Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
6 јануари 2020
Мислења
326
Поени од реакции
320
Јас на пример го немам гледано Citizen Kane. Видов дека Финчер прави филм за Орсон Велс и се потсетив дека ми е на watchlist веќе со години.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.363
Поени од реакции
38.337
I could definitely see him as one of the cult members (the one who got beat up). Did he really need to audition? I feel like he would have been a natural in the role.

Иначе ќе има extended cut на филмов? Читав нешто така пред некое време
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
I could definitely see him as one of the cult members (the one who got beat up). Did he really need to audition? I feel like he would have been a natural in the role.

Иначе ќе има extended cut на филмов? Читав нешто така пред некое време
Па наводно ќе има, а дури и муабет за фејк серијата на Лео во филмот ја планираат
Има Х8фул екстендед кат ваљда знаеш утше од лани, ама немам гледано тоа и не знам дали има некоја разлика огормна или не

А стварно бе, тој што го претепаа ист ко Меколи беше :D
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Parasite e dobar film, ama ne kolku hajpot okolu nego.
Razmisluvav, dali sme naviknati da gledame amerikanski filmovi, so amerikanski narativ, pa Parasite mi nemase takov impakt kako sto ocekuvav?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Ако има нешто подебилно од срчот на ИМДБ, известете ме.
1582392852067.png

А бе све све свееее да ви изнаебам за кој кур во две илјади и факинг 20та со пишување avengers не ми ги наоѓаш endgame, ultron, а бе све да ти изнаебам
да ги дава горе одма како инстант резултати ама ако вака бараш а бе свеее
ај ќе речеш двете точки прават нешто проблем за ултрон и ендгејм ама глеј бе некоја измисирена серија од 1999 ми ја дава а има две точки а бе свееееееее
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.363
Поени од реакции
38.337
Ако има нешто подебилно од срчот на ИМДБ, известете ме.
Прегледај го приврзокот 234742

А бе све све свееее да ви изнаебам за кој кур во две илјади и факинг 20та со пишување avengers не ми ги наоѓаш endgame, ultron, а бе све да ти изнаебам
да ги дава горе одма како инстант резултати ама ако вака бараш а бе свеее
ај ќе речеш двете точки прават нешто проблем за ултрон и ендгејм ама глеј бе некоја измисирена серија од 1999 ми ја дава а има две точки а бе свееееееее
тој на википедиа е бетер
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
тој на википедиа е бетер
Како е тој бетер? Баш напротив, на Википедија кога бараш нешто се е убаво поделено во групи и кратко објаснување за да знаеш дали е тоа тоа што ти треба
1582393802461.png
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.363
Поени од реакции
38.337
Како е тој бетер? Баш напротив, на Википедија кога бараш нешто се е убаво поделено во групи и кратко објаснување за да знаеш дали е тоа тоа што ти треба
Прегледај го приврзокот 234744
сеа не зборам за филмови, и за други работи кога бараш специфично гугл ги наоѓа боље него тој срч, али да не идеме оф топик...
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
1582407606394.png

Дали е нормален дечково? Бришете го од френдс. Се надевам дека е некоја грешка...

Не е...
Да бе, Coraline беше. Мене филмот ми беше Burton-wanna-look-a-like, и дефинитивно not my cup of tea. Corpse Bride и Frankenweenie, рецимо, ми беа класа подобри.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
Па наводно ќе има, а дури и муабет за фејк серијата на Лео во филмот ја планираат
Има Х8фул екстендед кат ваљда знаеш утше од лани, ама немам гледано тоа и не знам дали има некоја разлика огормна или не

А стварно бе, тој што го претепаа ист ко Меколи беше :D
Ја одма кога прочитав за неуспешната аудиција, помислив баш на таа улога.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom