Што антивирус користите?

Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Порано користев Аваст, ама се деси пред 7-8 години преку УСБ од лаптоп на професор (по информатика!) да закачам руткит на компјутеров, кој Аваст не го детектираше. Тогаш инсталирав Авира, која го на најде и го исчисти. Секако требаше формат тогаш да се прави, ама од тогаш наваму цело време Авира користам и сум немал никави проблеми освен некои ситни инфекции. На моменти ми сметаше тоа што користи многу РАМ Авирата и некогаш кога се апдејтуваше знаеше да го закочи компјутерот, ама во поглед на заштита сум задоволен. Па еве сега пред некое време лапнав од едно место гага лиценца од 1 година за Авира Про. :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Деновиве од МСЕ преминав на АВГ, со период од 30 дена за купување на лиценцата(нормално нема да ја купам). АВГ-то најде некои работи кои ни антималварето ни МСЕ не најдоја, ама за скенирање дополнително нема појако нешто од combofix. Незнам зошто некои ме советуваа да не го користам. Сум слушал дека го зголемува оној фиксниот сектор на Ц дискот....ама појна немам дали е така или како е всушност
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Авг е тежок џанк од антивирус само касперски,есет,нортон и бит дефендер вредат

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Кога го купив писито пред 5 години(актуелниов), другарите ми уградија Нортон, и многу работи закачив со него. Откако го сменив тргна работата на подобро. Но можеби денес е рабптата различна
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
ne koristime antivirus bidejki znajme so prajme i kaj vlegvame, a ako mi treba antiviris Kasperky e najdobar
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.515
Ништо од антивируси јас засега немам инсталирано, само користам таа заштита што ја има од самиот windows 10 windows defender .
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.820
Поени од реакции
5.926
Bit defender internet security 2016. Лапнав 6 месеци лиценца. Најдобар антивирус што досега сум го користел, а верувајте сум користел и Аваст, Авира, Панда Секјурити, Ашампоо, Њиндовс дефендер итн. итн. :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.363
Поени од реакции
38.337
Аваст користам едно 3 години и врши работа, не се замарам со лиценци а и вируси немам фатено, кога има нешто сумливо ќе упали аларм и то.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Аваст користам едно 3 години и врши работа, не се замарам со лиценци а и вируси немам фатено, кога има нешто сумливо ќе упали аларм и то.

фри верзија или ја ``плаќаш `` по торенти
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.089
Поени од реакции
9.000
Незнам каде е најприкладно да го постирам видеово, доста е поучно и интересно.

Kevin Mitnick: Live Hack at CeBIT Global Conferences 2015
 

Kajgana Shop

На врв Bottom