Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Боже, ова Nightcrawler какво филмиште е...Прејако...Актерските перформанси на Џејк мислам дека максимум достигнаа, иако морам да признаам дека многу посимпатичен и посекси ми беше во улога на детектив во Prisoners, отколку тука во улога на еден социопат, емотивен инвалид и чудак...
Ако биде номиниран за Оскар дефинитивно ќе биде еден од моите омилени, а и рејтингот на имдб му е баш реален и оправдан според мене...Филмов ги поседува сите елементи за да те држи скоро два саата - да не трепнеш буквално (заплет, тензија, морничави сцени, оригинална приказна, јака музика, главниот актер се надмина себе си итн...)
Е сега имаше според мене две нелогичности во сценариото ама ај друг пат за тоа...
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Whiplash, до 40-та минута ме утепаа клишеа, а сакав да го утепам професорот. Утре ќе го догледам, со ладна глава.
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
13
Поени од реакции
4
Izvinete prasanjevo moze ne e za tuka ama ne najdov nikakva tema vo vrska so ova a e okolu filmot , pa ako ima nekoj da mi predlozi , za pocetok da se zanimavas kako indi filmmaker sto e potrebno, planiram da zeam canon 700d eos 18-55 mm i tripod , ponatamu ke zeam objektiv za da mozam da pravam shallow depth of field na scenite, nesto drugo da mi predlozite nekoja strana kade sto diskutiraat nasi filmmejkeri kade sto moze da se stekne iskustvo nekoe, fala mnogu odnapred.
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Don Jon која катастрофа еј. :pos:

Знаев дека бил лош, али не очекував катастрофа филм. Џабе потрошено време.
Приказна 0.
Џулиан Мур wtf ?
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
^ во филмот повеќе го имаше порнхуб отколку сцени од самиот филм :pos:+одење у црква 200 пати еден ист кадар

креативност левел 0
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.752
Don Jon која катастрофа еј. :pos:

Знаев дека бил лош, али не очекував катастрофа филм. Џабе потрошено време.
Приказна 0.
Џулиан Мур wtf ?
Не знам зошто не слушате, 20 луѓе рекоа дека е срање вие: „чек да видам...“ :)
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.182
Денес ги изгледав двата британски номинирани за Оскар за најдобар филм.
The Imitation Game - одличен! Првиот во 2014 кој добива 10/10 од мене. Инспиративна приказна, одлично сценарио, режија, глума, музика... Преубаво филмче.
The Theory of Everything малку ми беше досаден и воопшто не се чувствував убаво додека го гледав, разбирливо. Иако има импресивна поента... И морам еден длабок поклон за Еди Редмејн :cuc:. Дечково РАС-ТУ-РИ! Заслужува Оскар за ова. Китон гомна да јаде.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Budapest Hotel - сите што го гледале ми кажале дека е најчуден филм што го гледале, што е фрката?
 

Annik Honoré

In Floyd I trust!
Член од
29 септември 2014
Мислења
538
Поени од реакции
1.484
Дали има добра снимка од The Imitation Game, и ако да ако можи некој да сподели торент по пп. Фала унапред!
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.606
Поени од реакции
12.390
Budapest Hotel - сите што го гледале ми кажале дека е најчуден филм што го гледале, што е фрката?
Ваљда со тие што си зборувал оценуваат добар филм ако има пукање, тркање, цицки и мускули.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom