Фан клуб - РК Вардар

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Криштофанс да го ебен она педерчено Том Обрајан што увек јаде гомна, и во меѓувреме да им се позлати све дома на спрскине коментатори на Арена, какви цареви јеботе! :cuc:
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Кристијан Дисингер :cuc: со каква повреда, со скршеница во раката, изгина братот, германска машина и германски менталитет, до крај, до 60та, и другите видоа од него :bravobe:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Kristopans go gledav u zivo protiv vardar uste koa igrase u Tatran Presov.. Si vikav so bara ovolkavo Jeti u vakov tretorazreden klub... Tipacot ednostavno e 2 glavi povisok od site...Ama izgleda togas mlad deka bese neiskusen, nedovolno hrabar ama sea e nezapirliv..
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992

Ги обожавам коментаториве на Арена Спорт :D[DOUBLEPOST=1559413022][/DOUBLEPOST]Shout out за муабетите "A бе ќе се јадеме со Криштијанштад али ваљда ќе поминеме група" од почеток на сезона :D
Убаво е.
Со многу респект и многу пристрасно и навивачки кон Вардар.

Останува горчина дека вакви успеси немаат македонски коментар и пренос. Барем коментар.
Колку ми е мене познато, не е проблемот во Арена, туку во нашите закони.
 
Последно уредено:
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
I see what you did there :zloo::D

„Фантастично е да се биде назад во Германија, ама утре нема да бидам сам Германец на теренот, тука ќе бидат и двајцата судии, ќе видиме дали тоа ќе биде добра или лоша работа. Како и да е, одлично е да се биде овде, тука се и моите пријатели и семејството, ова е само 250 километри од мојот роден град“, дополни Дисингер.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Навистина не знам што да кажам, ќе ви пренесам само поздрав од играчот со број 5, раце ми се тресат уште, немаше спиење вчера, нема ни да има ни вечер
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.034
Поени од реакции
34.444
Ауу што беше ова? Овие не се нормални.
Скопски Вардар ја тресе Европа. Штета што нема да продолжи оваа бајка, иначе уште долго ќе паѓаа овие гиганти во Скопје.
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.484
Поени од реакции
9.909
Член од
4 ноември 2013
Мислења
834
Поени од реакции
1.280
Си отидоа скоро сите од таа славна сезона, годинава не отпишаа уште во септември , не немаше ни во топ 10 според ехф.

Денес кај сме?
На фајнл 4 во Келн

Да играш без пари а да си на врвот е тоа е нешто..

Со најмали шанси , но со најголеми срца.Крајот доаѓа , да направиме да биде ЕПСКИ , сите ЗАЕДНО.

Со златни букви уште еднаш да биде запишано името Вардарово во алејата на шампионите

ТИТУЛА , ЗА БАЈКАТА ДА ИМА СРЕЌЕН КРАЈ!!!
[DOUBLEPOST=1559420397][/DOUBLEPOST]Утре кај сме ?
Во ФИНАЛЕЕ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom