Фан клуб - РК Вардар

Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Некако не ми се поклопува ова со размислувањата на Тимур и неговата љубов кон Вардар.
Се согласувам и те разбирам. Но, мора да се разбере и дека ова се спортисти, они играат на емоции на навивачи, им се улижуваат. Сепак, они си имаат и свои професионални цели и интереси, и тие секогаш ќе земат прво место. Не може да им се верува на се што зборат. Сум го зборел Вујо порано тука. Он е врвен пример за човек кој знае да ги игра овие игри и да кажува што луѓе сакаат да чујат, а 90% од тоа го прави со некој "скриен" интерес.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.054
Поени од реакции
5.549
Не заборавајте дека Тимур беше на излезна врата до пред многу скоро, па во последен момент се премисли. Нема што да му се замери, ситуацијата е таква каква што е. Единствено што ми е криво е што ние нема да имаме прилика да го поздравиме како што треба.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.559
Поени од реакции
8.142
Не заборавајте дека Тимур беше на излезна врата до пред многу скоро, па во последен момент се премисли. Нема што да му се замери, ситуацијата е таква каква што е. Единствено што ми е криво е што ние нема да имаме прилика да го поздравиме како што треба.
Bil na izlezna ama se dogovori da ostane. Znači edinstven razlog povtorno da napušti e neigranjeto vo LŠ. Jas lično smetav deka vo takva situacija sekogaš bi mu bilo pomilo da ostane i da pomogne za titula doma nego da odigra uše edna sezona vo LŠ i toa vo Zagreb. Ama toa e, negov izbor. Se nadevam ke kažat koja e vistinskata pričina za zaminuvanjeto.
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.559
Поени од реакции
8.142
Нека иде. Ако играме другата година ЛШ, а него му се игра уште една сезона, баш ме интересира дали Михо би го пуштил да се врати.
Ма готово е тоа, кога отиде више нема да се врати.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Колку што ќе се вратат нашите иселеници од странство толку и тој ќе се врати :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
А зошто би се вратил или сега би останал? Безброј кризи ги помина и издржа тука, оваа е очигледно капакот и повеќе не сака да се мачи ни тој ниту фамилијата.

Остана и повеќе од сите други засилувања(странци) што ги имавме донесено во клубот, од мене и општо нас(+клубот) треба да добие само респект и капа доле, никакви замерки или критики.
 
Член од
31 август 2020
Мислења
395
Поени од реакции
1.199
Отиде Додиќ во Порто …………….
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.559
Поени од реакции
8.142
А зошто би се вратил или сега би останал? Безброј кризи ги помина и издржа тука, оваа е очигледно капакот и повеќе не сака да се мачи ни тој ниту фамилијата.

Остана и повеќе од сите други засилувања(странци) што ги имавме донесено во клубот, од мене и општо нас(+клубот) треба да добие само респект и капа доле, никакви замерки или критики.
Па со оглед на тоа дека прифати да остане веројатно бил задоволен со финансиската понуда која ја имал. Е сеа, во меѓувреме изгубивме место во ЛШ, па доколку останала финансиската понуда иста не би му била баш гладна фамилијата,а тоа значи дека си иде баш за таа ЛШ. Не знам, ја мислев дека Вардар му е поважен од една сезона во ЛШ со Загреб ама добро. Ќе беше голем плус во нашата екипа и годинава да освоиме титула па следната да се простеше од Вардар во ЛШ. Тоа е, никој не му замерува нешто крупно, али имав сосема други очекувања од Тумур во однос на оваа ситуација. А тоа дека дал душа и тело за Вардар и дека бил, е и ќе биде една од најголемите вардарови легенди тоа нема збор.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.054
Поени од реакции
5.549
Од она јас што го знам, понудени им биле намалени финансиски средства на сите играчи по одлуката на ЕХФ. И тоа намалувањето не било баш „благо“.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.559
Поени од реакции
8.142
Од она јас што го знам, понудени им биле намалени финансиски средства на сите играчи по одлуката на ЕХФ. И тоа намалувањето не било баш „благо“.
Е тоа веќе ја менува целата приказна. Ако е така, нека му е со среќа. Нема да ме чуди и уште некој ракометар да изгубиме.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.054
Поени од реакции
5.549
Автоматски споено мислење:

Во ситуација кога си заминува играч што е 10 години во клубот, што прошол низ решето и сито, што бил и тоа како влијателен во соблекувална, не би ме изненадило да има уште неколку други заминувања во следниов период. Тажно.
 
Последно уредено:
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.701
Поени од реакции
5.620
Ќе биде чудо ако ги задржиме Талески и Томовски,да бидеме реални и двајцата имаа одлична сезона.
Со формата што ја одржуваа цела сезона не ни заслужуваат да играат само во Суперлига и сигурно имаат понуди од дааалеку поквалитетни тимови од Вардар во моментов,секако и многу подобри финансиски.
Пред се тука мислам на Бундеслигашите,пошто двајцава имаат веќе искуство со играње таму,го знаат јазикот така да сигурно барем 5-6 клубови се во игра за нив.

Засега нема ништо за нивно заминување и ако се одлучат да останат во Вардар стварно респект за нив,ќе станат дефинитивно едни најголеми миленици на публиката.
Останување на Тале,Томовски,Столе,Џомба,Куни итн е рамно на она останување на Дел Пиеро и компанија кога Јувентус беше исфрлен во втора лига.
Кој ќе остане сега во Вардар треба да се почитува како легенда на клубот,зошто нема да најдеме никаде играчи со таква лојалност.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom