и ете дури и неколку неделна пауза не направи да не ја доиграм. Препорака за сите што сакаат некое освежување. Бар мене ми беше, немам видено (или играно) ептен слични игри во последно време.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.278
После миљарда години гејминг почнав да го играм жанрот што никогаш не сум го играл - FPS,TPS.
Warface, Vigor.
Автоматски споено мислење:

Ko нубовиве на Кајгана што чуле само за кантер (Wot, Agda и слични) сум станал.
 
Последно уредено:
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.630
Si gi zemav na popust, Alien isolation i Days gone. Ke pocnam da ja igram Alien, paralelno so Horizon, ne e nekoja igra so golem playtime, taka da mozam da i posvetam po nekoj saat gejming, i oddamna ne sum igral hororce, posledna mi bese Soma ( preporaka za ovaa igra, ja imate na psnow, steta sto veke ne moze da se napravi trial akaunt, pokrija od Sony takvi propusti, zaedno so psplus ) . A Days gone posebno ke si ja ispostuvam, da ja doigram prvin Horizon.
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
355
Si gi zemav na popust, Alien isolation i Days gone. Ke pocnam da ja igram Alien, paralelno so Horizon, ne e nekoja igra so golem playtime, taka da mozam da i posvetam po nekoj saat gejming, i oddamna ne sum igral hororce, posledna mi bese Soma ( preporaka za ovaa igra, ja imate na psnow, steta sto veke ne moze da se napravi trial akaunt, pokrija od Sony takvi propusti, zaedno so psplus ) . A Days gone posebno ke si ja ispostuvam, da ja doigram prvin Horizon.
Days Gone ја почнав веќе пред барем 3 недели и дури сега сум некаде 80% со приказната, настрана тоа што имам уште "side stuff" за играње и надоградување. Сакам да кажам дека не очекував оволку долга да биде, но добро е раскажана а и добра е приказната ако е толку развлечена, си тече постепено. Би рекол подолга е од HZD, по гејмплејот е доста слична на Mad Max, а по тематиката се гледа дека е доста инспирирана од The Last of Us.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom