Фан клуб - РК Вардар

Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Тежок криминал е All Star тимов али па која година бил ко шо треба
Чупич не е ни блиску до All Star тим реално, освен Криштопанс и Парондо не би сместил ниту еден друг од Вардарциве со то што Дибиров и Милосавлјев или Генсхајмер и Миклер(Перез де Варгас) би биле исто заслужено таму тука веке нијанси би одлучиле со то шо Милисавлјев би го сместил како најдобар млад играч дебитант на местото на Фабрегас а овој најдобар пивот.
Алстар тимот е заслуга на навивачите на Вардар, зошто се гласаше преку апликација од мобилен.

Јас само Милосављев би го ставил од нашиве. Иако и он имаше лоши натпревари во ЛШ. Со Брест дома и Кристијанштад во гости, кај што Гедбан не спаси. И во некои други не бранеше сјајно. Ама се на се одлична сезона за него. Парондо е заслужено во алстар тимот.

Криштопанс стварно не играше добро до кај февруари. Тотално беше изгубен со Барса кога игравме. Сеа, од тогаш со Брест во гости, се запали човекот кога ги избуши со 8 од 8. Од тој натпревар игра на многу високо ниво. Аргументот за него би можел да биде дека кога требаше највеќе, запали он.

Дибиров стварно играше многу добро првата половина. Последниве натпревари и он падна. Генсхајмер е може најдобро офанзивно крило во ракомет, што сум го видел јас. Во напад е подобар од Дибиров, според мене. Човекот е машина за голови. Но, Дибиров игра многу добро и одбрана, плус игра 60 мин секој натпревар. Знае и притисок да направи, да украде топка, следи добро игра. Има свои квалитети човекот. Целосен играч е. Треба да се има и тоа во предвид.
 
Член од
8 август 2015
Мислења
274
Поени од реакции
134
Denes e denot za povtoruvanje na istorijata RK Vardar protiv Barcelona
 
Член од
11 јануари 2014
Мислења
489
Поени од реакции
757
Целта е и повеќе од постигната, нека излезат денес без притисок и нека уживаат.
И покрај сите мал милион проблеми, нека изгинат денес машки, најпрвин за самите себе па за клубот, навивачите, градот и државата па што биде нека биде.


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Член од
2 септември 2012
Мислења
319
Поени од реакции
91
Некој линк, на страната на ехф тв неработи воопшто
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Некој линк, на страната на ехф тв неработи воопшто
https://chrome.google.com/webstore/detail/hola-free-vpn-proxy-unblo/gkojfkhlekighikafcpjkiklfbnlmeio?hl=en
Инсталирај го ова, ќе ти проработи :)

Саат време не сум спиен, адреналинот на најако ми е пуштен. Што и да направат дечките капа до под..
Цел ден на репит ми е, ги збудалев на работа
АЈДЕ ВАРДАРЕЕЕЕ
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.766
Поени од реакции
1.460
Може некој да пушти линк за стрим, да не гледам преку Коди (пошто знае да кочи и исфрла од стримот)
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
6 промашени зицери од лев бек.. Ова не е за гледање ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom