Форумџиите за внуците на Анчо

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
uste koga bi razbral sto vi e ova pogore
samo sto vleguvam doma, snagava mi e kako da pominale vrz mene krdo slonovi,eve vtor den rabotam,mestam limovi SAM, vnukot samo kako pomosnik-dodavac.
se gleda na Dve-na Tri, mesto letvi nekoja stara lamperija staviv,izolacija Ne, dogodina mora da se otkrie pak i da se sraboti kako treba.
Sega za sega samo zomovo da izdrzi, a i se pogodi ovie dva-tri dena vremevo.
Utre mislam finale ima uste dve ili tri tabli da se postavat, tesko e zosto e kosina i se lizga,nekolku pati se ispruziv.
bump, гледам фалат уште 4.200 денари.
bump, гледам фалат уште 4.200 денари.
ostana na tolku...aj od penzijata nesto i ke se snajdam FALA I NA TOLKU. .... ( a i NE- forumgjija sum ili NAj vo nekoj mislenja vo izbor na godinata ? pa taka) Слика6784[1].jpg ....ova pokrieno so keramida e edna soba tamu AMA stoj zaklucena veke 17 godini,svekrvata ne im ja dava na zetot B...d. P......i kerkata, pa ni na vnukot koj e veke 3 sredno i na malata 3odd.Zatoa zetot ispusti tuka napred da pripraj nesto bar soba za decata i kupatilo.
So strav se navativ na ovaa rabota,kaj ke mi bese sramot ako svekrvana-svakana ne mi dozvolese gjabe ke bese i ovaa akcija, zatoa sto do sega stalno me brkala od tamu, e sega dali e malku opametena poradi zagubata neznam.Inaku voda i struja ne im dvasae 10 godini- toa e dolga prikazna.
Слика6783[1].jpg ne samo diva liga PLasticaeska ulica, eve i vo nasite takvi, nemat fiskalna vo firma, ne rabotele na malo...zimi majka.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
napravena e mala steta od posledniot dozd, a gips karton ne drzi voda,ova e od dolna strana pod najlonot.
Ama eve se sredi so vasa pomos,se pokri,utre uste nekoj straf da stegnam i gotovo za da pukne nekoe sise.
Trebase cel najlon da go izvadam tuka se zavrknav, a imase pod nego vlaga-voda.Docna mi tekna. Слика6785[1].jpg aj vo leto.
 
Ф

Флеш

Гостин
napravena e mala steta od posledniot dozd, a gips karton ne drzi voda,ova e od dolna strana pod najlonot.
Ama eve se sredi so vasa pomos,se pokri,utre uste nekoj straf da stegnam i gotovo za da pukne nekoe sise.
Trebase cel najlon da go izvadam tuka se zavrknav, a imase pod nego vlaga-voda.Docna mi tekna.Прегледај го приврзокот 274040 aj vo leto.
Еј Анчо,имавме и ние сличен проблем со влагава .... Одозгора ставаше само чисто лим ?! Си можел со морска пења тројка да изолираш ефтини се многу доста и одозгора најлон и лимот акни го врз мењата .... Одоздола можеш мислам ефтино е у Адинг имаат како еден вид течност хидроизолација која се премачкува или го мешаш со бела боја ....
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
@Нuкола @Acid Другови, друг пат направете по приметливи да бидат ваквите теми,повеќе од 70% членови верувам не ја знаат дека постои.
@Anco Уште колку пари фалат брату?
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Falat... ne skromno e koga bi baral, mene ne mi treba se uste trcam sekoj den da zarabotam nekoj denar, ama ovde mnogu fali i ne samo PARI?
Fali i dobar den i se ponatamu sto sleduva. Denes ja mestev poslednata tabla koja doaga kako strea pred vlezot.
Fali edno CELO kupatilo, toa dali ke mozam zomovo da go napravam-dopravam. Neznam drug vakov slucaj.Ke dopisam utre ili drug pat.
Sega mi treba nekoj plockar za pocetok,ama ne nekoj skapcija ili nekoj NAS ako ima od tuka.Posle neznam dali ima dovod i odvod vnatre vo nedopravenoto kupatilo
Moze nekoj da donira i ako mu ostanalo nekoja plocka podna i zidna sto ne mu treba ili plasticna cevka,ventil cesma i slicno.
Слика6789[1].jpg ... me stemni , odam doma na rucek. Слика6790[1].jpg
Автоматски споено мислење:

@Нuкола @Acid Другови, друг пат направете по приметливи да бидат ваквите теми,повеќе од 70% членови верувам не ја знаат дека постои.
@Anco Уште колку пари фалат брату?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
@Anco, имаше уште една донација од 500 евра од анонимен член која е веќе подигната. Може ли да ни дадеш апдејт за тоа колку средства се собраа вкупно и дали се средија потешкотиите? :)
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
@Acid ...prijateli eve so donacijata na Emkaa se stigna do cekor za potrebnite pari za limot. Jas tamu ja zavrsiv taa rabota,denes postavuvav parcinja mali najlon i stiropol na sostavot na limot so keramidite i salonitot tablite zatoa sto tamu ima samo malku preklop 3-4 sm.pa koga ke vrne so veter moze da odi voda pod limot,sekako toa treba da se podobro napravi dogodina so letvi i drugo.A za razmisluvanje-postavuvanje oluci toa e veke luksus vo ovaa situacija.
Poteskotiite vo taa kuka-dvor daj boze da se sredat,sto voopsto ne veruvam. Sega ostanuva da probam da se donapravi-napravi kupatiloto.Utre ke vidam dali ima dovod na voda vnatre, napraveno e nesto kako tus kabina samo malterisana no treba plocki na seto toa da se zalepi.
Kako li ziveat bez ova osnovno , ke kazev uste nesto ama aj.
Ke zemam od banka izvestie za cel mesec i ke go slikam i postavam ovde da go vidite kako tecela donacijava.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
sakam da kazam devojcinja otvarajte oci, ama i ne treba,vakov slucaj nemalo i ke nema vo narednite 300 godini.
samo eden primer sega ke navedam. Kerkami se zaposli docna po nekolku godini nevrabotena i nekolku god. volontiranje bez pari. Duri posle deca porasnaa pocna da raboti ama pari ne vide. Vednas i gi zemaa. Pari za avtobus i uzina na rabota nie i davavme. Za sega tolku.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Kroce... ke vi kazam uste nesto, duri i seta vistina za ova cudo od narod - familija
Imase tuka i s.nasilstvo i modrici ama se uste nemase zakon.Zakon bea TIE...da vidat komsii ja tepaa vo dvor .(doagala i po.......nekolku pati ama djabe)
Eve po slikite zaklucite sami, jas ne go razbirav ni zetot, se sto napravil vo dvorot a kukata pokriena so najlon. Pak izgleda za da vidat komsii.
Ima uste i lulaski i lizgalki i kafezi za zajci,za zelki,za ptici,za kucijna,za gluvci i macki se po standard samo krovot so najlon.
---------- Ova e dokaz deka go bivalo za rabota ama ne sakal ili nesmeel od nekogo da raboti- etoa neznam ne mi e jasno B..d.g P.....-
Denes bese finale zavrsiv so krovot. Priznavam celosno so vasa fin.pomos od mene samo rabotata cela nedela..a kupatilo ke poceka v godina.
------- Sakam da stavam sliki od crkva , od Selska kuka, od Bynar,, i dr, se toa vo dvorot ama nesto ne mi odi postiranjeto, ke probam pak.
Автоматски споено мислење:


Автоматски споено мислење:

Слика6787[1].jpg .. Слика6788[1].jpg .. Слика6791[1].jpg .. Слика6793[1].jpg .. Слика6792[1].jpg .. uspeav... i sega ke si recete AMAN pa dobro luge dali e ova mozno, ne e ova Vo Nerezi,Bardovci ili Rakotinci, ova e dvorot kaj decata negovi spieva pod najlon.Vo pozadina letnikovec.golema lulaska i eden kup kafezu ( sega e uste samo toa beliot zajak so skapo krzno, drigo odletalo ili uginalo) a ima uste 3-4 macorista i eden sarplaninec,zatvoren cel zivot.
 
Последно уредено:

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.180
Поени од реакции
14.434
Што се случи, уште колку пари фалат? @Anco
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Што се случи, уште колку пари фалат? @Anco
----------------
Fali tamu mnogu nesto,ne samo pari, a najpoveke kultura i hrana...koja nikogas ja nemale dovolno.
Sekojdnevna moja tura bila Kam,polni kesi,tocakot i tamu, ama fala ne cuv do sega.Ama stalno i ne se stasuva,imam i drugi obvrski.
Pred nekoja godina odam taka tamu i veke e rucek vreme i go prasuvam vnukot
- Jadese li od sabajle
Ne odgovara toj.
- Pa sto ne zemes nesto jadi.
Ne smeam ke me tepaat, mi vika vnukot,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,?
znaci ne smee,ne se jadelo do rucek se preskoknuvalo edno jadenje ili najcesto bilo edno vo denot.Se nemalo.
----------------------------
Vo ponedelnik-vtornik ke izvadam od banka i ke odgovoram na prasanjeto.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom