Фан клуб - РК Вардар

Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
Како тргна работава... нишо чудно да се случи до Нова Година да останеме со Џинот - Скубе - Кукуловски во бековската линија, ако земеме во предвид колку фрагилни играчи се Атман, Диско и Горбок, а Толедо е веќе опериран. Секако, тука е и факторот несреќа кој го следи Вардар кога се во прашање повреди. :)
Ај да се цитирам самиот себе :D

 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.746
Поени од реакции
12.747
Ништо страшно, стандард повреда во фаза на подготовки. Првиот дел од сезоната ни е мање више небитен. Дел за уигравање и опоравување од повреди. Дури негде средина на фебруари формата треба да оди во нагорна линија и април мај да достигне кулминација. Имаме среќа што немаме тешко првенство, па можеме да темпираме форма за разлика од германците и французите, па и маџарите и пољаците донекаде.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.094
Не знам, и јас сум загрижен. Горбок цела кариера само се повредува, кај и да игра. Дисингер исто. Атман последниве 3 години, цело време повреден. Толедо во аут 3 месеци. Криштопанс го тепаат, најверојатно по ланската сезона, оваа има да го искасапат. Лани му пукна мадето и него :( Не би бил изненаден да пробаат пак Талески да го земат чим е без клуб сега. Ама треба да се донесе некој за ротација.

Инаку со Атман имаше некое интервју, кај што збореше дека по некоја повреда пред неколку години му се пореметила рамнотежата во телото и тоа било наводно извор на повредите што следеле. Така му рекле доктори.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Drama ili ne, 3 godini igrame do sam kraj. Sega igracive se menuvaat ali i site igraat protiv nas so pogolema zelba i intenzitet sakajki da ni go zemat skalpot. Povredive se mislam deka neizbezni i dajboze da prekinat tuka.

Nekako imam mislenje deka po Parondo ke placeme najmnogu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Систина е за маркетинг само, рехабилитациониот процес го водат други терапевти.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
Некој да не бил на ова пријателскиве со Еурофарм, вака од прва рука да каже каков квалитет се новиве ракометари?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom